Optima Gdańsk Jasień
Gdańsk, Jasień, ul. Stężycka
Osiedle OPTIMA to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana przy Stężyckiej w Gdańsku. Tylko 1,9 km do centrum handlowego Fashion House, a do wjazdu na obwodnicę trójmiasta jest zaledwie 1,7 km. Taka lokalizacja i udogodnienia sprawiają, że dojazd do centrum Gdańska zajmować będzie tylko kwadrans.
Harmonia Oliwska Gdańsk Oliwa
od 49m2 do 114m2
Gdańsk, Oliwa, ul. Opacka
Nowoczesne osiedle Harmonia Oliwska znajduje się w Gdańsku Oliwie, przy ulicy Opackiej. Jego realizacja będzie prowadzona w ramach zabudowy kwartałowej. Osiedle znajduje się w pobliżu przepięknego Parku Oliwskiego, niezwykłego obiektu jeżeli mowa o parkach.
Chabrowe Wzgórze Kowale
Kowale, ul. Zeusa
Gmina Kolbudy, Kowale, jedynie 10 kilometrów od centrum Gdańska. Właśnie w takiej doskonałej lokalizacji realizowana jest inwestycja Osiedle Chabrowe Wzgórze. Nazwa osiedla to nie przypadek, w pełni nawiązuje do okolicznych łąk, pokrytych licznymi polnymi kwiatami.
Awiator Gdańsk Zaspa-Młyniec
Gdańsk, Zaspa-Młyniec, aleja Jana Pawła II 3
Gdańska dzielnica Zaspa ma bogate tradycje lotnicze, tutaj do lat 70tych XX wieku znajdował się port lotniczy. W tę historię wpisują się doskonale nazwy budynków oraz inwestycji realizowanych w tym miejscu, np. Alfa, Bravo, Charlie, Delta.
Osiedle Vivaldiego Gdańsk Ujeścisko Łostowice
Gdańsk, Ujeścisko Łostowice, ul. Hokejowa
Doskonałe położenie osiedla Vivaldiego, w pobliżu terenów zielonych, zachęcających do rekreacji i aktywności. Do tego znakomite rozwiązania komunikacyjne i bogata infrastruktura, to wszystko co czeka na mieszkańców tego miejsca.
Kwartał Uniwersytecki Gdańsk Przymorze Małe
Gdańsk, Przymorze Małe, ul. Szczecińska 33
Osiedle Kwartał Uniwersytecki znajduje się w dzielnic Gdańska – Przymorze, a dokładniej na ulicy Szczecińskiej. Całość inwestycji to dwa budynki od trzech do ośmiu kondygnacji. Zaledwie 5 minut od stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Przymoerze Uniwersytet, nieopodal Alchemia centrum biurowe, Uniwersytet Gdański, Mc Donald's oraz kompleksu biurowego Olivia Business Centre.
Słoneczna Morena Gdańsk Piecki-Migowo
Gdańsk, Piecki-Migowo, ul. Piekarnicza 3
Nowoczesne Osiedle Słoneczna Morena to miejsce o doskonałej lokalizacji, znajdujące się w sercu miasta ale równocześnie w otoczeniu terenów zielonych. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych którzy cenią sobie bliskość atrakcji wielkiego miasta jak i pragną wypoczywać po ciężki dniu pracy, w doborowym otoczeniu „ładować akumulatory”. Znajduje się ono w połowie drogie pomiędzy biurowym i handlowym centrum Gdańska czyli dzielnicy Wrzeszcz oraz kulturalnym i rozrywkowym czyli Starym Miastem.
Osiedle Chmielna Park Gdańsk Śródmieście
Gdańsk, Śródmieście, ul. Chmielna
Oryginalna i innowacyjna architektura, w pobliżu rzeka Motława, wiele udogodnień związanych z życiem w centrum to właśnie wizytówka osiedla Chmielna Park. Zlokalizowane po sąsiedzku z gdańskim Starym Miastem sprawia, że jest to jedna z ciekawszych, prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w trójmieście. Przygotowana z myślą o ludziach którzy stawiają na wysoki standard i komfort życia.
Słoneczne Wzgórza Gdańsk Ujeścisko Łostowice
Gdańsk, Ujeścisko Łostowice, ul. Kołodzieja
Osiedle Słoneczne Wzgórza położone jest w jednej z najlepszych części Gdańska, która słynie z licznych terenów zielonych. Jakby nie patrzeć, takie otoczenie gwarantuje stworzenie oazy w wielkim mieście. To doskonałe miejsce dla osób szukających wytchnienia i spokoju.
Osiedle Hiszpańskie Gdańsk Chełm
Gdańsk, Chełm, ul. Guderskiego
Wysoka funkcjonalność wnętrz, architektura na wskroś nowoczesna, do tego oczywiście najlepsza jakość realizacji inwestycji w każdym detalu i różnorodność metraży mieszkań. Wszystkie te aspekty gwarantują, że Osiedle Hiszpańskie okazuje się być wymarzonym miejscem do zamieszkania czy to dla rodzin, singli lub też par. Wszyscy szukający wymarzonych czterech kątów powinni zainteresować się ofertą Osiedla Hiszpańskiego.
Wiszące Ogrody Gdańsk Jasień
Gdańsk, Jasień, ul. Przytulna
Inwestycja Wiszące Ogrody jest doskonale w każdym względzie. Nowoczesne rozwiązania, spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Ponad tysiąc mieszkań w chwili obecnej jest zamieszkiwanych przez różne grupy społeczne.
Morenova Gdańsk Piecki-Migowo
Gdańsk, Piecki-Migowo, ul. Rakoczego
Znajdź swoje miejsce w samym sercu miasta. Postaw na dogodną lokalizację, bliskość najważniejszych wydarzeń, przyjaciół, tego co gwarantuje wielkie miasto. .
Wolne Miasto Gdańsk Ujeścisko Łostowice
Gdańsk, Ujeścisko Łostowice, ul. Cedrowa
Wolne Miasto to osiedle które realizowane jest w ramach kilku etapów. Całość inwestycji rozpoczęta została przy samej ulicy Cedrowe, a kolejne etapy to rozrost tego miejsca w głąb działki, w kierunku zachodnim. Budynki zostały zaprojektowane w taki sposób aby tworzyły literę U.
Brabank Gdańsk Śródmieście
Gdańsk, Śródmieście, ul. Wałowa
Brabank Apartamenty to inwestycja w której łączą się niezwykle ważne elementy pozwalające na stworzenie komfortowego miejsca o wysokim standardzie. Wydzielenie strefy prywatnej mieszkańców od strefy ogólnodostępnej, a to wszystko w ramach architektonicznego nawiązania do miejsca gdzie znajduje się inwestycja czyli Starego Miasta w Gdańsku. To wszystko pozwoliło przygotować wyjątkowy kompleks mieszkalno-usługowy mający między innymi znakomicie wykonane elewacje miedziane oraz charakteryzujący się doskonałymi przeszkleniami.
2 Potoki Gdańsk Jasień
Gdańsk, Jasień, ul. Guderskiego/Leskiego
Osiedle 2 Potoki to nowoczesne budynki zrealizowane w sposób kameralny. Ideą projektantów było stworzenie miejsca idealnego, o wysokim standardzie. To mieszkania dla wszystkich tych którzy cenią sobie komfort, a także marzą o bezpiecznej przystani.
Botanika Gdańsk Osowa
Gdańsk, Osowa, ul. Izydy
Botanika jest nowoczesną inwestycją która zlokalizowana została w Gdańsku Osowej, w dogodnym sąsiedztwie willowej zabudowy. Projekt jest kameralny, z naciskiem na rodzinny klimat. W całej inwestycji znajdować się będzie 16 mieszkań i apartamentów, zaprojektowanych oraz wykonanych w zgodzie z nowoczesnymi i najlepszymi standardami.
Cztery Oceany Gdańsk Przymorze Wielkie
Gdańsk, Przymorze Wielkie, ul. Obrońców Wybrzeża 9
Nowatorski i jedyny w swoim rodzaju jest projekt o nazwie Cztery Oceany. Z jednej strony znakomita lokalizacja, z drugiej realizacja inwestycji w oparciu o nowoczesną architekturę i stawianie na najwyższe jakości wykonanie. Nowoczesność, znakomicie spójne z otoczeniem wysokie budynki kompleksu Cztery Oceany na gdańskim Przymorzu to dobra inwestycja.
Bastion Wałowa Gdańsk Śródmieście
Gdańsk, Śródmieście, ul. Wałowa
Bastion Wałowa to inwestycja niezwykle prestiżowa, jedna z ciekawszych na rynku inwestycji mieszkaniowych w całym trójmieście. Mieszkania w tym miejscu skierowane są do wszystkich tych którzy doskonale odnajdują się jako mieszkańcy wielkiego miasta, pragną mieszkać w jego sercu.
Jaśminowy Stok Gdańsk Kokoszki
Gdańsk, Kokoszki, ul. Jaśminowy Stok
Jaśminowy Stok jest inwestycją dla każdego, spełnia najwyższe standardy i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Położona daleko o hałasów wielkiego miasta, idealnie wpasowana w małe domki jednorodzinne znajdujące się w jej otoczeniu.
Centralpark Gdańsk Piecki-Migowo
Gdańsk, Piecki-Migowo, ul. Piecewska
  Centralpark znajduje się w przepięknej gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, w otoczeniu morenowych wzniesień przy Jaśkowej Dolinie. Stąd zaledwie kilka minut do centrum Wrzeszcza. Lokalizacja sprawia, że mieszkańcy mogą ze swoich okien rozkoszować się zarówno widokiem Zatoki Gdańskiej jak i relaksować się wpatrując w Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Informacje na temat miasta Gdańsk
Aktualnie w Gdańsku mamy 726 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 20 różnych inwestycji.

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, w której zamieszkuje 463 754 osób (1764,4 osób na km2). Miasto wchodzi w skład aglomeracji trójmiasta, która obejmuje również Gdynię, Sopot oraz liczne okoliczne miasta i gminy. Całościowo obszar ten zamieszkuje około 1,2 mln osób.

Gdańsk to ponad tysiąc lat historii. Pierwsze wzmianki pochodzą z 997 roku, kiedy to miasto odwiedził Święty Wojciech. Przez stulecia miasto było władane przez najróżniejsze nacje. Należało do Królestwa Polskiego, Księstwa Pomorskiego, Zakonu Krzyżackiego, Prus czy Niemiec. W okresie między wojennym (a także w trakcie kampanii Napoleońskich) miało status Wolnego Miasta. Od 1945 ponownie przynależy do Polski. 

 

Nieruchomości w Gdańsku – mieszkania

Ceny mieszkań w Gdańsku są powyżej średniej krajowej, plasują się w czołówce jeżeli mowa o środkach finansowych jakie należy ponieść na zakup mieszkania. Za mieszkanie na rynku pierwotnym należy wyłożyć 5837 zł/m2. Rynek wtórny to jeszcze wyższe ceny, mianowicie średnio za metr płaci się 6425 zł. Sytuacja taka wynika z prostego faktu. Obecnie deweloperzy inwestujący w nowe nieruchomości szukają terenów z dala od centrum, pojedyncze wolne działki pod zabudowę w centrum są naprawdę drogie i generują później ogromny koszt metra kwadratowego. Dlatego szukający czegoś blisko centrum muszą często przeglądać oferty z rynku wtórnego, mieszkania starsze ale równocześnie w dość wysokich cenach.

Na rynku pierwotnym za mieszkania płaci się najmniej w dzielnicach południowych czy też w okolicy Obwodnicy Trójmiasta. Przykładowo w takich dzielnicach jak Jasień czy Ujeścisko trzeba wyłożyć około 4415 zł / m2. Troszkę bliżej centrum, w dzielnicy Morena ceny nowych mieszkań kształtują się w granicach 6000 zł/m2. Na drugim biegunie są takie dzielnice jak Oliwa czy też Śródmieście. W Oliwie metr kwadratowy kosztuje 7700 zł, w Śródmieściu już 8363 zł.

Rynek wtórny znacznie droższy od pierwotnego i to wcale nie dziwi, wystarczy sprawdzić ceny w dzielnicach takich jak Jasień. Za w miarę nowe mieszkania trzeba wyłożyć 4400 zł/m2. Szukając starszych mieszkań, sprzed kilku dekad, w dzielnicy Wrzeszcz przyjdzie zapłacić aż 7400 zł/m2. Trochę taniej wyjdzie zakup mieszkania w dzielnicy graniczącej z Sopotem, dość blisko morza czyli na Żabiance. Tutaj mieszkanie na rynku wtórnym kosztuje średnio 6600 zł. 

 

Jak dużo mieszkań buduje się w Gdańsku?

Gdańsk może pochwalić się liczbą 4880 nowych mieszkań oddanych do użytku w roku 2016. W całym województwie oddano 7952 mieszkań. Jeżeli brać pod uwagę, że 1200 nowych lokali przybyło w Gdyni, to trójmiasto generuje około 75% rynku nowych mieszkań. Wynik bliski 5000 nowych lokali mieszkalnych jest znakomity gdyż w poprzednich latach nigdy do niego się nie zbliżono. Rok wcześniej, w 2015 oddano do użytku 3934 mieszkania. Dwa i trzy lata wcześniej było ich jeszcze mniej. Tak naprawdę 4 tysiące mieszkań przekroczono tylko w 2012, a dokładniej przygotowano ich 4285.

 

Gdańsk miastem wielu możliwości

Gdańsk jako miasto idealnie nadaje się do tego by w nim mieszkać. To nie tylko oczywiście liczne atrakcje wynikające choćby z położenia, to przede wszystkim niezwykle różnorodny rynek pracy. Średnia płaca miesięczna w Gdańsku wynosi 4922 zł brutto. Jest to około 800 zł powyżej średniej krajowej. Bezrobocie w mieście wynosi 3,6%. Różnorodność rynku pracy w mieście doskonale wskazuje struktura zatrudnienia. Najwięcej osób zatrudnionych jest w przemyśle, około 16%. niewiele mniej zatrudnionych jest w handlu, usługach i motoryzacji, a 13% w edukacji. 

 

Topowe firmy Gdańska i regionu

Skoro mowa o zatrudnieniu, znakomitych perspektywach na rynku pracy, warto zwrócić uwagę na największe firmy Gdańska oraz całego regionu. Tutaj swoją centralę ma firma LPP, znana między innymi jako właściciel marki Reserved czy Croop. Na wschodnich peryferiach miasta ulokowany jest Lotos czyli obok Orlenu lider polskiego rynku paliw. W stolicy pomorskiego znajduje się również centrala firmy Energa, a także Jysk Polska. Pod Gdańskiem, w Tczewie z kolei znajduje się Flextronics, firma zatrudniająca kilka tysięcy osób, zajmująca się produkcją elementów do urządzeń elektronicznych największych światowych marek. 

 

Położenie Gdańska i korzyści z tego wynikające

Gdańsk, zlokalizowany w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską, posiada znakomite połączenia z pozostałymi częściami Polski jak i krajami sąsiednimi. Jeżeli mowa o komunikacji samochodowej to na południe Polski można szybko się przedostać dzięki autostradzie A1. Równocześnie trwają inwestycje związane z budową drogi ekspresowe S7, łączącej Gdańsk z Warszawą. Komunikacja kolejowa pozwala dotrzeć szybkimi pociągami do Warszawy czy Krakowa. Port lotniczy Rębiechowo jest trzeci w Polsce jeżeli mowa o liczbie obsłużonych pasażerów. W ubiegłym roku obsłużył ponad 4 miliony podróżnych. Z Rębiechowa można dolecieć do innych lotnisk w kraju oraz oczywiście europejskich, w tym największych hubów lotniczych takich jak Amsterdam, Berlin czy Frankfurt. Nie wolno zapominać również o transporcie wodnym. Największy terminal kontenerowy nad Bałtykiem zlokalizowany jest w Gdańsku, a sumując przeładunki towarów w Gdańsku i Gdyni mowa o największym porcie towarowym nad Morzem Bałtyckim.

Poruszanie po Gdańsku jak i trójmieście nie generuje większych problemów. Korki nie są uciążliwe. Wśród 7 największych miast Polski, jedynie w Katowicach kierowcy tracą mniej czasu w korkach. Komunikacja publiczna opiera się na Szybkiej Kolei Miejskiej, która jest niejako komunikacyjnym kręgosłupem trójmiasta. Dociera jednak ona również do kilku miast poza trójmiastem, w 2016 roku przewiozła ponad 40 milionów pasażerów. 

 

Atrakcje Gdańska i okolic

Gdańsk oraz sąsiednie miasta, powiaty mają sporo do zaproponowania zarówno mieszkańcom jak i wszystkim przyjezdnym. Rok rocznie zwiększa się liczba turystów odwiedzających Pomorze i nie dzieje się to bez przypadku. 

Atrakcje turystyczne Gdańska to oczywiście Stare Miasto, szereg urokliwych i kameralnych uliczek przy których znajduje się choćby Bazylika Mariacka. Gdańsk to spotkania z historią XX wieku. Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej. Na uwagę zasługuje również zamek krzyżacki w Malborku, największy pod względem budowli tego typu zamek w Europie. 

Wszyscy przebywający w Gdańsku, trójmieście mogą korzystać z piaszczystych plaż, relaksować się nad wodą. Inna forma relaksu to oczywiście spacery po Parku Oliwskim czy też mniejszych parkach, rozlokowanych w najróżniejszych dzielnicach. Park Krajobrazowy w granicach miasta? To możliwe w trójmieście, wystarczy kilkanaście minut by znaleźć się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Liczne szlaki, zarówno piesze jak i rowerowe. Kto pragnie na dobre uciec z miasta będzie mógł to zrobić kierują się na Kaszuby. Szwajcaria Kaszubska to liczne lasy, liczne jeziora, a nawet stoki narciarskie. 

Wśród licznych imprez kulturalnych czy rozrywkowych należy na pewno wspomnieć o Jarmarku Dominikańskim, który odbywa się w okresie letnim. Gdańsk to również Festiwal Szekspirowski czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Do pobliskiej Gdyni mogą wybrać się kinomani. Regularnie odbywa się tam najważniejsza filmowa impreza w Polsce czyli Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.