Futura Park Gdańsk Chełm
Gdańsk, Chełm, ul. Starogardzka
Wszyscy którzy cenią sobie z jednej strony nowoczesne, nowatorskie i niestandardowe rozwiązania architektoniczne, z drugiej funkcjonalną przestrzeń, powinni zainteresować się inwestycją Futura Park. Prawie 3 hektary terenu pozwala stworzyć osiedle komfortowe, doskonałe w każdym calu. Jeden budynek wielorodzinny z funkcjami usługowymi, o wysokości czterech kondygnacji, a do tego 8 budynków wielorodzinnych, wykonanych w formie zabudowy szeregowej.
Osiedle Migdałowe Pępowo
Pępowo, ul. Rejtana
Osiedle Migdałowe to inwestycja realizowana przez nas w spokojnej, kameralnej miejscowości Pępowo. Miejscowość ta znajduje się zaledwie 10 km od Gdańska. Taka lokalizacja to gwarancja największego komfortu, pełnego spokoju, ucieczki od betonowego miasta ale równocześnie łatwość w dotarciu zarówno do Gdańska, Sopotu czy Gdynia jak i na Kaszuby, do autostrady A1.
Informacje na temat miasta Pępowo
Aktualnie w Pępowie mamy 726 ofert na sprzedaż od deweloperów z 2 różnych inwestycji.

Gdańsk to jedno z większych polskich miast, w którego granicach mieszka łącznie 463 754 osoby. Daje to liczbę 1764,4 osób na jeden kilometr kwadratowy. Jednak biorąc pod uwagę położenie, sąsiedztwo Sopotu, Gdynia, liczne miasta i gminy okalające Gdańsk, cala aglomeracja trójmiasto to ponad milion mieszkańców. Historia Gdańska jest długa i pogmatwana. Na kartach historii znajdziemy wzmianki już z 997 kiedy to do grodu nad Wisłą zawitał Święty Wojciech. Następne stulecia to liczne zmiany. Miasto raz znajdowało się w granicach Polski, innym razem było pod panowaniem Zakonu Krzyżackiego. W XIX wieku Napoleon ustanowił tutaj Wolne Miasto Gdańsk, a manewr został powtórzony sto lat później, przez Ligę Narodów. W międzyczasie Gdańsk znajdował się także pod władaniem Prus czy też Niemców. Dopiero w 1945 wrócił do Polski.

 

Domy w Gdańsku – jak wygląda rynek?

Ceny domów w Gdańsku nie są nadzwyczaj wyśrubowane. Zarówno jeżeli mowa o rynku pierwotnym jak i wtórnym, średnie ceny metra kwadratowego nie przekraczają 4 000 zł. Nowy dom to wydatek rzędu 3 642 zł/m2, domy z rynku wtórnego to 3 893 zł/m2. Sytuacja taka wynika z jednego faktu, mianowicie w Gdańsku buduje się nowe domy z dala od centrum, na obrzeżach miasta. W centrum, najdroższych dzielnicach po prostu ziemia jest za droga, a każdy inwestor woli uzyskać pozwolenia na budowę domów wielorodzinnych, bloków. Dlatego szukając ofert na rynku pierwotnym trafić można na nowe domy w cenie 3 363 zł/m2 w dzielnicy Maćkowy (około 7 km od centrum) gdzie miejska infrastruktura jest dopiero w fazie rozwoju. Nieco bliżej, w dzielnicy Chełm można nabyć nowy dom płacąc 3 893 zł/m2. Przeglądając oferty z rynku wtórnego widać choćby domy w centrum, w dzielnicy Wrzeszcz, których metr kwadratowy został wyceniony na 7 400 zł. To jednak domy zbudowane dawno temu, jeszcze przed II wojną światową. Nowsze nieruchomości, przykładowo z 1990, w dzielnicy Chełm kosztować będą średnio 5 900 zł/m2. 

 

Ile domów oddaje się rocznie do użytkowania w Gdańsku?

Ubiegły, 2016 rok, to oddanie do użytkowania 200 domów. Wynik na tle całego województwa dość mały, gdzie całe pomorskie to 4717 przygotowanych domów. Trzeba jednak brać pod uwagę wyżej wymienione uwarunkowania związane z cenami gruntów pod inwestycje mieszkaniowe. W największych miastach województwa czyli w i w Gdańsku nie przygotowuje się zbyt wielu inwestycji nowych domów. Te 200 domów to mniej niż w roku 2015 czy jeszcze wcześniejszych latach. Praktycznie od roku 2008 to najniższy wynik. Rekordowym był z kolei rok 2012 gdzie w Gdańsku przybyło aż 423 nowych domów.

 

Niskie bezrobocie w Gdańsku, multum możliwości podjęcia pracy

Miasto Gdańsk może pochwalić się naprawdę niską stopą bezrobocia. Wynosi ona obecnie tylko 3,6% czyli w praktyce nie ma większych problemów ze znajdowaniem zatrudnienia. Średnio płaci się w mieście 4 922 zł brutto czyli kilkaset złotych więcej niż wynosi średnia krajowa. Zaletą miasta jest niezwykła różnorodność gdy mowa o branżach w których oferuje się pracę. Struktura zatrudnienia pokazuje, że najwięcej osób znajduje angaż w przemyśle oraz handlu, usługach. W obu branżach po około 15% wszystkich zatrudnionych. W innych wielkich polskich miastach niektóre branże potrafią generować aż 1/4 całości zatrudnienia. 

 

Gdańsk i pomorskie-  największe firmy, najwięksi pracodawcy

Znakomite warunki związane z zatrudnieniem to między innymi obecność w Gdańsku i regionie kilku wielkich firm. Na czele oczywiście mowa o Lotosie, mającym swoją siedzibę w Gdańsku. Firma Lotos to zaraz po Orlenie największy dostawca paliw w kraju. Centrale w stolicy pomorskie ma firma LPP, kojarzona z takimi odzieżowymi markami jak Reserved czy House. Gdańsk to również centrala jednego z dostawców energii czyli firmy Energa. Nie należy zapominać o polskiej centrali Jysk czy też firmy Flextronics, która w Tczewie posiada ogromne hale produkcyjne, gdzie przygotowuje się elementy do urządzeń elektrycznych. Pracuje tam kilka tysięcy osób. Miasto jak i region czerpią oczywiście z morza, a dokładniej porty: gdański i gdyński generują ogromny ruch towarowy, co daje zatrudnienie wielu ludziom. 

 

Lokalizacja Gdańska i co z tego wynika

Mimo iż Gdańsk znajduje się na północy kraju to podróżowanie po Polsce czy Europie nie stanowi żadnego problemu. Układ drogowy w postaci autostrady A1 oraz perspektywa ukończenia do końca roku 2018 S7 to gwarancja, że zarówno na południe, Śląsk oraz Warszawy można udać się samochodem w komfortowych, bezpiecznych warunkach. Port Lotniczy w Gdańsku to obecnie trzecia siła w Polsce, ustępując jedynie Warszawie i lotnisku w Krakowie. Co ważne, oprócz lotów krajowych oraz tych tanimi linami po Europie, można skorzystać z bogatej siatki połączeń czarterowych, a także łatwo dostać się do największych hubów przesiadkowych w Europie czyli Frankfurtu oraz Amsterdamu.

Gdańsk oraz inne miasta w regionie korzystają z położenia nad morzem. Gdański port wraz z tym gdyńskim tworzą obecnie największy port towarowy na Bałtyku, dystansują konkurencję w postaci choćby portu w Petersburgu. Korzystający z kolei będą zadowoleni z liczby połączeń Gdańska zresztą kraju. Przejazd nowoczesnymi i szybkimi pociągami do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia nie jest problemem.

Układ komunikacyjny Gdańska, a raczej trójmiasta pozwala na szybkie przemieszczanie się, zarówno samochodami jak i komunikacją miejską. Obwodnica trójmiasta, obwodnica południowa skutecznie pozwalają omijać przejazd przez centrum. W mieście sporadycznie zdarzają się korki, jednak w porównaniu z innymi wielkimi miastami, mieszkańcy Gdańska tracą w nich naprawdę mało czasu. Komunikacja miejska opiera się Szybkiej Kolei Miejskiej, która obsługuje nie tylko trójmiasto ale liczne przyległe miasta. 

 

Co w Gdańsku robić w wolnym czasie?

Gdańsk jako miasto oferuje wiele atrakcji, nie tylko przyjezdnym ale przede wszystkim mieszkańcom. Wszyscy ci którzy w wolnym czasie cenią sobie możliwość rekreacji, aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z przepięknych plaż, deptaku i trasy rowerowej, która wiedzie wzdłuż plaży, od Gdańsk, do granicy Sopotu z Gdynią. Kochający zieleń, przyrodę na pewno odwiedzać będą przepiękny Park Oliwski czy po prostu dzielnicowe parki, których trochę w Gdańsku się znajduje. Żeby odwiedzić park krajobrazowy nie trzeba ruszać się za miasto. Trójmiejski Park Krajobrazowy to swego rodzaju ewenement gdyż został ustanowiony w granicach Gdańska i innych miast. To miejsce nie tylko na spacery ale z uwagi na uwarunkowania terenu, miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerze będą zadowoleni. Oczywiście nie trzeba spędzać czasu w mieście. Każdy kto pragnie uciec na łono natury powinien wybrać się na pobliskie Kaszuby. Liczne jeziora, wzniesienia, przepiękne krajobrazy. 

Gdańsk to miasto, w którym historia odcisnęła szczególne piętno. Można podziwiać przepiękne Stare Miasto wraz z największym gotyckim kościołem w Europie czyli Bazyliką Mariacką. To również miejsca związane z XX wojną światową: Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej. Za Gdańskiem, w Malborku znajduje się krzyżacki zamek. To największy zamek w Europie pod względem powierzchni. 

Gdańsk oraz trójmiasto oferuje przez cały rok liczne imprezy cykliczne. W samym Gdańsku w okresie wakacji odbywa się Jarmark Dominikański. To impreza o wielowiekowej tradycji, bo w tym roku odbędzie się już po raz 757. Kto kocha polskie kino ten powinien koniecznie wybrać się na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, najważniejszą imprezę w polskim kinie. Dla tych którzy lubią współczesną muzykę i chcą na żywo posłuchać największych światowych gwiazd dobrym wyborem będzie coroczny Opener Festiwal na lotnisku Gdynia Kosakowo.