Nad morzem, w górach czy nad jeziorem – gdzie znajdziesz wymarzony apartament wakacyjny?

2016-10-01

W Polsce realizowanych jest coraz więcej inwestycji wakacyjnych w najciekawszych rejonach turystycznych – w górach, nad morzem oraz nad jeziorem. Po podjęciu decyzji o zakupie apartamentu wakacyjnego, wybór lokalizacji jest jedną z najważniejszych kwestii do przemyślenia. Każde miejsce, w którym oferowane są apartamenty, ma swoje wady i zalety, dlatego warto rozważyć wszystkie aspekty kupna nieruchomości w danym rejonie.

Nad morzem, w górach czy nad jeziorem – gdzie znajdziesz wymarzony apartament wakacyjny?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, należy się zastanowić nad celem zakupu apartamentu wakacyjnego. Tego typu nieruchomość oczywiście może pełnić jedynie funkcję pewnego miejsca na wypady weekendowe czy urlopy. W takim wypadku, nasze preferencje spędzania wolnego czasu powinny być na pierwszym miejscu. W przypadku, kiedy zamierzamy zakupioną nieruchomość wynajmować w czasie, kiedy z niej nie korzystamy, dobrze jest rozważyć również inne aspekty takie jak na przykład: długość sezonu, bliskość dużych miast, rodzaje rozrywek oferowanych w pobliżu, odległość do morza lub jeziora.

Spacerem na plażę

Nad morzem realizowanych jest najwięcej inwestycji oferujących sprzedaż apartamentów wakacyjnych. Projekty na Pomorzu cechuje duża różnorodność. Znajdziemy tu luksusowe apartamentowce, w których cena za metr daleko przekracza średnią cenę nieruchomości w naszym kraju. Z drugiej jednak strony możliwy jest też zakup nieruchomości w rozsądnej cenie, która oscyluje w granicach 300 tysięcy złotych z wyposażeniem.

Czas trwania sezonu wakacyjnego może stanowić pewne ograniczenie, jednak trzeba mieć na uwadze, że ze względu na niepewną sytuację za granicą, z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się na spędzanie urlopu nad polskim morzem. Choć w lipcu i sierpniu następuje kulminacja sezonu wakacyjnego, to coraz więcej ludzi wybiera się nad morze również w miesiącach wiosennych i jesiennych, aby zwiedzać piękne nadmorskie miasta unikając turystycznego zgiełku..

W górach sezon trwa najdłużej

Inwestycje górskie położone są w miejscach otoczonych zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Co więcej, widoki te można podziwiać z okien własnego apartamentu, ponieważ deweloperzy zwracają szczególną uwagę na to, aby lokalizacje budynków pozwalały w pełni cieszyć się bliskością gór. Przy wyborze inwestycji warto zwrócić uwagę na odległość od wyciągów narciarskich lub innych obiektów umożliwiających uprawianie sportów zimowych.

Zaletą zakupu nieruchomości położnej w górach bez wątpienia jest to, że zwrot z inwestycji możliwy będzie zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Jeziora nie tylko dla żeglarzy

Inwestycji nad jeziorem powstaje mniej niż nad morzem i w górach, jednak mogą one być równie atrakcyjne. Mazury są regionem, który dynamicznie się rozwija i oferuje coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Warto zwrócić uwagę na bogactwo ścieżek rowerowych, tras pieszych oraz różnorodność festiwali i wydarzeń kulturalnych..

Podobnie jak na wybrzeżu, sezon wakacyjny nad jeziorami trwa głównie w miesiącach letnich, jednak inwestorzy przekonują, że sąsiedztwo jeziora nawet zimą umożliwia aktywne spędzanie czasu. Nurkowanie pod lodem, żeglarstwo lodowe oraz biegi po zamarzniętej tafli jeziora to tylko niektóre z zimowych propozycji oferowanych przez Jeziora Mazurskie.

Jak znaleźć ten wymarzony?

Wybór wymarzonego apartamentu wakacyjnego nie jest prosty, a oferta deweloperów zaskakuje różnorodnością. Dlatego polecamy Ci skorzystanie z naszej wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz informacje na temat inwestycji powstających w najciekawszych regionach turystycznych naszego kraju. Znalezienie własnego miejsca na wakacje nigdy nie było prostsze!

Artykul opublikowany: 2016-10-01 / w dziale: Porady