Gabinet prezesa czyli elegancja i funkcjonalność

2019-09-24

Aranżacja gabinetu prezesa prężnie działającej firmy musi być przemyślana w każdym szczególe. Gabinet powinien podkreślać prestiż pracującej w nim osoby, być funkcjonalny i elegancki, powinien również zrobić doskonałe wrażenie na każdym z interesantów. Jakie jeszcze kwestie należy wziąć pod uwagę?

Gabinet prezesa czyli elegancja i funkcjonalność

Wystrój gabinetu

Gabinet jest miejscem, w którym padają kluczowe decyzje, odbywają się spotkania pracowników najwyższego szczebla, przeprowadzane są negocjacje biznesowe. Taka przestrzeń musi być funkcjonalna, ale też spełniać funkcje reprezentacyjne.

  • Droga do idealnej aranżacji gabinetu jest dość skomplikowana, przede wszystkim warto zadbać o to, by wystrój był spójny z ideałami i wartościami reprezentowanymi przez firmę. Jeśli promujemy zdrowy tryb życia i ekologię można zdecydować się na drewniane meble, zielone dodatki, rośliny, tapety z recyklingu. Jeśli zajmujemy się reklamą sprawdzą się odważne kolory, fotele o oryginalnym kształcie i inne nieszablonowe rozwiązania. 
  • Niezależnie od tego czy chcemy urządzić gabinet w stylu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym, czy rustykalnym powinniśmy skoncentrować się na tym, by wszystkie elementy współgrały z sobą i doskonale się prezentowały.
  • Istotny jest dobór mebli, ale również dodatków, osłon okiennych, oświetlenia, roślin. Znaczenie ma też lampka na biurku, zegar ścienny, przybornik.  
  • Meble gabinetowe powinny być wykonane z porządnych materiałów, elegancka stal, prawdziwe drewno nie tylko będą nam służyć przez długie lata, ale też zrobią dobre wrażenie na każdym z interesantów.
  • Oprócz tego, że meble powinny doskonale się prezentować, powinny być funkcjonalne i umożliwiać wygodne wykonywanie różnego typu prac.
  • Pamiętajmy też, że prezes powinien dobrze czuć się w swoim gabinecie, warto więc uwzględnić jego osobiste preferencje. 

Wydzielenie stref w gabinecie 

Ważny jest nie tylko dobór mebli i dodatków, ale również ich rozkład. Coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest wydzielenie stref. 

  • Strefa pracy ‒ to właśnie tutaj powinny znajdować się eleganckie biurko i fotel gabinetowy, kontener, szafa na dokumenty, regał, niszczarka dokumentów itd. 
  • Strefa spotkań ‒ tutaj ustawić można stół i krzesła konferencyjne, to miejsce, w którym prezes będzie mógł przeprowadzać obrady, zebrania, rozmowy z klientami biznesowymi i kontrahentami.  
  • Strefa odpoczynku ‒ coraz częściej w gabinetach urządzana jest też strefa  odpoczynku, tutaj możemy umieścić sofę, stolik kawowy, wygodny fotel. 

Oferta Contino 

Jak widać, aranżacja gabinetu to wymagające zadanie, warto więc skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają o każdą kwestię. Kompleksową i godną uwagi ofertę przygotowała firma Contino. Specjaliści zajmą się takimi kwestiami, jak dobór mebli gabinetowych i dodatków do gabinetu, przygotowanie kosztorysu, transport i montaż mebli. 

Podsumowanie 

Aranżacja gabinetu, to jak już wspomnieliśmy na początku, trudne zadanie. Wystrój gabinetu powinien być spójny z reprezentowanymi przez firmę wartościami, ważne są meble gabinetowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, gustowne dodatki, umiejętne wydzielenie stref. Podpowiemy, że dobrym rozwiązaniem jest zlecenie takiego zadania fachowcom, którzy świadczą kompleksowe usługi i zadbają o najdrobniejszy szczegół. Podpowiadamy, że godna polecania firma jest Contino. 

Artykul opublikowany: 2019-09-24 / w dziale: Aranżacja wnętrz