Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim?

2022-07-22

Kupujesz mieszkanie w stanie deweloperskim? Zatem przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę, na jakim etapie budowy otrzymasz dostęp do tego budynku. Wszystkie szczegóły znajdziesz w umowie, którą podpisujesz, gdy kupujesz mieszkania deweloperskie - Bydgoszcz, Inowrocław czy Koszalin mogą mieć różne zasady. Sprawdź jednak, jak zazwyczaj prezentuje się budynek w stanie deweloperskim.

Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak prezentują się mieszkania deweloperskie?

Wiele zależy od umowy i konkretnego wykonawcy, dlatego dokładnie przeczytaj dokument, a dzięki temu dowiesz się, jak ostatecznie będą prezentowały się mieszkania deweloperskie. Bydgoszcz to jedno z miast, którym inspirowaliśmy się przy pisaniu tego wpisu. Przekonaj się, jak tam prezentują się tego typu budynki.

Ściany

Ściany w mieszkaniach deweloperskich są przygotowane do malowania, ponieważ są pokryte tynkiem. Dzięki temu niektóre pomieszczenia bardzo szybko możesz przygotować do wprowadzenia się. Warto zaznaczyć, że większość ekip w łazience stosuje specjalny tynk, wyróżniający się zwiększoną odpornością na wilgoć.

Podłogi

W nowych mieszkaniach od dewelopera znajdziesz podłogi pokryte warstwą zaprawy cementowej. Niekiedy na jej powierzchni są widoczne charakterystyczne szczeliny. Ich obecność jest wskazana, ponieważ ogranicza ryzyko związane z pękaniem podłóg podczas wiązania i wysychania zaprawy cementowej.

Zauważ, że większość ekip przygotowuje wybrane przez Ciebie warstwy wykończenia podłogi – choć może oznaczać to dodatkowe koszty za mieszkania deweloperskie. Bydgoszcz to jedno z tych miast, gdzie popularne są tzw. podłogi pływające

Instalacje elektryczne

W przedpokoju mieszkania znajduje się skrzynka elektryczna i to właśnie z tego miejsca możesz zarządzać całym systemem elektryczności. W większości przypadków tuż obok jest montowana skrzynka teletechniczna, ułatwiająca podłączenie telewizji, Internetu i telefonu stacjonarnego.

Deweloperzy dbają o montaż wszystkich gniazdek i włączników oświetlenia. Dodatkowo w kuchni umieszczana jest puszka z instalacją prądu trójfazowego. Z jej pomocą możliwe jest podłączenie płyty indukcyjnej.

Okna i drzwi

W mieszkaniach deweloperskich obowiązkowo montowane są okna – ich rodzaj jest określony w umowie. Jednak zazwyczaj są wybierane modele z PVC, wersje drewniane lub aluminiowe. W większości przypadków ich wygląd zależy od ogólnego projektu oraz estetyki danego osiedla.

Mieszkania są wyposażone w drzwi wejściowe, a do tego w lokalach znajdujących się na parterze dołączane są rolety zewnętrzne.

Wentylacja

Nad oknami bądź w zewnętrznych ścianach budynku są montowane nawiewniki. Z ich pomocą możliwe jest przedostanie się świeżego powietrza do wnętrza mieszkania deweloperskiego w Bydgoszczy lub innym mieście. Oprócz tego dodawane są otwory wentylacyjne w łazience i kuchni – w tym pomieszczeniu znajduje się również otwór, do którego można podłączyć okap.

Artykul opublikowany: 2022-07-22 / w dziale: Porady