Osiedle Pod Skarpą Bydgoszcz Wschodnia
Bydgoszcz, Wschodnia, ul. Pod Skarpą
W obecnej chwili realizowana jest budowa obiektów mieszkalnych w ramach Osiedla Pod Skarpą. W ramach I Etapu zrealizowanych mają być 3 budynki o miłym i kameralnym wyglądzie. W ramach projektu nie zapomniano o żadnych detalach, szczegółach, mieszkania projektowano pod kątem maksymalnej funkcjonalności.
Zielone Tarasy Bydgoszcz Górny Taras
Bydgoszcz, Górny Taras, ul. Glinki
Idea planowania i projektowania osiedla to zagwarantowanie mieszkańcom jak najlepszych warunków, wysokie standardu w każdym detalu. Dlatego też mieszkania posiadają różnego rodzaju metraż, wysoką funkcjonalność. Mieszkania posiadają balkony, a cały teren jest grodzony i wyposażony w monitoring oraz ochronę.
Nad Starym Kanałem Bydgoszcz Dolny Taras
Bydgoszcz, Dolny Taras, ul. Wrocławska
Dawniej miejsce gdzie powstaje inwestycja Nad Starym Kanałem było zwane Wyspą Kanałową. To tutaj rozciąga się Stary Kanał Bydgoski, w sąsiedztwie rzeka Brda oraz kanał Bydgoski, a wszystko pomiędzy ulicą Bronikowskiego i Wrocławską. W dwudziestoleciu między wojennym na tym terenie znajdowało się centrum rozrywki oraz park, największe tego typu w Bydgoszczy.
Panorama Bydgoszcz Górny Taras
Bydgoszcz, Górny Taras, ul. Wysoka
Starannie zaprojektowany budynek Panorama został pomyślany o wszystkich tych którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, którzy pragną zamieszkiwać w obiektach w każdym calu funkcjonalnych. Każdy detal, każdy szczegół został tutaj dokładnie przemyślany, nie ma miejsca na przypadek. Duże balkony, tarasy, rozmyślnie zaprojektowane wnętrza, a także windy, garaże i parkingi to gwarancja spełnienia marzeń o mieszkaniu w idealnych warunkach.
Osiedle Nad Brdą Bydgoszcz Zachodnia
Bydgoszcz, Zachodnia, ul. Łobżenicka
Osiedle „Nad Brdą” znajduje się w Bydgoszczy przy ulicy Łobżenickiej, w niezwykle malowniczej okolicy. Nasza oferta to apartamenty w wyjątkowym budynku będącym znakomitym uzupełnieniem istniejącej już zabudowy. Poprzez innowacyjne i nowoczesne rozwiązania architektoniczne oddajemy przyszłym Mieszkańcom wyjątkowe w każdym rodzaju dwupoziomowe mieszkania.
Tęczowe Osiedle Bydgoszcz Zachodnia
Bydgoszcz, Zachodnia, ul. Filtrowa
Warto poznać bliżej projekty budynku F-11. Tęczowe Osiedle zyska nową barwę gdyż planowany budynek posiadać będzie kolor fioletowy. To niezwykle magiczny kolor, wyróżniający się w tęczy, jednak jest to magia nie do kupienia.
Villa Silentium Bydgoszcz Dolny Taras
Bydgoszcz, Dolny Taras, Cicha 49
Idealna lokalizacja Villa Silentium to jeden z jej największych atutów. Budynek znajduje się przy ul. Cichej na granicy bydgoskich dzielnic: Bartodziejów, Leśnego i Bielaw.
Awangarda III Bydgoszcz Wschodnia
Bydgoszcz, Wschodnia, ul. Bydgoskich Olimpijczyków
Awangarda III to najnowsza inwestycja w Bydgoszczy prowadzona przez Budstol Invest. Jeżeli czekacie na nowości na rynku nieruchomości w dzielnicy Fordon, miejscu gdzie wszystko jest należyte czyli infrastruktura miejska, bliskość miejsc do wypoczynku i rekreacji, dogodności komunikacyjne to właśnie Awangarda III spełni wasze oczekiwania.
Informacje na temat miasta Bydgoszcz
Aktualnie w Bydgoszczy mamy 177 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 8 różnych inwestycji.

Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego, zamieszkuje je 353,9 tysięcy osób czyli 2017,2 osób na km2. Miasto jako gród zostało założone w 1038 i przez trzy stulecia czekało na prawa miejskie, które uzyskało w 1346 roku. Miasto z uwagi na swoje położenie w wieku XV i XVI stało się jednym z ważniejszych miejsc w Polsce jeżeli mowa o handlu. Czerpało z tego korzyści, przez miasto przechodziły liczne transporty dóbr do Gdańska takich jak zboże czy sól, z Gdańska zaś dostarczano produkty zamorskie.

XVII wiek to upadek miasta, wynikający z Potopu Szwedzkiego. Przez wiele kolejnych dekad nie udało się odbudować potęgi miasta. Liczne konflikty, takie jak choćby III Wojna Północna skutecznie przeszkadzała w odbudowie. Od końca XVIII wieku do roku 1920 miasto zostało anektowane przez Prusy, w ramach rozbiorów Polski. Budowa połączeń kolejowych, do takich miast jak Warszawa czy Poznanie oraz rozwój przemysłu pozwolił miasto ponownie się rozwijać. Po zakończeniu II wojny światowej miasto stało się bardzo ważne między innymi dla wojska. To tutaj zostało ulokowane dowództwo Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Równocześnie w czasach PRL miasto zyskało wielu nowych mieszkańców, poprzez choćby budowę osiedla Fordon na około 70 tysięcy mieszkańców.

 

Średnie ceny mieszkań w Bydgoszczy

Jeżeli mowa o kosztach zakupu mieszkań w Bydgoszczy, to średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym równa się 4650 zł, a na rynku wtórnym 3625 zł. Ceny nowych mieszkań nie rosną praktycznie wcale, zmiana do roku poprzedniego wynosi zaledwie 1%. Na rynku wtórnym odnotowano średnie wzrosty o 5%. Najwięcej transakcji dotyczy mieszkań, których metr kwadratowy kosztuje w przedziale 4-5 tysięcy złotych. To ponad 1/3 wszystkich nowych mieszkań sprzedanych w 2016 roku w Bydgoszczy.

Jak kształtują się ceny w zależności od lokalizacji? Trzeba jednoznacznie podkreślić, że rozpiętość cenowa jest ogromna. Przykładowo można odszukać w Śródmieściu stare mieszkania w cenie ponad 2000 zł za metr kwadratowy. Jednak należy tutaj doliczyć koszty generalnego remontu. Z drugiej strony na rynku pierwotnym bez problemów znajdzie się oferty gdzie cena metra przekracza 10000 zł. Oczywiście chcąc znajdować coś w rozsądnych cenach, to przykładowo na zachodnich rubieżach Bydgoszczy, w Osowej Górze znajdzie się coś w granicach 4000 zł za metr kwadratowy.

Jak kształtują się średnie ceny mieszkań w różnych lokalizacjach, dzielnicach Bydgoszczy? Bielany to jedno z droższych miejsc. Tutaj średnia cena nowego mieszkania to 5800 zł/m2, na rynku wtórnym wynosi ona 5100 zł. Z kolei na Fordonie średnia cena mieszkań na rynku wtórnym to 4157 zł/m2, a 4724 zł/m2 na rynku pierwotnym. Niemal identycznie kształtują się średnie ceny w dzielnicy Okole.

 

Ile mieszkań oddaje się do użytkowania w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to największe miasto kujawsko-pomorskiego i dlatego to właśnie tutaj oddaje się najwięcej nowych mieszkań do użytkowania. Mianowicie w roku 2016 było to 753 lokale. W sąsiednim Toruniu takich mieszkań było 729. Te dwa miasta generują około 75% wszystkich inwestycji mieszkaniowych w województwie. Wracając do Bydgoszczy, to jedynie raz, w 2014 udało się oddać do użytkowania ponad 1000 mieszkań. Zazwyczaj liczby te kręcą się w okolicach 700-800 nowych mieszkań. Na uwagę zasługuje rok 2009 kiedy to rynek oddawanych mieszkań do użytkowania był w ogromnym dołku, przekazano jedynie 377 mieszkania. 

 

Rynek pracy w Bydgoszczy

Ostatnie statystyki wskazują, że stopa bezrobocia w Bydgoszczy wynosi 4,3%. To bardzo mało, zdecydowanie poniżej średniej krajowej. W mieście średnie wynagrodzenie wynosi 3794,39 zł brutto. Zdecydowanie przemysł generuje największe zatrudnienie. Około 40% wszystkich pracujących jest zatrudniona właśnie w tym sektorze. Handel i motoryzacja to z kolei 19% z wszystkich zatrudnionych. 10% pracuje w budownictwie.

 

Bydgoszcz i największe firmy w mieście i regionie

Najbardziej rozpoznawalną marką, firmą z Bydgoszczy jest PESA. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją pojazdów szynowych czyli pociągów i tramwajów. Firma od lat buduje swoją pozycję i przygotowuje pojazdy szynowe nie tylko dla polskich odbiorców, polskich miast ale również zdobywa coraz więcej rynków zagranicznych. Oprócz firmy PESA w Bydgoszczy swoją centralę ma Frosta czyli czołowy producent w Polsce mrożonek czy też gotowych dań. Warto również wspomnieć o Neu Pack czyli polskim oddziale światowego koncernu, który zajmuje się produkcją opakowań. W niedalekim Toruniu znajdują się zaś centrale takich firm jak Neuca oraz TZMO. To czołowe marki w sektorze farmaceutycznym.

 

Bydgoszcz, jej lokalizacja i korzyści wynikające z tego faktu

Bydgoszcz posiada znakomicie rozwiniętą sieć drogową, bardzo szybko można z miasta wyjechać w dowolnym kierunku naszego kraju. Droga numer 5 prowadzi zarówno do autostrady A1 oraz autostrady A2. Dzięki temu łatwo dociera się do trójmiasta, Poznania czy dalej w Polskę. Drogi nr 5 i 10 są modernizowane celem przygotowania dróg ekspresowych, co jeszcze zwiększy potencjał miast Bydgoszcz.

Przez Bydgoszcz przebiegają ważne szlaki kolejowe. Najważniejszy to magistrala kolejowa ze Śląska do portów w Gdyni i Gdańsku, niezwykle ważna dla transportu towarowego. Do tego należy dodać również magistralę kolejową, na osi Warszawa – Bydgoszcz – Szczecin – Berlin. Z uwagi na modernizację szlaków kolejowych, podróż ze stolicy województwa kujawsko-pomorskiego do Poznania czy Gdańska wynosi około 90 minut.

Lotnisko w Bydgoszczy, w roku 2016 obsłużyło łącznie 337 tysięcy pasażerów. W porównaniu z innymi lotniskami w kraju wynik nie rzuca na kolana, jednak siatka połączeń pozwala dolecieć na Wyspy Brytyjskie, do Irlandii czy Niemiec oraz na Ukrainę. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym uruchamiane są połączenia czarterowe do Chorwacji, Bułgarii czy Grecji.

 

Jakie atrakcje przygotowano w Bydgoszczy dla mieszkańców i przyjezdnych?

Bydgoszcz to miasto o bogatej historii dzięki czemu jest tu wiele miejsc wartych zobaczenia. Oczywiście obowiązkowe do zobaczenia jest Stare Miasto oraz Śródmieście. Liczne kościoły, spichlerze, a także przepiękne kamieniczki. Do tego należy dodać Wyspę Młyńską oraz Stary Kanał Bydgoski.

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą być zadowoleni z ilości terenów zielonych, które sprzyjają relaksowi i aktywności fizycznej. Około połowy powierzchni miasta zajmują właśnie one. Na szczególną uwagę zasługuje Leśny Park Kultury i Wypoczynku. Zajmuje powierzchnie 830 ha, podzielona na konkretne części. W części rekreacyjnej są między innymi ogród zoologiczny, lunapark, park linowy, liczne ścieżki, miejsca dla wędkarzy czy całoroczne centrum rekreacyjne. W części wypoczynkowej znajdują się przede wszystkim liczne alejki leśne, które pozwalają na relaks w strefie ciszy, natomiast część północna to między innymi miejsca gdzie można skorzystać ze stoku narciarskiego, pojeździć na rowerach.

Wśród wielu imprez odbywających się cyklicznie w Bydgoszczy wiele posiada międzynarodowy charakter. Od 2010 w mieście odbywa się Camerimage czyli festiwal filmowy skupiający się na pracy operatorów. Ciekawym festiwalem są Bydgoskie Impresje Muzyczne czyli coroczne spotkania muzykującej młodzieży, organizowane od roku 1977. Warto również pamiętać, że od ponad pół wieku w mieście odbywa się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego czy też Bydgoski Festiwal Operowy