Fototapeta z miastem, czyli słynna metropolia pod Twoim dachem

2018-12-06

Miasto miastu nierówne. Gdy myślimy o wielkich metropoliach, do głowy przychodzą nam takie same sięgające chmur wieżowce, zatłoczone ulice lub wielkie mosty, które łączą dwa brzegi aglomeracji oddzielone rzeką. Tymczasem każde miasto ma swój unikalny charakter i wygląd. Nawet drapacze chmur przyjmują całkowicie inną formę, czego doskonałym przykładem może być nowojorski Chrysler Building i londyński 30 St Mary Axe. Jeśli chcemy nadać zupełnie nowej jakości naszemu mieszkaniu, rozwiązaniem jest fototapeta. Widok miasta na ścianie to klucz do błyskawicznej metamorfozy.

Fototapeta z miastem, czyli słynna metropolia pod Twoim dachem

Jeśli jesteśmy miłośnikami wielkich  miast, znakomicie czujemy się wśród gwaru, lubimy nowoczesne piękno wieżowców, a wieczorami chętnie idziemy na spacer, by patrzeć na rozświetlone centrum, to najlepszym pomysłem na dekorację mieszkania okażą się przedstawienia słynnych metropolii. Których? To wszystko zależy od naszych upodobań lub od wystroju, który panuje w naszym mieszkaniu. Inne wizerunki będą pasować do industrialnej, a inne do romantycznej aranżacji. Przygotowaliśmy więc kilka różnych inspiracji, by pokazać, jak odmiennie mogą się prezentować miasta w zależności od tego, jak na nie spojrzymy. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie.   

Miasto nocą fototapeta

Redro

Miasto w industrialnym wnętrzu

Industrialne aranżacje są bardzo efektowne i wyraziste. Ceglane lub pokryte płytami architektonicznego betonu ściany, fabryczne lampy i nowoczesne meble sprawiają, że całość od razu wpada w oko. Szukając więc akcentów dekoracyjnych, powinniśmy je dobierać rozważnie, by nie zaburzyć harmonijnie prezentującej się stylizacji i nie wprowadzić wrażenia chaosu. Jeśli dysponujemy przestronnym pokojem i mamy do zagospodarowania wolną ścianę, efektownym rozwiązaniem może się okazać monochromatyczna fototapeta. Panorama miasta w wersji czarno-białej doskonale wpisze się w stonowaną kolorystykę wystroju, a wizerunek słynnej metropolii będzie pasował do surowego designu. Wybierzmy przedstawienie Nowego Jorku lub Londynu widziane z lotu ptaka. W sytuacji, gdy potrzebny jest nam wzór w pionowym układzie, zdecydujmy się na jeden z kultowych wieżowców danego miasta. Może to być wspomniany już londyński 30 St Mary Axe lub The Shard albo nowojorski Empire State Building.

Minimalistyczna wersja metropolii

W przypadku minimalistycznie urządzonego mieszkania, warto zachować jego oszczędny w wyrazie charakter, dlatego doskonałym wyborem będzie rysunkowa fototapeta. Miasto, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie będzie się w takiej odsłonie prezentować infantylnie. Nie chodzi nam bowiem o ilustracje jak z bajki dla dzieci, lecz o bardzo efektowne grafiki utrzymane w stylu flat design. Ich cechą charakterystyczną jest właśnie minimalistyczne prezentowanie rzeczywistości za pomocą prostych barw. To dobry sposób, żeby ożywić nieco wnętrze kolorowym akcentem, który nie zaburzy jednak naszego wystroju. Pomysłów nie musimy szukać wśród zagranicznych metropolii. W Polsce znajduje się wiele urzekająco pięknych miejsc, takich jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk, dlatego możemy zainspirować się właśnie nimi. Kolejną propozycją jest artystyczna fototapeta. Widok miasta, namalowany kolorowymi farbami wodnymi, stanie się oryginalną ozdobą minimalistycznego salonu.  

fototapeta widok miasta

redro.pl/fototapety/tematy/miasta/

Romantyczna odsłona zabytkowych miast

Do tej pory mówiliśmy o nowoczesnych metropoliach, jednak to nie jedyna propozycja, jaką przygotowaliśmy. Jeśli lubimy klimat dawnych lat, kochamy styl vintage i szukamy nastrojowego widoku do sypialni, to strzałem w dziesiątkę będzie utrzymana w przytulnym klimacie fototapeta. Miasto to nie tylko wielkie, nowoczesne aglomeracje, ale także klimatyczne miejsca, w których czas się zatrzymał. Doskonałym przykładem może być Rzym ze swoimi starożytnymi zabytkami, malownicza Wenecja z urokliwymi gondolami i kolorowymi kamienicami znajdującymi się tuż nad wodą, a także Dubrownik, w którym znajdziemy zachwycająco urokliwe uliczki o błyszczącym bruku. Warto podkreślić, że nie tylko Paryż jest romantyczny, dlatego szukajmy ciekawych alternatyw, by stworzyć oryginalną aranżację. Naszym kolejnym pomysłem jest nastrojowa fototapeta 3d. Miasto nocą, skąpane w promieniach księżyca lub oświetlone ulicznymi latarniami, stworzy w naszej sypialni idealną aurę do relaksu i wypoczynku.

Metropolia w oczach nastolatków  

Na sam koniec przygotowaliśmy także pomysły na aranżację pokoju nastolatka. Wizerunki wielkich metropolii będą doskonale wyglądać w młodzieżowym wystroju, dlatego zobaczmy, na jaki wzór warto się zdecydować. Pierwszą propozycją jest nowojorska fototapeta. Miasto to pełne jest kultowych zakątków, ale my zdecydowaliśmy się na jedno konkretne miejsce. Jest to energetyczny, zawsze gwarny i rozświetlony kolorowymi telebimami Times Square. Taka feeria barw sprawdzi się perfekcyjnie w pokoju nastolatka. Ciekawym rozwiązaniem okażą się także różnego rodzaju przejścia podziemne czy opuszczone budynki, które pokryte są kolorowym graffiti. A jeśli szukamy naprawdę przykuwających oko miejskich dzielnic, z pewnością inspiracji warto poszukać w Japonii. Tokio tętni wręcz barwnymi zaułkami, które sprawią, że zwykła aranżacja nabierze unikalnego charakteru.  

Miasto miastu nierówne. Szukając najlepszego dla siebie wizerunku metropolii, kierujmy się nie tylko tym, które miejsce podoba nam się najbardziej, ale zatroszczmy się także o to, by wybrane przez nas przedstawienie pasowało do panującej w naszym mieszkaniu estetyki. Wówczas stworzymy aranżację, która będzie się nam podobać przez lata.

Artykul opublikowany: 2018-12-06 / w dziale: Aranżacja wnętrz