Funkcje lodówek, o których nie miałeś pojęcia!

2021-05-26

Przełom technologiczny i rozwój innowacyjnych rozwiązań w ostatnich latach doprowadził do unowocześnienia wielu urządzeń, powszechnie używanych w gospodarstwach domowych. Jednym ze sprzętów małego AGD, które obecne jest w każdym domu czy biurze, jest lodówka. Głównym przeznaczeniem chłodziarki jest zwiększenie przydatności produktów spożywczych do spożycia oraz ich przechowywanie w odpowiednych warunkach. Dzięki rozwojowi technologicznemu, klasyczne chłodziarki zostały wzbogacone o nowoczesne funkcje, które dodatkowo zwiększają ich możliwości. Jakie są możliwości współczesnych lodówek?

Funkcje lodówek, o których nie miałeś pojęcia!

Wyposażenie nowoczesnej lodówki - na co zwrócić uwagę?

Żadne gospodarstwo domowe nie jest w stanie funkcjonować bez dobrej lodówki. Umożliwia ona przechowywanie żywności przez długi czas, bez obaw o jej zmarnowanie. Nowoczesne chłodziarki charakteryzują się ciekawymi dodatkami, które ułatwiają korzystanie z niej, a także usprawniają jej pracę. Nabycie nowej lodówki jest sporym wydatkiem, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto zobaczyć ranking lodówek.

Na jakie gadżety chłodziarek warto zwrócić uwagę?

  1. Sygnalizacja otwartych drzwi - dobre funkcjonowanie lodówki wymaga utrzymywania odpowiedniej temperatury wewnątrz. Przydatną funkcją jest alarm otwartych drzwi, który sygnalizuje, że użytkownik zapomniał zamknąć drzwiczek. To nowoczesna opcja, którą posiadają lodówki marki Samsung: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/samsung.
  2. Oświetlenie LED i szklane półki - plastik jest surowcem, który w kontakcie z żywnością prowadzi do niebezpiecznych interakcji. Warto zainteresować się modelami, które posiadają szklane półki, dodatkowo podświetlone energooszczędnym światłem LED.
  3. Kostkarka do lodu - chłodziarki często wyposażone są w specjalną półkę, która służy do przechowywania lodu w zamrażarce. Innowacyjne modele posiadają wbudowaną kostkarkę do lodu, dzięki czemu można samodzielnie produkować zmrożone kostki. 

Funkcje lodówki, które warto poznać!

Lodówki, które obecnie wypełniają półki w sklepach, znacznie różnią się od modeli popularnych jeszcze parę lat temu. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest chłodzenie, różnicuje je ciekawy wygląd, który pasuje do nowoczesnych kuchni, a także obecność zaawansowanych technologicznie systemów, które usprawniają ich pracę.

  • Lodówki NO FROST - system no frost jest obecny w praktycznie każdej, nowej lodówce, na przykład modelach BEKO: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/beko. To opcja, która reguluje poziom wilgoci w ich wnętrzu i zapobiega oszranianiu się produktów, a także zbieraniu nadmiaru lodu.
  • Komora zero - komora zero inaczej nazywana jest szufladką świeżości. To specjalne miejsce w lodówce, które posiada optymalne warunki do wydłużonego przechowywania warzyw, owoców oraz surowego mięsa i ryb.
  • Oszczędność energii - klasa energooszczędności nowych lodówek to bardzo ważna funkcja, która wpływa bezpośrednio na ilość zużywanego prądu. Najoszczędniejsze lodówki oznaczone są symbolem A+++, a jej posiadanie pozwala na znacznie obniżenie rachunków za elektryczność.

Zakup nowoczesnej lodówki, mimo że jest sporym wydatkiem, pozwala na generowanie zysków w przyszłości. Mniejsze rachunki za prąd oraz posiadanie dłużej świeżych owoców, warzyw czy mięsa, pozwala na spore zaoszczędzenie pieniędzy.

Artykul opublikowany: 2021-05-26 / w dziale: Porady