Jaka trutka na myszy rozwiąże skutecznie Twój problem?

2024-04-01

Odczuwasz dyskomfort, podejrzewając, że w Twoim domu mogą być myszy? W takiej sytuacji nie możesz nie podejmować żadnych działań zapobiegawczych. Poszukujesz zatem preparatu lub narzędzia, które rozwiąże Twój problem? Trutka na myszy w jednej ze swoich odsłon będzie jak znalazł.

Jaka trutka na myszy rozwiąże skutecznie Twój problem?

Jak poznać, że w pomieszczeniu są gryzonie?

Jeśli przypuszczasz, że jedno z Twoich pomieszczeń mogło zostać przejęte przez myszy, przyjrzyj się mu uważnie – wątpliwości możesz rozwiać na kilka sposobów. Metoda pierwsza to obserwacja – uciekający gryzoń będzie wystarczającym dowodem. Metoda druga opiera się na zauważaniu śladów obecności: charakterystyczne plamy przy/na ścianach (brud, tłuszcz oraz sierść), odgłosy skrobania lub pozostawione odchody również wskazywać będą, że czas rozpocząć proces eksterminacji. Od dawna sprawdzonym sposobem jest trutka na myszy – działa niezawodnie.

Gdzie powinna znaleźć się trutka na myszy?

To zależy od charakteru pomieszczenia. Jeśli jest to garaż, pomieszczenie piwniczne lub podobne, możesz umieścić ją bezpośrednio na przewidywanej ścieżce marszu gryzoni, w pobliżu odnalezionych śladów. Jeśli jednak w pomieszczeniu tym przebywają dzieci lub zwierzęta, lepszym wyjściem będzie zastosowanie karmnika – jest to pojemnik wyposażony w pręt, na którym umieszczona zostanie trutka na myszy. Gryzonie będą wchodziły do środka, zwabione zapachem, a wychodziły pojadłszy trucizny. Karmnik otwiera się na klucz, zatem nie ma ryzyka, że któryś z podopiecznych zajrzy do środka i sięgnie po trutkę.

Trutka na myszy w formie pasty

Trutka na myszy w formie pasty jest dostępna zarówno w saszetkach, jak i w kostkach. Kolorowa i atrakcyjna, jednocześnie jest gorzka w smaku. Na ogół wywołuje śmierć spowodowaną krzepnięciem krwi w przeciągu około 4 dni – to zagranie taktyczne; czas jest wystarczająco długi, by pozostałe gryzonie nie powiązały zgonu ze zjedzeniem smakołyku. Niektóre trutki na myszy w formie pasty dostępne w ofercie https://sklepinsekt.pl/pl/c/Pasta/198 posiadają własności mumifikujące, dzięki którym ustrzeżesz się przed przykrym zapachem rozkładu w przypadku nieodnalezienia martwego gryzonia.

Żelowa trutka na myszy

Alternatywą dla kostek z trucizną jest żel – zazwyczaj wyciskany z tubki podobnie jak silikon, przy użyciu pistoletu. Korzystając z tej metody nie musisz nadmiernie troszczyć się o gumowe rękawiczki – nie dotykasz trutki, zatem ani nie narażasz się na przytrucie, ani nie pozostawiasz na niej swojego zapachu, który mógłby wzbudzić czujność gryzoni. Jeśli wyłożona przez Ciebie trutka na myszy znajduje się np. w karmniku, przestawiaj go co kilka dni – w ten sposób wykorzystasz ciekawość tych szkodników przeciw nim samym.

Artykul opublikowany: 2024-04-01 / w dziale: Porady