Harmonia i ekologia w Twoim ogrodzie, czyli zalety drewnianych donic ogrodowych!

2019-04-05

Uwielbiasz prowadzić swoje własne uprawy w ogrodzie? To wiesz zapewne, że bez dobrych narzędzi jest to bardzo utrudnione. Oczywiście, ważne jest zaopatrzenie się w łopatę czy konewkę, ale to zdecydowanie nie wszystko. Za kwestie praktyczne i estetyczne odpowiada doniczka ogrodowa – ot, proste naczynie, bez którego nic by się w ogrodzie nie uchowało. Drewniane donice to wyjątkowo wdzięczne artykuły ogrodnicze. Jak to się dzieje, że w dobie wszechobecnego plastiku, wciąż mają przewagę nad donicami z tworzywa?

Harmonia i ekologia w Twoim ogrodzie, czyli zalety drewnianych donic ogrodowych!

Ekologiczne bo drewniane, donice ogrodowe to super alternatywa dla plastiku!

Jesteś przeciwnikiem tworzyw sztucznych? To zupełnie tak jak my, dlatego zapewne docenisz wartość drewnianych donic ogrodowych (patrz na Bdburchex.com.pl). Są to produkty ekologiczne, które wytwarzane są z materiału podlegającego biodegradacji. To jednak nie wszystko. Trzeba docenić wyjątkowo długi cykl życia produktu (to po nim określa się jak inwazyjny dla Matki Ziemi jest dany produkt). Otóż drewnianą doniczkę można z powodzeniem trzymać i odnawiać latami, jest trwała, w razie potrzeby bez trudu można ją naprawić, wymieniając pojedyncze deski lub belki. Dzięki impregnatom, drewniana donica chroniona jest przed szkodnikami i czynnikami atmosferycznymi. Czy to samo można powiedzieć o donicach ogrodowych z plastiku? Prosty test wytrzymałości, długa ekspozycja na promienie świetlne, mocny powiew wiatru – to szybko da nam odpowiedź, dlaczego polscy konsumenci wciąż pewniej kupują drewniane doniczki w miejsce tych z tworzywa.

Uniwersalne i ponadczasowe – zamiast do kosza daj drewnianą donicę do malowania!

No właśnie, nasza cywilizacja posiada nieznośną i śmiertelną dla planety tendencję do wyrzucania niepotrzebnych produktów i kupowania nowych. Konsumpcjonizm sprawił, że żyjemy i pływamy w milionach ton plastiku. Zmieniasz aranżacje w ogrodzie? Drewnianej donicy wcale nie musisz odstawiać na śmietnik. Produkty te posiadają design, który jest bardzo uniwersalny i praktycznie nie wychodzi z mody, to samo tyczy się materiału – drewno idealnie komponuje się z roślinnością wokół domu i pozostałymi artykułami ogrodowymi, takimi jak drewniany płot osłonowy, altanka ogrodowa czy meble ogrodowe.

Drewno ma tę zaletę, że odpowiednio przygotowane, może być pomalowane praktycznie na każdy kolor. Zatem przy zmianie pomysłu na aranżację ogrodową, wystarczy puszka farby i gotowe! Donica drewniana, jak nowa. Gwarantujemy, uczucie odnowienia starych doniczek drewnianych, zamiast zakupu kolejnej plastikowej, oczyszcza i jest satysfakcjonujące. Świadome działanie na korzyść Matki Ziemi to nasz obowiązek.

Donice drewniane

 

Gdzie najlepiej postawić drewnianą donicę ogrodową?

Nie ma ograniczeń z lokalizacją drewnianych doniczek. Trzeba pamiętać, że sama donica ogrodowa z tego materiału ma sporą masę własną. Wypełniona ziemią i roślinnością może być niemożliwa do przesunięcia, dlatego warto dobrze wybrać miejsce jej położenia. U producentów artykułów ogrodowych znajdziemy jednak wersje na kołach, bardzo praktyczne np. na taras, wtedy każdy domownik bez trudu przesunie drewnianą donicę po cały wolnym polu.

Drewniana donica dobrze sprawdza się także wzdłuż ścieżek, a także wzdłuż barierek. Fajny efekt daje stawianie drewnianych donic blisko innych artykułów z tego materiału, np. altanek lub pergoli drewnianych. Wtedy tworzymy naturalną, uroczą kompozycję.

Donica drabinowa

Fot. Donica drabinowa

Artykul opublikowany: 2019-04-05 / w dziale: Aranżacja wnętrz