Mieszkania w Szeregówkach Białystok Wygoda
Białystok, Wygoda, ul. Puchalskiego
Dlaczego warto skorzystać z oferty Eko-System. Mieszkania które znajdują się w ofercie posiadają odpowiednie przestrzenie, są funkcjonalne, a do tego otrzymuje się własny garaż, teren zielony czy też kominek. Nie trzeba zatem szukać domu jednorodzinnego by to wszystko zyskać.
Zacisze Dolistówki Białystok Wygoda
Białystok, Wygoda, ul. 42 Pułku Piechoty
Ciekawy projekt budynków opierający się na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, na zaadaptowaniu terenu nie tylko pod potrzeby budownictwa mieszkaniowego ale również na place zabaw, tereny zielone. Wszystko spaja się doskonale z otoczeniem. .
Dolina Cisów Etap III Białystok
Białystok, ul. Białostocka / ul. Nadawki
Niezwykle nowoczesne oraz przepiękne osiedle, znajdujące się w malowniczej okolicy. Poprzez swoją lokalizację wszyscy Mieszkańcy będą mieli komfortowy dojazd do centrum Białegostoku, który zajmuje tylko 12 minut. Równocześnie przyjazna okolica, pełna zieleni pozwoli zapomnieć o tym, że żyje się blisko centrum dużego miasta.
Osiedle Nowe Bojary Białystok Bojary
Białystok, Bojary, ul. Łąkowa 7
Osiedle Nowe Bojary jest inwestycją na którą składają się wyłącznie nowoczesne oraz elegancko zaprojektowane i estetycznie wykonane budynki mieszkalne. Inwestycja zlokalizowana została z dzielnicy Bojary które należy do zabytkowych części miasta Białystok. Wszystko w ramach osiedla Nowe Bojary powstało z myślą o osobach które cenią sobie wysoki standard wykonania oraz marzą o zamieszkaniu w miejscu które cechować się będzie ciszą i spokojem.
Informacje na temat miasta Białystok
Aktualnie w Białymstoku mamy 179 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 4 różnych inwestycji.

Białystok to miasto w którym na koniec 2016 zamieszkiwało 296,6 tysięcy osób (to 25% wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego). Gęstość zaludnienia wynosi 2902 osób na kilometr kwadratowy. To drugi wynik w Polsce. Pierwsza pisana wzmianka o mieście Białystok pochodzi z 1426 roku. Prawa miejskie uzyskane zostały w 1691 roku. Przez wieki miasto miało charakter rezydencjonalny i dopiero XIX wiek, w wyniku rozwoju przemysłu, w Białymstoku zaczęło powstawać wiele zakładów z różnych branż, co znacznie przyspieszyło jego rozwój. Dodatkowo bodźcem do rozwoju było poprowadzenie przez miasto linii kolejowej Warszawa-Petersburg. Przez cały okres zaborów miasto było w granicach Rosji. Dopiero 1920 rok pozwolił miastu na stałe wrócić w granice Polski. W trakcie II wojny światowej miasto początkowo należało do Białoruskiej SRR, a w 1945 ponownie weszło w granice Polski.

 

Białystok – średnie ceny mieszkań

Średnia cena mieszkań na rynku pierwotnym w Białymstoku wynosi 4416 zł/m2, w stosunku do ubiegłego roku wzrosły o 2%. Z kolei kiedy mowa o rynku wtórnym to średnie ceny wzrosły aż o 5% i wynoszą 4039 zł/m2. Dzielnice zlokalizowane blisko centrum lub doskonale skomunikowane z najważniejszymi miejscami miasta cieszą się ogromnym powodzeniem i tym samym nowe mieszkania są tam najdroższe. Nowe nieruchomości w dzielnicy Centrum to średnia cena 5500 zł/m2, na rynku wtórnym 5300 zł/m2. Powyżej 5 tysięcy należy zapłacić również w dzielnicy Nowe Miasto i Białostoczek. Z kolei lokalizacje typu Wysoki Stoczek, Bojary to ceny metra kwadratowego w okolicach 4700 zł, a na rynku wtórnym 4500 zł. Naturalnie można znaleźć i tanie mieszkania, których ceny kształtują się poniżej 4 tysięcy za metr kwadratowy. Takie znaleźć można choćby w lokalizacjach typu Starosielce 3500 zł/m2 czy Dojlidy 3900 zł/m2.

Według danych statystycznych, aż 57 % wszystkich transakcji na rynku pierwotnym w 2016 roku dotyczy mieszkań, których cena za metr kwadratowy jest w przedziale 4-5 tysięcy złotych. Średni metraż zakupionych nowych mieszkań to 58,4 m2. 

 

Nowe mieszkania w Białymstoku – ile oddaje się ich do użytkowania

Od lat nie ma większych wahań jeżeli mowa o liczbie oddawanych mieszkań do użytkowania w Białymstoku. Rok 2016 to w sumie 1387 nowych mieszkań przygotowanych do sprzedaży. Rok wcześniej było ich trochę więcej, dokładnie 1795. Na przestrzeni dziesięciu lat rekordowym był 2012 rok, kiedy to w mieście oddano do użytkowania 1904 mieszkania. Najsłabszym rokiem na rynku nowych mieszkań w Białymstoku był 2009. Wtedy to oddano do użytkowania jedynie 881 mieszkań. Inne lata to zawsze ponad 1000 nowych lokali mieszkalnych. Średnio mowa o 1300-1400 nowych mieszkaniach.

 

Białostocki rynek pracy

Bezrobocie w Białymstoku, jeżeli popatrzymy na inne duże polskie miasta, jest dość wysokie. W tej chwili stopa bezrobocia wynosi 8,1%. Średnia pensja nie jest zbyt wysoka, wynosi ona 3663,91 zł brutto. Najwięcej osób znajduje zatrudnienie w sektorze przemysłu. Jest to około 30% wszystkich pracujących. W handlu i branży motoryzacyjnej zatrudnionych jest z kolei 29,9% z ogółu pracujących. Praca w takich branżach jak informacja i komunikacja jest najlepiej płatna, średnio 4,5 tysiąca złotych. Dobre zarobki czekają na fachowców budowlanych, powyżej 4 tysiące brutto. Z kolei administrowanie i gastronomia to najniższe płace, średnio 2,4 tysiąca złotych brutto.

 

Największe firmy w Białymstoku i na Podlasiu

Białystok to miejsce gdzie znajdziemy sporo firm, przedsiębiorstwa są tutaj jednak mniejsze niż w innych wielkich miastach Polski. Jednak na uwagę zasługują dwie firmy, zatrudniające setki pracowników. Jedną z nich jest Barter czyli specjaliści od obrotu gazem płynnym, nawozami sztucznymi czy też zbiornikami na gaz. Druga firma to Rosti, renomowana firma, zajmująca się tworzywami sztucznymi. Podlasie to z kolei polskie zagłębie spółdzielni i spółek zajmujących się przygotowaniem produktów nabiałowych. Tutaj swoje centrale mają tak znane marki jak Mlekovita, Mlekpol, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

 

Lokalizacja Białegostoku i korzyści z tego wynikające

Białystok znajduje się w północno-wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Białorusią. Przez miasto przebiega ważna droga międzynarodowa, w relacji Helsinki – Białystok – Warszawa – Praga. W chwili obecnej prowadzone są prace mające doprowadzić do wybudowania drogi ekspresowej S8, dzięki czemu dojazd z Białegostoku do stolicy będzie niezwykle komfortowy i szybki. Dodatkowo przez miasto przebiega droga krajowa nr 19, z Rzeszowa, przez Lublin do granicy z Litwą. Droga ta w przyszłości ma być rozbudowana i stanie się trasą ekspresową numer 19. Podróżujący koleją nie będą mieli problemów z przemieszczaniem się po kraju. Ze stacji kolejowej Białystok można bez problemów dotrzeć do Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic czy Wrocławia.

Jedynym mankamentem miasta jest brak lotniska. Wszyscy podróżujący samolotami muszą korzystać z takich lotnisk jak choćby Warszawa Okęcie. Władze miasta jednak planują budowę niewielkiego lotniska, o charakterze stricte lokalnym. Mowa dokładniej o takich parametrach, które pozwolą na lądowanie i starty maszyn zabierających na pokład około 50 pasażerów.

 

Atrakcyjny Białystok czyli kultura i rozrywka dla mieszkańców i turystów

Białystok to miejsce w którym przenikają się różne kultury i dlatego każdy przebywający w tym miejscu może obejrzeć zarówno ciekawą architekturę kościołów, synagog czy cerkwi. Na uwagę zasługuję również Zespół Pałacowo-Parkowy Branickich. Stały punkt zwiedzania to Rynek Kościuszki ze znajdującym się na nim Ratuszem. Miasto przygotowało również różnorodne szlaki turystyczne takie jak choćby szlak architektury PRL, szlak dziedzictwa Żydowskiego czy też szlak białostockich fabrykantów.

Białystok może poszczycić się Białostockim Teatrem Lalek, który uważany jest obecnie za najważniejszy tego rodzaju obiekt w Polsce. Do tego organizowany jest tutaj cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich. Kiedy mowa o innych imprezach cyklicznych to na pewno na uwagę zasługuje organizowana od 1978 Jesień z Bluesem oraz Zaduszki Bluesowe. Imprezy dla wszystkich lubiących dobrą muzykę.

Dla kochających wypoczynek w otoczeniu przyrody, na terenach zielonych w Białymstoku czekają liczne parki i skwery. Aż 32% powierzchni miasta to właśnie tereny zielone. Park Branickich czyli przez wielu Wersal Północy. Zespół pałacowy, ogrody, liczne alejki. Idealne miejsce do relaksu, spacerów rodzinnych. W centrum miasta na ponad 3 hektarach znajduje się Park Centralny czy też na obrzeżach rezerwat przyrody Antoniuk (70 hektarów). Na uwagę zasługuje również zlokalizowany blisko Białegostoku Narwiański Park Narodowy. To prawie 7000 hektarów, bogatych we florę i faunę. Miejsce idealne na całodniowe spacery czy wycieczki rowerowe.