Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego?

2020-01-24

Polski rynek stolarki okiennej oferuje bogaty wybór okien drewnianych i PVC, przy czym oba rodzaje mają dość zbliżone parametry. Koszt okien do domu jednorodzinnego jest uzależniony od profilu produktu, marki producenta, koloru czy materiału, z którego zostały wykonane. Kryterium wyboru stanowi zarówno cena, jak i łatwości konserwacji. Okna PCV nie wymagają specjalnych zabiegów, nie wliczając mycia wodą z detergentem, natomiast drewniane są nie tylko dwukrotnie droższe, ale też muszą być odnawiane co kilka lat.

Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego?

Co wpływa na koszt okna?

Podstawowym parametrem wpływającym na cenę jest rozmiar okna. Najbardziej dostępne są profile dwuszybowe, warto jednak zastanowić się nad modelami trzyszybowymi, które zapewniają lepszą izolację. Ile kosztują okna? Za produkt PVC o standardowych wymiarach zapłacimy około 700 zł. Na jego cenę wpływa kolor profilu oraz liczba czy rozmieszczenie uszczelek. Okna posiadają zazwyczaj dwie uszczelki montowane wewnątrz i zewnątrz. W niektórych modelach występuje dodatkowa sztuka, która powoduje powstawanie tzw. suchej komory.

Ile kosztują okna plastikowe?

Do koloru białego dopłacimy około 35-45% ceny standardowej. Wersja jednostronna w tym odcieniu będzie nieco tańsza. Odrębny koszt stanowi montaż okna, który zazwyczaj wylicza się w dwojaki sposób – według obwodu okna lub procentowo od jego wartości. Ważne, by uwzględniał obróbkę tynkarską i demontaż. Koszt transportu jest często wliczony w cenę usługi w obrębie miasta lub wyceniany indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia.

Do koloru białego dopłacimy około 35-45% ceny standardowej. Wersja jednostronna w tym odcieniu będzie nieco tańsza. Odrębny koszt stanowi montaż okna, który zazwyczaj wylicza się w dwojaki sposób – według obwodu okna lub procentowo od jego wartości. Ważne, by uwzględniał obróbkę tynkarską i demontaż. Koszt transportu jest często wliczony w cenę usługi w obrębie miasta lub wyceniany indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia.

Więcej o balustradach okiennych dowiesz się na stronie: http://fello.pl/blog/dlaczego-balustrada-okienna-staje-sie-tak-popularna/

Okna do domu – cena rynkowa

Podsumujmy, ile kosztuje okno u znanego producenta, na przykład firmy Domel? Oferta dotyczy zarówno modeli innowacyjnych Quadro lub Vector, energooszczędnych Energetic czy Infinity Passive, jak i standardowych typu Synergic oraz Advance. Polecany producent posiada także drzwi tarasowe Perspective i Verano, które idealnie wpasowują się w nowoczesny styl architektoniczny. Wycena jest przygotowywana dla klientów w sposób indywidualny. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej www.domel.pl!

Artykul opublikowany: 2020-01-24 / w dziale: Aranżacja wnętrz