Co oferuje podwarszawski rynek nieruchomości? Omówienie na przykładzie Walendowa

Od stycznia 2018 roku rusza ostatnia edycja Programu Mieszkanie dla Młodych, dzięki któremu wiele osób do 35. roku życia może zakupić swoje pierwsze cztery kąty taniej, z dopłatą od rządu. Nadszedł więc chyba najwyższy czas na to, aby rozejrzeć się za interesującymi ofertami, jakich na podwarszawskim rynku z pewnością nie brakuje.

Co oferuje podwarszawski rynek nieruchomości? Omówienie na przykładzie Walendowa

A dlaczego warto skupić się na miejscowościach pod stolicą, a nie w niej? To jasne – mieszkania tam są o wiele tańsze, okolica ładniejsza, a powietrze czystsze. Ponadto – z dojazdami do Centrum nie ma najmniejszego problemu. Warto w tym celu posłużyć się przykładem. Walendów Park to inwestycja, która szturmem zdobywa serca młodych. A czym?

Mieszkania i ich ceny

Pieniądze stanowią aspekt, który chyba najbardziej liczy się podczas wyboru pierwszego mieszkania. Budżety młodych ludzi są przecież ograniczone, a rynek - często bezlitosny. Co ciekawe – rynek podwarszawski okazuje swoim potencjalnym mieszkańcom dużo łaski i konkurencyjne ceny. Biorąc pod lupę wybrany przez nas Walendów Park – można zauważyć, że ceny mieszkań zaczynają się tam od 4600 złotych za metr kwadratowy! To absolutnie okazyjna cena, która w takim standardzie może się już nie powtórzyć.

A jeżeli o standardzie mowa…

../media/articles/4/walenow2 (1).jpg

Jakie mieszkania znajdziemy w Walendowie?

Ciekawe. To chyba najlepsze określenie opisujące ich układ oraz rozplanowanie. Zapoznając się z ofertą inwestora, można zauważyć, ze dotyczy ona mieszkać dwu-, trzy- oraz czteropokojowych. Wnioski nasuwają się same – lokale te są przestronne i przemyślane pod kątem przyszłościowym – dla osób, które w przyszłości planują założenie rodziny. Do wyboru pozostają przeróżne metraże mieszkań – od 36 do 85 metrów kwadratowych.

Co warto podkreślić – każde z nich posiada jakąś namiastkę kontaktu z naturą. Przyszli mieszkańcy lokali położonych na parterze będą mogli pochwalić się posiadaniem tarasów. Natomiast ci mieszkający wyżej na pewno zachwycą się własnymi balkonami. To niepodważalny atut tej oferty. W Warszawie bowiem bardzo trudno jest znaleźć mieszkanie z balkonem, a co dopiero z tarasem!

Lokalizacja

Niektórzy sądzą, że mieszkanie pod miastem to ogromna strata czasu oraz pieniędzy, które trzeba wydać na paliwo lub komunikację miejską. Inni zaś uważają, że dzięki korzystaniu z podmiejskich dróg szybkiego ruchu można dotrzeć do centrum znacznie szybciej niż z niektórych dzielnic Warszawy. I trzeba przyznać, że obie grupy mają rację. Z tym, że ta pierwsza ma rację jedynie połowiczną. Okazuje się ona zgodna z prawdą jedynie w części przypadków. Wszystko zależy bowiem od dokładnej lokalizacji, w której planujemy się osiedlić.

Wybrany nam jako przykład Walendów Park mieści się w niedalekiej odległości od Warszawy. Od Centrum dzielą go jedynie 23 kilometry, które da radę przebyć w około 25 minut. Jest to możliwe dzięki obecności dróg S7 oraz S8. Warto podkreślić, że nie wszystkie miejscowości podwarszawskie są tak dobrze skomunikowane. Niektóre inwestycje – z czym trzeba się zgodzić – zlokalizowane są naprawdę niekorzystnie. Ale ostatecznie i mit odległości oraz straconego czasu można unieważnić. Wystarczy choć jedna rozsądna inwestycja.