Jak dobrać estetyczną miskę WC do małej łazienki?

2022-09-15

Właściciele niewielkich łazienek mają nieco trudniejsze zadanie przy tworzeniu atrakcyjnej aranżacji. Przy małych metrażach warto poświęcić uwagę, aby każdy szczegół był idealnie dopasowany. Dowiedz się, jak dobrać stylową miskę WC do niewielkiej łazienki.

Jak dobrać estetyczną miskę WC do małej łazienki?

Jakimi cechami powinna charakteryzować się miska WC?

Aranżacja wnętrza może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać atrakcyjną i praktyczną łazienkę. Zanim zdecydujesz się na zakup miski WC, warto zwrócić uwagę na poniższe cechy.

  • Łatwość w czyszczeniu

Wyposażenie zarówno do łazienki o dużym, jak i małym metrażu, powinno być łatwe w czyszczeniu. Bardzo dobrze sprawują się miski WC bez rantu, dzięki temu utrzymanie ich w higienicznych warunkach jest niezwykle łatwe. Korzystny będzie także wybór produktu pokrytego specjalną powłoką ograniczającą przywieranie brudu i ułatwiającą czyszczenie.

  • Trwałość

Trwała armatura sanitarna posłuży w dobrym stanie na dłużej, a Ty unikniesz zbędnych wydatków związanych z naprawą.

Takie aspekty są istotne przy wyborze wyposażenia do każdej łazienki, bez względu na rozmiar.

Jaka miska WC będzie najlepiej wyglądać w małej łazience?

Urządzenie niewielkich pomieszczeń bywa trudne, nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest uzyskanie atrakcyjnej aranżacji. Przy łazienkach o mniejszym metrażu najlepiej sprawdzą się misy WC, które mają:

  • podwieszany montaż

Podwieszane wyposażenie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w niewielkich pomieszczeniach. Wolną posadzkę możesz zagospodarować w inny sposób, np. jako miejsce do przechowywania środków czystości o małym rozmiarze.

  • jasną kolorystykę

Przy urządzaniu niewielkich łazienek najlepiej sprawdzi się wyposażenie utrzymane w jasnej kolorystyce. Dzięki temu pomieszczenie zyska optycznie na przestrzeni.

  • minimalistyczny design

Nowoczesne i minimalistyczne formy mis WC znacznie łatwiej dopasujesz do niewielkiej łazienki. Będą pięknie się prezentować i dodatkowo nie obciążą małego pomieszczenia.

Wybierając takie misy WC, zadbasz o atrakcyjną aranżację łazienki.

Artykul opublikowany: 2022-09-15 / w dziale: Aranżacja wnętrz