Jak działają szorowarki do podłóg Karcher i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

2022-11-15

Maszyny czyszczące ułatwiają wykonywanie czynności porządkowych i sprawiają, że sprzątanie dużych powierzchni staje się bardziej wydajne i efektywne. Jednym z urządzeń, którego nie może zabraknąć podczas mycia podłóg hal, magazynów i sklepów jest szorowarka do podłóg. W ofercie wielu producentów dostępne są różne modele maszyn, które dostarczają zadowalające rezultaty. Jak działa szorowarka do podłóg i co przemawia za jej zakupem?

Jak działają szorowarki do podłóg Karcher i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Szorowarka do podłóg – co to jest?

Szorowarka do podłóg to wielofunkcyjne urządzenie czyszczące, które doskonale radzi sobie z uporczywym brudem i pozwala w krótkim czasie skutecznie wyczyścić różne rodzaje powierzchni. Wśród asortymentu dostępnego w sklepach można wyróżnić maszyny o różnych przeznaczeniu – wybrane modele lepiej sprawdzą się do czyszczenia podłóg wielkopowierzchniowych hal i centrów handlowych, natomiast inne usprawnią proces sprzątania w domu.

Szorowarki do podłóg są wyposażone w głowicę roboczą ze szczotką (lub systemem szczotek), dozowniki wody czystej oraz zabrudzeń (dysze zasysające), a także silnik, który napędza urządzenie. Na rynku możesz spotkać szorowarki podłogowe z kółkami, rolkami, tarczą oraz urządzenia ręczne do czyszczenia trudno dostępnych miejsc np. schodów.

Rodzaje szorowarek do podłóg

Szorowarka do podłóg najczęściej kojarzy się z dużą samojezdną maszyną, która służy do zbierania zabrudzeń, mopowania i osuszania podłóg wielkopowierzchniowych sklepów. Z pewnością niejednokrotnie w czasie wizyty w centrum handlowym udało Ci się zobaczyć ją w czasie stosowania. Ten rodzaj urządzeń to profesjonalne szorowarki z fotelem dla operatora, które głównie sprawdzają się podczas czyszczenia powierzchni magazynów, sklepów, a także parkingów.

Wśród urządzeń dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę również na maszyny mniejszych gabarytów, które wykazują stosunkowo wysoką skuteczność mimo bardziej kompaktowych rozmiarów. Zaliczamy do nich m.in.:

  • Jednotarczowe maszyny czyszczące – urządzenia do prowadzenia ręcznego wyposażone w talerz napędowy padów ułatwiających czyszczenie podłóg twardych, wykładzin oraz polerowanie parkietu.
  • Szorowarki kompaktowe – maszyny przeznaczone do sprzątania małych powierzchni m.in. posadzek i podłóg w biurach, gabinetach, restauracjach i mniejszych sklepach.
  • Szorowarki prowadzone ręcznie – maszyny umożliwiające wysoką zwrotność w trakcie czyszczenia powierzchni średnich rozmiarów. Dobrze sprawdzą się w halach i obiektach sportowych, magazynach oraz zakładach produkcyjnych.
  • Szorowarki do schodów – urządzenia do czyszczenia powierzchni poziomych i pionowych, wyposażone w pady przeznaczone do różnego rodzaju nawierzchni oraz odpowiadające odmiennym stopniom zabrudzeń. Sprawdzą się przy czyszczeniu schodów, narożników, parapetów i trudno dostępnych miejsc.

Kiedy korzystać z szorowarki do podłóg?

Szorowarka automatyczna to podstawowe wyposażenie ekip sprzątających, które doskonale sprawdza się w użytku profesjonalnym. Maszyny cechuje wiele zastosowań – dobrze wypadają również w codziennym utrzymywaniu porządku w wielkopowierzchniowych sklepach, magazynach, halach oraz mniejszych lokalach usługowych.

Czy warto kupić szorowarkę do podłóg firmy Karcher?

Szorowarka do podłóg firmy Karcher to urządzenie, które w dużym stopniu skraca czas pracy podczas sprzątania różnych nawierzchni i pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Jest niezastąpiona w pracy na dużym obszarze, dlatego nie może jej zabraknąć wśród wyposażenia działów obsługi sklepów, biur, obiektów sportowych oraz wszelkiego rodzaju hal. Dostępność różnych modeli urządzeń ułatwia wybór maszyny najlepiej odpowiadającej skali zabrudzeń i wielkości sprzątanego obszaru. Przy zakupie warto kierować się także jakością wykonania i użytecznością maszyny – szorowarki Karcher są wykonane z komponentów spełniających najwyższe standardy i pozwolą Ci cieszyć się wygodnym czyszczeniem nawierzchni przez długi czas.

Odwiedź sklep dystrybutora maszyn Karcher ASC-PRO i znajdź idealne urządzenie dla siebie: https://www.asc-pro.pl/

Artykul opublikowany: 2022-11-15 / w dziale: Budownictwo