Co oferuje podwarszawski rynek nieruchomości? Omówienie na przykładzie Walendowa

2017-12-19

Od stycznia 2018 roku rusza ostatnia edycja Programu Mieszkanie dla Młodych, dzięki któremu wiele osób do 35. roku życia może zakupić swoje pierwsze cztery kąty taniej, z dopłatą od rządu. Nadszedł więc chyba najwyższy czas na to, aby rozejrzeć się za interesującymi ofertami, jakich na podwarszawskim rynku z pewnością nie brakuje.

Co oferuje podwarszawski rynek nieruchomości? Omówienie na przykładzie Walendowa

A dlaczego warto skupić się na miejscowościach pod stolicą, a nie w niej? To jasne – mieszkania tam są o wiele tańsze, okolica ładniejsza, a powietrze czystsze. Ponadto – z dojazdami do Centrum nie ma najmniejszego problemu. Warto w tym celu posłużyć się przykładem. Walendów Park to inwestycja, która szturmem zdobywa serca młodych. A czym?

Mieszkania i ich ceny

Pieniądze stanowią aspekt, który chyba najbardziej liczy się podczas wyboru pierwszego mieszkania. Budżety młodych ludzi są przecież ograniczone, a rynek - często bezlitosny. Co ciekawe – rynek podwarszawski okazuje swoim potencjalnym mieszkańcom dużo łaski i konkurencyjne ceny. Biorąc pod lupę wybrany przez nas Walendów Park – można zauważyć, że ceny mieszkań zaczynają się tam od 4600 złotych za metr kwadratowy! To absolutnie okazyjna cena, która w takim standardzie może się już nie powtórzyć.

A jeżeli o standardzie mowa…

../media/articles/4/walenow2 (1).jpg

Jakie mieszkania znajdziemy w Walendowie?

Ciekawe. To chyba najlepsze określenie opisujące ich układ oraz rozplanowanie. Zapoznając się z ofertą inwestora, można zauważyć, ze dotyczy ona mieszkać dwu-, trzy- oraz czteropokojowych. Wnioski nasuwają się same – lokale te są przestronne i przemyślane pod kątem przyszłościowym – dla osób, które w przyszłości planują założenie rodziny. Do wyboru pozostają przeróżne metraże mieszkań – od 36 do 85 metrów kwadratowych.

Co warto podkreślić – każde z nich posiada jakąś namiastkę kontaktu z naturą. Przyszli mieszkańcy lokali położonych na parterze będą mogli pochwalić się posiadaniem tarasów. Natomiast ci mieszkający wyżej na pewno zachwycą się własnymi balkonami. To niepodważalny atut tej oferty. W Warszawie bowiem bardzo trudno jest znaleźć mieszkanie z balkonem, a co dopiero z tarasem!

Lokalizacja

Niektórzy sądzą, że mieszkanie pod miastem to ogromna strata czasu oraz pieniędzy, które trzeba wydać na paliwo lub komunikację miejską. Inni zaś uważają, że dzięki korzystaniu z podmiejskich dróg szybkiego ruchu można dotrzeć do centrum znacznie szybciej niż z niektórych dzielnic Warszawy. I trzeba przyznać, że obie grupy mają rację. Z tym, że ta pierwsza ma rację jedynie połowiczną. Okazuje się ona zgodna z prawdą jedynie w części przypadków. Wszystko zależy bowiem od dokładnej lokalizacji, w której planujemy się osiedlić.

Wybrany nam jako przykład Walendów Park mieści się w niedalekiej odległości od Warszawy. Od Centrum dzielą go jedynie 23 kilometry, które da radę przebyć w około 25 minut. Jest to możliwe dzięki obecności dróg S7 oraz S8. Warto podkreślić, że nie wszystkie miejscowości podwarszawskie są tak dobrze skomunikowane. Niektóre inwestycje – z czym trzeba się zgodzić – zlokalizowane są naprawdę niekorzystnie. Ale ostatecznie i mit odległości oraz straconego czasu można unieważnić. Wystarczy choć jedna rozsądna inwestycja.

Artykul opublikowany: 2017-12-19 / w dziale: Nowe inwestycje