Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

2021-03-24

Twoja kuchnia znajduje się na poddaszu? Nie wiesz, jak ją zaaranżować, by skosy nie uniemożliwiały komfortowego korzystania z niej? Dowiedz się, jak urządzić kuchnię na poddaszu i cieszyć się wygodą!

Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

Przestrzeń ze skosami 

Poddasze to niezwykle klimatyczne i ciekawe wnętrze. Przez wielu traktowane jako niezwykle problematyczne ze względu na skosy, które w pewnych miejscach mogą uniemożliwić ustawienie konkretnych mebli. Warto jednak odwrócić nieco myślenie i skupić się na ciekawych rozwiązaniach tego „problemu” niż rezygnować ze stworzenia komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni. Na poddaszu może znaleźć się zarówno sypialnia, jak i jadalnia czy nowoczesna kuchnia. Wystarczy wszystko odpowiednio zaaranżować! 

Kuchnia na poddaszu – dobrze ją zaplanuj! 

Decydując się na stworzenie kuchni na poddaszu, koniecznie należy przygotować projekt pomieszczenia. Pozwoli to na idealne dobranie mebli pod względem szerokości, długości oraz wysokości. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wysokość ściany kolankowej. Jeżeli ma ona mniej niż 85 cm, wówczas ustawienie mebli kuchennych może być problematyczne – przestrzeń robocza będzie kompletnie nieużyteczna. Jeżeli jednak ściana jest zdecydowanie wyższa – nie ma żadnego problemu, by stworzyć prawdziwe kuchenne królestwo! 

Kuchnia ze skosami – jakie meble?

Najważniejszymi elementami każdej kuchni są oczywiście meble. O ile przestrzeń na planie kwadratu bądź prostokąta umożliwia zakup mebli z popularnych sieciówek, to w przypadku poddasza sprawa nieco się komplikuje. Aby wnętrze było funkcjonalne i idealnie dopasowanie do panujących w pomieszczeniu warunków, najlepiej jest skorzystać z opcji mebli kuchennych na wymiar. Dzięki temu, że meble te wykonywane będą idealnie pod konkretne pomieszczenie, przestrzeń będzie maksymalnie wykorzystana w sposób praktyczny i funkcjonalny. 

Decydując się na meble kuchenne na wymiar zyskujesz także możliwość personalizacji swojej kuchni. Duży wybór kolorów i modeli mebli oferuje ernestrust. Specjaliści z pewnością pomogą odpowiednio zaplanować przestrzeń i służyć będą swoją radą dotyczącą wyboru rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się w Twoim wnętrzu. 

Sprzęty AGD w kuchni ze skosami 

Niezbędnym elementem kuchni są sprzęty AGD. W przypadku pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu, zakup wysokiej lodówki czy zamontowanie tradycyjnego okapu mogą okazać się niemożliwe. W takiej sytuacji najlepiej jest postawić na sprzęty mniejszych rozmiarów, które można dodatkowo zabudować. 

Optyczne powiększenie przestrzeni 

Dużym problemem w przestrzeni ze skosami może być niedostateczna ilość światła dziennego. Aby optycznie powiększyć przestrzeń należy odpowiednio doświetlić ją światłem sztucznym. Dobrze jest zamontować zarówno główne źródło światła, jak i mniejsze, które doświetlać będą np. blat roboczy. Doskonale sprawdzi się światło punktowe LED, które można wbudować w zabudowę kuchenną zapewniając sobie wygodę podczas przygotowywania posiłków. 

Przestrzeń możne zostać optycznie powiększona także za sprawą kolorów. Najlepiej zdecydować się na jasne barwy – zarówno na ścianach, jak i meblach. Wnętrze wzbogacić można także o popularne ostatnio fototapety 3D, które doskonale zagrają perspektywą.

Artykul opublikowany: 2021-03-24 / w dziale: Aranżacja wnętrz