Hoker - klimat baru wprowadzony do domowego wnętrza

2019-08-19

Hoker popularnie nazywany jest krzesłem barowym. Znanymi i przypisywanymi dla niego wnętrzami są: bary, puby, restauracje. Zapewnia on komfort klientom oraz nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Idealnie sprawdza się przy barze dzięki swojej wysokości. Charakteryzuje się również często niskim oparciem i podłokietnikami. Rynek oferuje hokery w przeróżnym stylu, który pasować będzie zarówno do tych nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Wykonany z plastiku, drewna bądź metalu, z elementami skóry czy szkła. Niejednokrotnie dany model może się obracać oraz dostosowywać wysokość. Poza jego praktycznym zastosowaniem istotną rolę odgrywa często oryginalny design, dzięki któremu przyciąga wzrok i staje się ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza.

Hoker - klimat baru wprowadzony do domowego wnętrza

Przeznaczenie hokera

Niezależnie czy hoker znajdzie swoje miejsce w kuchni czy jadali, aby w pełni spełniał swoje przeznaczenie, trzeba mieć na uwadze jego wysokość oraz dostosowanie jej do innych mebli. W przypadku pomieszczenia kuchni, wysokość hokera powinna umożliwić wygodne i komfortowe siedzenie przy barze bądź blacie kuchennym. Dopasowanie jej zapewni wygodne spożywanie serwowanych posiłków i drinków. Również przy wyspie hokery idealnie znajdą swoje zastosowanie. Dzięki wysokości oraz minimalistycznej konstrukcji nadają lekkości i ergonomii pomieszczeniu oraz nie przytłaczają nawet niewielkiej przestrzeni. 

Niepowtarzalna estetyka

Szeroki wachlarz oferowanych hokerów zapewnia możliwość idealnego dopasowania do każdego wnętrza. Produkowane modele wyróżniają się stylem, kolorami i materiałami. Dla przykładu hoker drewniany wpisze się w charakter klasycznej kuchni. Nawiąże do ekologicznego i naturalnego trendu. Białe, drewniane hokery idealnie odnajdą się w stylu skandynawskim. Jasne i ciepłe drewno oraz prosta forma również pasować będzie do stylu rustykalnego. W nowoczesnych wnętrzach odpowiednie charakterem będą hokery z czarnej, połyskującej stali. Transparentne, ze szkła, również nadadzą nowoczesny charakter wnętrzu. Te plastikowe idealnie będą pasować do bardziej awangardowej kuchni. Do minimalistycznych wnętrz ciekawym wyborem będzie hoker typu jajo bądź z pikowanym oparciem. Idealnie uzupełni proste i ascetyczne wnętrze. 

Element luksusu

Poza niepowtarzalnym wyglądem hokery zapewniają znaczny komfort użytkującym. Dla wygody oraz zdrowia wyposażone są w oparcia i podłokietniki. Pozwalają się rozluźnić oraz odprężyć. Dodatkowo wiele modeli zawiera podnóżek do oparcia stóp. Obrotowe siedzisko ułatwi m.in. kontakt z osobami przebywającymi jednocześnie w różnych pokojach np. w salonie i otwartej kuchni. A zaproszeni goście będą mogli wygodnie usiąść przy blacie i towarzyszyć gospodarzowi nawet w trakcie przygotowywania posiłków. 

 Szukasz nowoczesnych i designerskich hokerów do Twojego domu czy mieszkania? Zajrzyj na: https://www.scandishop.pl/hokery-nowoczesne

Artykul opublikowany: 2019-08-19 / w dziale: Aranżacja wnętrz