Drobiazgi niezbędne w każdej łazience

2019-07-01

Łazienka to pomieszczenie w domu, które jest bardzo nastawione na swoją praktyczną funkcję. Szczególnie jeśli łazienka jest mała, trudno dekorować ją w ten sam sposób, co na przykład salon. Ze względu na specy-ficzne warunki w niej panujące, czyli wyższa temperatura i wyższa wilgotność powietrza, trzeba być ostroż-nym z wyborem dodatków.

Drobiazgi niezbędne w każdej łazience

Na szczęście akcesoria łazienkowe, czyli typowo praktyczne przedmioty, które są niezbędne w każdej łazience, równocześnie mogą pełnić funkcję estetyczną. Mowa tutaj o wszelakich pojemniczkach, koszyczkach, dozownikach, mydelniczkach, szczotkach toaletowych, wieszakach na ręczniki, koszach na bieliznę, lusterkach, macie prysznicowej czy dywanikach.

Wiele designerskich dodatków do łazienki, można znaleźć na https://home-you.com/pl/lazienka/akcesoria-lazienkowe

Akcesoria łazienkowe w zestawach

Zazwyczaj w sklepach można spotkać się z zestawami, które zawierają różne akcesoria łazienkowe utrzymane w tym samym motywie. Z reguły obejmuje on dozownik, pojemnik na szczoteczki, szczotkę toaletową i mydelniczkę. Warto mieć taki zestaw, zamiast osobno kupować każde akcesorium, bo może doprowadzić to do chaosu, a ważne jest zachowanie koherentności pomieszczenia, szczególnie tak małego, jak łazienka. Chaos sprawi, że przestrzeń wyda się jeszcze mniejsza. Ład i porządek w łazience to coś bardzo pożądanego. Raczej reszta mieszkania jest od artystycznego nieładu, jeśli lubimy go wprowadzać.

Te akcesoria łazienkowe zazwyczaj utrzymane są w jasnych kolorach – od białego przez kremowy do srebrnego. Do klasycznej, białej łazienki są one idealne. Można oczywiście wybrać też czarne lub złote – to trochę mniej popularne rozwiązania, ale bywają bardzo efektowne. Unikajmy zestawów wykonanych z taniego plastiku, który niestety wygląda tandetnie. Postawmy na ceramikę lub metal, jeśli martwimy się o stłuczenie ceramicznych akcesoriów.

../media/art/203/akcesoriasredni.jpg

Kosze na pranie

Jeśli nasza łazienka jest mała, możemy skłonić się ku zakupowi materiałowego kosza na pranie. To rozwiązanie jest na tyle dobre, że można go schować, gdy spełni swoje zadanie. Niestety nie zawsze w pomieszczeniu jest miejsce na pełnowymiarowy kosz.

Dywaniki łazienkowe

Dywaniki łazienkowe to coś, co daje nam niezwykły komfort w kafelkowanej łazience. Szczególnie po wyjściu spod prysznica lub z wanny. Warto zwrócić uwagę na to, aby dywanik miał spód antypoślizgowy. Można wybrać taki z włókien naturalnych lub z tworzywa sztucznego, które zdecydowanie szybciej schnie. Długość włosów też ma na to duży wpływ. Lepiej wybrać jakiś intensywny kolor dywanika, aby ewentualne zachlapania nie były na nim widoczne. Biały dywanik to niestety bardzo zły pomysł do łazienki. Jeśli cała łazienka jest biała, dywanik jest właśnie tym, co może się w niej odznaczać. Czerwony, fioletowy, zielony, czarny – byle w intensywnym, pełnym odcieniu.

Wieszaki na ręczniki

Te akcesoria łazienkowe nie zawsze pojawiają się w łazienkach, a szkoda, bo dodają im troszkę luksusu. Wieszaki na ręczniki można znaleźć w każdym hotelu, może dlatego roztaczają takie wrażenie. Ręczniki, zamiast nieestetycznie zwisać z kabiny lub niezgrabnie zasłaniać kaloryfer, mogą wisieć na specjalnie dla nich przeznaczonych ozdobnych wieszakach. Szczególnie efektowne są srebrne z kryształowymi wykończeniami.

Artykul opublikowany: 2019-07-01 / w dziale: Aranżacja wnętrz