Jak poprawić atrakcyjność wnętrza za pomocą osprzętu elektrycznego

2019-11-09

Od współczesnych wnętrz wymagamy, by były nie tylko funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale także atrakcyjne pod względem wizualnym. Z tego powodu zwracamy dużą uwagę na wprowadzane do aranżacji detale. Znaczenia ma zarówno rodzaj listy podłogowej, jak i design osprzętu elektrycznego. Właśnie takie szczegóły wpływają na klimat wnętrza i dodają całości charakteru.

Jak poprawić atrakcyjność wnętrza za pomocą osprzętu elektrycznego

Architekci wnętrz doskonale wiedzą, że dopiero dopracowana w szczegółach aranżacja potrafi wprawić w zdumienie, zaskoczenie i wywołać oczekiwany przez projektanta zachwyt. Dlatego w realizowanych projektach nie zapominają o wprowadzaniu rozwiązań funkcjonalnych, nowatorskich i niecodziennych. Konkretne realizacje uzależnione są od preferencji inwestora oraz możliwości, jakie stwarza wnętrze. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań na uwagę zasługuje nowoczesny osprzęt elektryczny marki Livolo. Zastosowany we wnętrzu wpływa na poprawę jego atrakcyjności i podnosi standard użytkowania. Czym dokładnie jest osprzęt Livolo i jakie są jego zalety, opisujemy poniżej.

Nowoczesność w elektryce

Współcześnie w instalacji elektrycznej można wprowadzać wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają komfort użytkowników. Wśród nich warto wymienić montaż dotykowych włączników światła marki Livolo. Jak wyglądają takie włączniki i dlaczego wyróżniają się pośród klasycznych modeli, sprawdzimy na stronie e-sklepu Gajwer.pl. Cechuje je nowoczesny wygląd i elegancka stylistyka. Z wystrojem nowocześnie zaaranżowanego wnętrza koresponduje całkowicie płaski, przylegający do ściany panel sterowania. Uwagę zwraca jego jednolita powierzchnia, pośrodku której wyróżnia się niewielkie, podświetlane kółko. Wystarczy delikatnie dotknięcie opuszkiem palca, by to zaświeciło się na kolor niebieski i oświetlenie w pomieszczeniu zostało włączone. Z kolei przy wyłączonym świetle zlokalizowane na panelu kółko będzie się świecić na czerwono.

Dotykowe panele, podobnie jak klasyczny osprzęt elektryczny, dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Na stronie wspomnianego wyżej e-sklepu znajdziemy modele o barwie czarnej, białej, szarej oraz złotej. Dzięki temu architekci wnętrz z łatwością dopasują je do wymagań konkretnego inwestora oraz aranżowanego pomieszczenia.

Funkcjonalny osprzęt

W elektryce liczy się jednak nie tylko wygląd, ale także (a może nawet przede wszystkim) funkcjonalność. Tej również nie można odmówić dotykowym włącznikom Livolo. Na uwagę zasługuje wygoda użytkowania osprzętu oraz bezpieczeństwo, jakie jest w stanie zagwarantować posługującym się nim osobom dzięki szczelnej obudowie. Ta chroni przede wszystkim przed zagrożeniem, do jakiego mogłoby dojść na skutek przypadkowego zachlapania wodą. Obudowa sprzętu jest niepalna, a podświetlany panel ułatwia zlokalizowanie włącznika w ciemności.

To jednak nie koniec zalet. Niektóre modele włączników Livolo (oznaczone symbolem „R”) mogą być włączane za pomocą pilota. To dodatkowo podnosi wygodę użytkowników i stwarza we wnętrzu wiele możliwości. Wystarczy wyobrazić sobie wypoczynek w gronie znajomych i sterowanie światłem bez konieczności wstawania z kanapy. Jeśli zamiast dotykowego włącznika zostanie zastosowany ściemniacz światła, inwestor będzie mógł nie tylko włączać i wyłączać lampę, ale dowolnie zmieniać natężenie światła, dostosowując je do aktualnych potrzeb i preferencji domowników.

Błędne jest założenie, że osprzęt Livolo przeznaczony jest wyłącznie do montażu w nowoczesnych wnętrzach. Choć rzeczywiście doskonale współgra z ich stylistyką, warto pamiętać, że równie dobrze sprawdzi się też w pomieszczeniach zaaranżowanych w zupełnie odmienny sposób.

Artykul opublikowany: 2019-11-09 / w dziale: Porady