Biokominek – sposób na klimatyczne wnętrze

2023-03-12

Wnętrze, które wpływa na nasz nastrój relaksująco i pozwala odetchnąć po ciężkim dniu, to na pewno wnętrze przytulne. Wśród elementów wystroju, które nadają pomieszczeniu przytulności, jest tradycyjny kominek. Nie każdy ma jednak warunki na takie rozwiązanie. Wtedy sytuację ratuje biokominek.

Biokominek – sposób na klimatyczne wnętrze

Nawet najnowocześniejsze wnętrze – w obecnie modnym stylu loftowym czy też industrialnym – powinno mieć elementy, które przestrzeń ocieplają, a nadal pozostają stylowe i spójne z wystrojem. Bez wątpienia wymarzonym przez wiele osób takim elementem jest tradycyjny kominek. Jeśli nie ma możliwości montażu tradycyjnego kominka, warto przyjrzeć się możliwościom, które dają kominki ekologiczne, czyli biokominki. O nich trochę więcej w dalszej części artykułu.

Biokominek – czym jest

Biokominek, czyli inaczej eko-kominek, to kominek, który przede wszystkim nie wymaga podłączenia do przewodów kominowych (tak jak tradycyjny kominek). To że często w jego kontekście używa się określenia „eko", nie jest przypadkiem. A to dlatego, że biokominki stojące, biokominki wiszące i biokominki każdego innego typu są zasilane bioetanolem. To paliwo jest biodegradowalne w postaci płynnej i uzyskiwane z surowców roślinnych. Jest także bezwonne. W wyniku spalania tego biopaliwa nie osadza się sadza, nie mamy też problemu z gromadzącym się popiołem. To pozostałe zalety – oprócz tej najważniejszej, którą jest cieszenie się żywym ogniem. Poza tym biokominki są bezpieczne i odporne na działanie wysokich temperatur. Jakie jeszcze zalety odczujemy, gdy w naszym domu czy mieszkaniu działa biokominek? O tym już za chwilę.

Biokominki wolnostojące i biokominek do zabudowy – zalety

Jeśli chcemy kupić biokominek, musimy się zastanowić, jaki rodzaj kominka będzie do naszego wnętrza najlepszy. Dużym zainteresowaniem cieszą się biokominki wolnostojące. Taki biokominek możemy ustawić w dowolnym miekscu mieszkania – nawet pośrodku pokoju. Innym rodzajem biokominków są biokominki do zabudowy, dzięki czemu uzyskamy w pomieszczeniu spójny wystrój. Taki biokominek możemy umieścić na przykład we wnęce ściany. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj biokominki narożne, które tworzą we wnętrzu nietuzinkową aranżację. Biokominek można dopasować też do wielkości pomieszczenia – gdy naprawdę nie mamy miejsca, możemy się zdecydować na mniejsze biokominki stołowe. I dzięki nim cieszyć się klimatem, który tworzą i ciepłem, które emitują. Nie należy bowiem zapominać, że biokominki to także sposób na dogrzanie pomieszczenia.

Biokominek portalowy – kwestia stylu

Jak już na początku wspomniano, biokominki o minimalistycznym i surowym designie sprawdzą się w surowych loftowych czy industrialnych pomieszczeniach. Jednak dostępne są też kominki eko, które znakomicie wpasują się do wnętrz tradycyjnych. W ofercie są dostępne biokominki zaprojektowane w stylu angielskim w kolorze tradycyjnego drewna czy też kominki o secesyjnych zdobieniach. We wnętrzach w stylu skandynawskim sprawdzą się z kolei proste w swej budowie biokominki w kolorze białym. Biokominki to także różne formy ich brył – bardzo oryginalne są na przykład takie w kształcie okrągłym czy swoim kształtem nawiązujące do tradycyjnych tzw. kóz. 

Jeśli marzy się Państwu klimatyczny dom czy mieszkanie, które będą ostoją ciepła (dosłownie i w przenośni), warto zapoznać się z ofertą biokominków sklepu internetowego ambusto.pl. Dostępne tam kominki to wiele ich rodzajów – także pod względem wielkości czy stylu – w związku z tym łatwo biokominek dostosować do swoich potrzeb.

Artykul opublikowany: 2023-03-12 / w dziale: Aranżacja wnętrz