Budujesz taras? Pomyśl o desce kompozytowej na podłogę

2024-05-07

Podczas budowy tarasu kluczowym aspektem jest dobór materiałów, których użyje się do wykonania podłogi i innych elementów konstrukcji. Powinny być to materiały odporne na wpływ czynników atmosferycznych, łatwe do wyczyszczenia i przystosowane do utrzymywania dużych obciążeń. Jednym z wytrzymalszych materiałów, które spełniają te warunki, jest deska kompozytowa. Dowiedz się więcej o jej zaletach i sprawdź, dlaczego warto użyć jej do wykonania tarasu.

Budujesz taras? Pomyśl o desce kompozytowej na podłogę

1. Deski tarasowe kompozytowe o wysokiej trwałości

2. Deski kompozytowe - zalety

3. Kompozytowe deski tarasowe do nowoczesnych aranżacji

Tarasowe deski kompozytowe to doskonały materiał do wykonania podłogi na tarasie. Podłoga z desek kompozytowych cechuje się wysoką trwałością i łatwością użytkowania, gdyż nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji w sezonie oraz przed jego rozpoczęciem. Kompozyt jest odporniejszy na uszkodzenia niż zwykła deska, a jego elegancja zachęca do jego wykorzystywania w różnych stylach. Dowiedz się więcej o zaletach tarasów z deski kompozytowej.

Deski tarasowe kompozytowe o wysokiej trwałości

Taras kompozytowy wygląda tak jak taras wykonany z desek, jednak jest od nich trwalszy. Materiał ma wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, dlatego doskonale sprawdza się w polskim klimacie. Wybierając deski tarasowe kompozytowe, masz pewność, że taras posłuży przez wiele lat i jednocześnie nie będzie wymagał częstych remontów. Naturalne drewno wymaga pokrywania impregnatem co kilka lat, z kolei deska kompozytowa nie potrzebuje takich zabiegów. Wytrzymałość desek tarasowych z kompozytu jest bowiem wynikiem zastosowania innowacyjnej technologii produkcji WPC oraz naturalnych składników i termoplastycznych polimerów w odpowiednich proporcjach.

Deski kompozytowe - zalety

Deski kompozytowe WPC nie wymagają uciążliwej pielęgnacji i sezonowego malowania. Przed rozpoczęciem sezonu wystarczy spłukać z nich nagromadzone zanieczyszczenia, a taras będzie gotowy do użytkowania. Deskę kompozytową można układać nie tylko na tarasach i balkonach, ale także w miejscach narażonych na stały kontakt z dużą ilością wody. Materiał nie wchłania wilgoci, dlatego wykonuje się z niego nawet podesty przy basenach i pomosty. Kompozyt nie pęka w czasie mrozów ani nie odbarwia się pod wpływem silnego promieniowania UV w czasie lata. Ponadto każdą deskę można dowolnie docinać, co skraca czas montażu tarasu.

Deski, które oferuje sklep suuhouse.pl, jednocześnie świetnie wpisują się w różne style. Można z powodzeniem używać ich do wykańczania prywatnych domów, jak i na przestrzeniach komercyjnych wykorzystywanych przez restauracje, kawiarnie i hotele. W razie potrzeby deska może być układana wewnątrz budynku, by stworzyć z niej eleganckie przejście np. pomiędzy tarasem restauracji a wewnętrzną salą dla gości. W porównaniu do tradycyjnego drewna deska nie odbiega od niego wyglądem, gdyż jej wzór imituje naturalne słoje i niedoskonałości, które pojawiają się na prawdziwych deskach. Dzięki temu podłoga wygląda naturalnie i pozwala zachować tradycyjny charakter różnych przestrzeni.

Kompozytowe deski tarasowe do nowoczesnych aranżacji

Tworzywo sztuczne, z którego wykonuje się deski tarasowe, świetnie wpisuje się nowoczesne aranżacje. Zapewnia wysoką funkcjonalność i estetykę przez lata. Możliwość wybierania desek w różnych barwach: szarości, hebanu i ciemnego teaku ułatwia ich dopasowanie do innych elementów wykończenia i mebli. Nowością w ofercie suuhouse.pl są deski kompozytowe w kolorach pastelowych. Dzięki temu taras przed domem lub hotelem jest dopracowany w każdym calu, a podłoga przez lata wygląda pięknie.

Artykul opublikowany: 2024-05-07 / w dziale: Aranżacja wnętrz