Funkcjonalne rozwiązania do łazienki

2019-10-30

Wielu z nas marzy o przestronnej, funkcjonalnej i wygodnej łazience. Niestety, nie zawsze możemy sobie pozwolić na realizację takiego marzenia. Mieszkając w bloku często mamy do dyspozycji zaledwie kilka (w niektórych przypadkach kilkanaście) metrów kwadratowych, na których musimy zmieścić wszelkie niezbędne nam urządzenia higieniczno-sanitarne.

Funkcjonalne rozwiązania do łazienki

Oszczędność przestrzeni w łazience

W łazience, oprócz wyposażenia umożliwiającego nam utrzymanie higieny, trzeba również zapewnić odpowiednio dużej przestrzeni, do przechowywania niezbędnych rzeczy. Kosmetyki, środki czystości, dodatkowe ręczniki i różne inne akcesoria nie powinny leżeć na wierzchu, aby niepotrzebnie się nie kurzyły. Wszystko to sprawia, że staramy się możliwie ograniczyć ilość posiadanych w łazience urządzeń, co z kolei może wpłynąć na pogorszenie jej funkcjonalności. Jeżeli zależy nam na stworzeniu nowoczesnej, dającej wiele możliwości łazienki, możemy postawić na urządzenia wielofunkcyjne, takie jak np. miska wc z funkcją bidetu. Dzięki temu urządzeniu będziemy w stanie za pomocą jednego elementu wyposażenia, cieszyć się możliwością wykonywania wielu rozmaitych czynności.

../media/art/231/miska-wc-z-funkcja-bidetu-2.jpeg

Proste i szybkie sprzątanie

Sprzątanie jest zazwyczaj niezbyt lubianą, a dodatkowo dość mocno czasochłonną czynnością. Z tego powodu, podczas aranżacji łazienki, warto możliwie zoptymalizować ilość urządzeń sanitarnych oraz wybierać takie, które nie będą sprawiały większych trudności z utrzymywaniem ich w czystości. Miska WC z funkcją bidetu, szczególnie w wersji podwieszanej, pomaga w utrzymaniu łazienki w stanie idealnym. Jeżeli mamy taką możliwość, zdecydujmy się na urządzenie z funkcją samoczyszczenia. Pozwoli nam to na oszczędzenie czasu koniecznego do samodzielnego wyczyszczenia strefy sanitarnej, znacząco ułatwiając proces sprzątania łazienki.

../media/art/231/miska-wc-z-funkcja-bidetu.jpeg

Komfort i higiena na najwyższym poziomie

Decydując się na wstawienie do swojej łazienki miski WC z funkcją bidetu, gwarantujemy sobie możliwość zachowania najwyższego standardu higienicznego, bez konieczności korzystania z innych urządzeń sanitarnych. Zaletą miski WC z funkcją bidetu jest łatwość jej użytkowania. Dzięki zamontowanej dyszy lub słuchawce bez problemu możemy kontrolować temperaturę, ciśnienie i kąt pod jakim pada używany przez nas strumień wody. Szczególnie osoby zmagające się często z rozmaitymi infekcjami intymnymi (np. pojawiającymi się na skutek obniżonej odporności organizmu, przyjmowania jakichś leków, przemęczenia lub różnych chorób), powinny zastanowić się nad tym, czy zainwestowanie w miskę WC z funkcją bidetu nie wpłynie pozytywnie na ich codzienne funkcjonowanie. Takie rozwiązanie "dwa w jednym" jest wygodne, nie zajmuje więcej miejsca niż standardowa muszla klozetowa, a ponadto nie szpeci łazienki w żaden sposób.

Nowoczesny design, wysokiej jakości materiały i klasyczna lub ponadczasowa forma sprawiają, że urządzenia tego typu bardzo łatwo wpasowują się w rozmaite aranżacje. Bez względu na to, czy nasza łazienka jest zaaranżowana w stylu klasycznym, nowoczesnym, artystycznym, czy też np. skandynawskim.

Artykul opublikowany: 2019-10-30 / w dziale: Aranżacja wnętrz