Gres imitujący drewno – styl i wygoda

2020-11-14

Drewno jest synonimem ponadczasowego piękna. Pełne elegancji i klasy skutecznie opiera się szybko zmieniającym się wnętrzarskim trendom. Do wnętrz wnosi ciepło, naturalność i kameralny klimat. Od jasnych tonów brzozy, przez nieco ciemniejsze nuty wiśni, na wyrazistym mahoniu kończąc, stało się inspiracją dla projektantów płytek z całego świata. Bogactwo wzorów, kolorów i niezwykły kunszt detalu sprawiają, że dziś włoskie płytki takich producentów jak Sant Agostino, Emil Ceramica czy Gardenia Orchidea trudno odróżnić od oryginału.

Gres imitujący drewno – styl i wygoda

PIĘKNO

Wyraźna linia usłojeń, rysy, sęki, naturalne wyżłobienia i niejednolita barwa sprawiają, że płytki imitujące drewno ujmują bezpretensjonalnym pięknem i oszczędnym stylem. Szeroki wachlarz kolorów przechodzący od bieli (np. Timewood White z portfolio Sant Agostino), przez subtelne brązy i szarości, na odcieniach czerni kończąc tworzy obfitą paletę możliwości aranżacyjnych. Gres-imitacja drewna sprawdzi się zarówno we wnętrzach inspirowanych daleką Skandynawią, jak też w surowych loftach i softloftach, ale także w przestrzeniach urządzonych w stylu klasycznym, boho czy rustic.

../media/art/300/plytki-drewnopodobne.jpg

KOMFORT

Piękno i uniwersalność to nie jedyne zalety włoskich płytek inspirowanych drewnem. Obok oryginalnego wzornictwa wyróżnia je także doskonała funkcjonalność. Łatwość montażu, odporność na wilgoć oraz ścieranie sprawiają, że płytki imitujące drewno można wykorzystać w każdym pomieszczeniu: holu, kuchni, salonie, sypialni, ale także w łazience czy coraz popularniejszych pokojach kąpielowych. Ułożone w jodełkę stworzą spójną całość z elegancką armaturą łazienkową, podkreślając nietuzinkowy charakter wnętrza.

Architekci zachęcają do eksperymentów i uczynienia płytek imitujących drewno motywem przewodnim całej przestrzeni: w doborowym towarzystwie kamienia, cegły, betonu czy lastriko będą świetnie wyglądać nie tylko na posadzce , ale także na ścianach: telewizyjnej w salonie czy kąpielowej w łazience.

Włoskie rzemiosło znów udowadnia, że nie ma sobie równych. Gres imitujący drewno to idealne zestawienie tego, co najpiękniejsze w naturze z tym, co potrafi współczesna technologia. Piękno i komfort w najlepszym wydaniu.

Artykul opublikowany: 2020-11-14 / w dziale: Aranżacja wnętrz