Ekskluzywna inwestycja mieszkaniowa na Saskiej Kępie gotowa w maju

2018-05-28

Saska Kępa to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie zachowanych w przedwojennym stylu. Dzielnica od zawsze była lokalizacją prestiżową - niewielkie kamienice, modernistyczne wille z lat 20 i 30 XX wieku, mnóstwo zieleni- wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat i sprawia, że ta część stolicy jest wymarzonym miejscem do zamieszkania dla wielu osób.

Ekskluzywna inwestycja mieszkaniowa na Saskiej Kępie gotowa w maju

Ważnym punktem dzielnicy i jej niewątpliwym atutem jest ulica Francuska z bogatą ofertą gastronomiczną w postaci wykwintnych restauracji i uroczych kawiarni kuszących smakami całego świata. Zakup nieruchomości na Saskiej Kępie to nie lada wydatek. Ceny za m2 sięgają nawet 20 - 30 tys. zł, a oferty sprzedaży mieszkań w nowych budynkach nie pojawiają się zbyt często.

Mimo wszystko chętnych nie brakuje, a potencjalnych nabywców przyciąga kameralny nastrój przy jednoczesnej bliskości centrum Warszawy. Osoby zainteresowane mieszkaniem na Saskiej Kępie mają teraz świetną okazję do zakupu wymarzonego lokum, ponieważ w maju gotowa będzie nowa inwestycja na Berezyńskiej 46.

Nowe apartamenty Saska Kępa Warszawa

Budynek położony jest w starej części dzielnicy, gdzie dominującą zabudową są przedwojenne wille. Atutem tej lokalizacji jest również sąsiedztwo Parku Skaryszewskiego - idealnego miejsca na spacery, jogging i odpoczynek po pracy. Berezyńska 46 to obiekt, który idealnie komponuje się ze spokojnym i jednocześnie prestiżowym charakterem Saskiej Kępy. Biała fasada budynku, duże okna z ażurowymi, drewnianymi żaluzjami, nadają całej konstrukcji lekkości i elegancji.

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-2.jpg

W trzech nadziemnych kondygnacjach znajduje się 7 luksusowych apartamentów o powierzchni od 57 do 120 m2 i wysokości 3 metrów. Wszystkie lokale przygotowane są do montażu klimatyzacji. To co wyróżnia inwestycję to najwyższy standard certyfikowanych materiałów.

Są to m.in.:

  • najlepszej jakości aluminiowe okna,
  • drewniane żaluzje zewnętrzne,
  • tarasy z modrzewiu syberyjskiego,
  • parkiety z egzotycznego drewna iroko,
  • stylowe oświetlenie i ozdobne tynki.

Wizytówką obiektu jest reprezentacyjny hol, który został ozdobiony przez cenionego artystę znanego na Saskiej Kępie - Marcina Bogusławskiego. We wnętrzu budynku wykonał on olbrzymi fresk skomponowany specjalnie dla tego miejsca co w połączeniu z nietuzinkową architekturą pracowni Atelier 3 Girtler & Girtler nadało budynkowi niepowtarzalnego charakteru i sprawiło, że stał się on nową ikoną dzielnicy.

berezynska-apartamenty-hall.jpg

Jako że w historycznych domach na Saskiej Kępie nie zawsze znajdziemy garaże, projektanci Berezyńskiej 46 zadbali o ten ważny w dzisiejszych czasach aspekt. Mieszkańcy będą mogli skorzystać tu z podziemnej hali garażowej z 12 dużymi miejscami postojowymi. Komfort lokatorów zapewni również zjazd o niskim spadku.

Kolejnym udogodnieniem jest winda, która umożliwia sprawne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami - uwzględniając również garaż. Jest ona częściowo przeszklona, a oprócz tego ułatwia dostęp do prywatnych tarasów na dachu mieszkańcom ostatnich kondygnacji.

apartamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-3.jpg

Przykładowy apartament na parterze ma powierzchnię 120 m2 i umożliwia dostęp do skierowanego na południe, ale osłoniętego pięknym, rozłożystym drzewem tarasu o powierzchni 44 m2 oraz prywatnego ogrodu o powierzchni ponad 190 m2!

aprtamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-6.jpg

Apartamenty Saska Kępa Warszawa

Projekt wnętrza to przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią o łącznej powierzchni 50 m2, 3 sypialnie - w tym jedna typu master z własną łazienką i garderobą. Oprócz tego znajduje się tu dodatkowa łazienka, przestronny hol oraz pomieszczenie serwisowe, co zapewni lokatorom komfort mieszkania.

aprtamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-4.jpg

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-5.jpg

Inny apartament o tej samej powierzchni znajduje się na 2 piętrze budynku.  Do dyspozycji mamy tu salon połączony z kuchnią o łącznej powierzchni 42 m2. Tak jak w poprzednim przypadku, są tu 3 sypialnie, dodatkowa łazienka i WC oraz pomieszczenie serwisowe.

Przyszli właściciele będą mogli korzystać również z dwóch tarasów: pierwszego o powierzchni 35 m2 z południowej strony oraz drugiego, niezwykłego, bo znajdującego się na dachu budynku (tzw. roof deck) o powierzchni 75 m2 plus 16 m2 dachu zielonego z roślinnością i widokiem na Saską Kępę oraz Park Skaryszewski. Dostęp do roof decku umożliwiają schody na tarasie oraz prowadząca prosto do niego przeszklona winda.

aprtamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-7.jpg

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-8.jpg

Berezyńska 46 to nowe oblicze polskiego modernizmu na Saskiej Kępie i miejsce idealne do zamieszkania dla osób lubiących połączenie tradycji z nowoczesnością. Inwestor - Leosepte sp. z o.o. Saska Kępa sp.k., spółka z grupy LHI, znany w Warszawie m.in. z realizacji Nowego Domu Jabłkowskich oraz budynku Chmielna 25, idealnie wkomponował budynek w historyczny kontekst nobliwej dzielnicy. 

Obiekt tworzy harmonijną całość z XX wiecznymi willami, siedzibami ambasad, rezydencjami dyplomatów, pracowniami architektonicznymi i galeriami sztuki. Dzięki takim inwestycjom, Saska Kępa udowadnia nam, że wciąż tętni życiem  i rozwija się  w swoim niebywałym stylu.

Artykul opublikowany: 2018-05-28 / w dziale: Nowe inwestycje