Jak urządzić balkon w bloku?

2019-07-03

Balkon to przedłużenie każdego mieszkania, dlatego warto zadbać odpowiednio o tę przestrzeń. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu różnego rodzaju dodatki oraz piękne kwiaty, dzięki którym wnęka balkonowa nabiera nie tylko lepszego wyglądu, ale także staje się przytulniejsza. W zależności od wielkości przestrzeni, jaką się dysponuje, można to miejsce urządzić na wiele zaskakujących sposobów!

Jak urządzić balkon w bloku?

Meble balkonowe

Wielkość tych dodatków uzależniona będzie z pewnością od rozmiaru balkonu. Na większych przestrzeniach można pozwolić sobie na duże i wygodne sofy lub nawet podwieszany na suficie hamak. Jednak w mniejszych wnękach najlepiej sprawdzą się przede wszystkim krzesełka oraz stolik, dzięki którym będzie można w spokoju wypić ulubiony napój i przeczytać książkę. Co więcej, można zastosować praktyczne meble balkonowe, które będą pełnić funkcję siedziska, ale z drugiej strony także schowka na dodatkowe przedmioty – najczęściej takie akcesoria wykonane są ze zwykłych palet, pomalowanych na różne kolory. Jeszcze inną propozycją są składane stoliki i krzesełka, które w każdej chwili można złożyć i dzięki temu zyskać dodatkową przestrzeń. Oba rozwiązania sprawdzą się na małych przestrzeniach.

Klimatyczne dodatki

Wyjątkowy wygląd balkonu dopełnią urokliwe dodatki, z pomocą których zadbamy o jego estetykę. Wybór w tym przypadku jest szeroki i w głównej mierze powinien zależeć od indywidualnych preferencji. Można zdecydować się na piękne granitowe donice, w których posadzimy ulubione zioła lub rośliny, a także na granitowe figurki ozdobne. Dlaczego granit? Materiał ten jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne, stąd doskonale sprawdzi się na zewnątrz. Co więcej, charakteryzuje się także różnymi kolorami oraz fakturą, dlatego można z niego stworzyć zupełnie różne dodatki. Jest również łatwo dostępny (można go zamówić w różnych zakładach kamieniarskich, nawet tych, oferujących nagrobki w Poznaniu lub innych dużych miastach), co z pewnością przemawia na jego korzyść). Z granitu można także stworzyć podstawkę pod stolik, aby był stabilny.

Podłoga

Odgrywa ona istotną rolę podczas urządzania balkonu. Najlepszym rozwiązaniem jest naturalnie podłoga granitowa ze względu na wcześniej wymienione właściwości tego surowca. Jednak często we wnękach spotyka się drewniane podłoże, które nadaje przestrzeni nie tylko estetyki, ale także przytulności i klimatyczności. Ta propozycja wymaga jednak większego zaangażowania, gdyż drewno, choć jest trwałym materiałem, musi zostać odpowiednio zabezpieczone, aby nie uległo zniszczeniu. Bez względu na zastosowany surowiec, należy pamiętać o tym, że powinien on być przede wszystkim funkcjonalny.

Artykul opublikowany: 2019-07-03 / w dziale: Aranżacja wnętrz