Jak wybrać odpowiednią komodę do domu ?

2020-08-17

Komoda stanowi jeden z tych mebli, które przy całej swojej pakowności, nie zajmują wiele przestrzeni w mieszkaniu. Właśnie dlatego tak chętnie wybieramy je do salonów, ale i do sypialni czy przedpokojów. Choć w ostatnich latach skandynawska biel zdominowała branżę meblarską i wnętrzarską, to uniwersalny mebel pasujący do niemal każdego wnętrza wcale nie zawsze musi być biały. Doskonałą alternatywę stanowi odcień dąb sonoma. Warto przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Jak wybrać odpowiednią komodę do domu ?

Jak wybrać odpowiednią komodę?

Odpowiedni mebel tego typu powinien nie tylko zapewniać wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, ale też nie może zajmować zbyt wiele przestrzeni na podłodze. Za duża komoda będzie przytłaczać wnętrze, a za mała nie spełni swojego zadania. Potrzebne jest zatem odnalezienie złotego środka. Na początek warto się zastanowić, co będziemy tam przechowywać i czy lepiej sprawdzą się do tego celu szuflady czy szafki, a może półki. Istnieje wiele rozmaitych konfiguracji łączących zarówno półki z szafkami czy szufladami, więc możliwości wyboru i dopasowania czegoś do swoich potrzeb jest mnóstwo. 

../media/art/276/komoda-letia-sonoma.jpg

Rozmiary - jedną z zalet komód dostępnych na rynku jest to, że łatwo o model, który będzie bardzo wąski, ale długi. Albo głęboki, ale wysoki. Dzięki temu łatwiej jest zagospodarować nawet stosunkowo niewielką przestrzeń.

Kolorystyka - poza rozmiarami również kolorystyka mebla ma niemałe znaczenie. Może dodawać wnętrzu charakteru i się w nim wyróżniać, lub wtapiać się w tło, tworząc spójną i harmonijną aranżację. Odcienie drewna stanowią klasyczne rozwiązanie, ale w nowoczesnych i minimalistycznych mieszkaniach świetnie wyglądają też białe lub czarne komody z frontami na wysoki połysk. Ważne, z czym zostaną zestawione.

Jakość - przy zakupie warto zwrócić uwagę na szczegóły. Jeśli mebel ma widoczne usterki czy niedociągnięcia, istnieje prawdopodobieństwo, że nie posłuży zbyt długo. Czasem opłaca się wybrać coś droższego, by mieć pewność, że komoda nie rozpadnie się po dwóch latach użytkowania.

Kolor dąb sonoma

Można uznać, że jest to już wręcz kultowy kolor okleiny w branży meblarskiej. I nic dziwnego. "Ma wszelkie znamiona klasyki, ale doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje, a szczególnie dobrze prezentuje się w otoczeniu stylu skandynawskiego"... dodaje Edyta Madej- pracownik sklepu meblowego Edinos.pl. Wszystko dlatego, że tworzy imitację bielonego dębu. Jest to więc kolor dość jasny, ale wciąż z naturalnym motywem drewna, który wprowadza do wnętrza nieco przytulnej atmosfery. Jego zaletą jest także fakt, że znakomicie komponuje się z niemal każdym innym kolorem. Nie ma zatem większego znaczenia kolor ścian czy dekoracji.

../media/art/276/komoda-rubin-sonoma.jpg

Dąb sonoma niemal zawsze stanowi dobry wybór. Plusem jest też ogromna różnorodność dostępnych modeli komód. W ten sposób z powodzeniem można wybrać coś do pokoju dziecięcego, sypialni, salonu czy przedpokoju.

Artykul opublikowany: 2020-08-17 / w dziale: Aranżacja wnętrz