Jaką wybrać myjkę ciśnieniową do zastosowań domowych ?

2021-01-29

W obecnych czasach myjka ciśnieniowa jest niezbędnym narzędziem w każdym domu. Najczęściej kojarzy się ją z myciem aut, ale posiada także wiele innych, ważnych zastosowań. Warto pamiętać, że nie każda myjka nadaje się do wszystkich zastosowań, dlatego przy jej wyborze należy się skupić na kilku istotnych cechach.

Jaką wybrać myjkę ciśnieniową do zastosowań domowych ?

Myjki wysokociśnieniowe – jaka najlepsza ?

Decydując się na zakup odpowiedniej myjki wysokociśnieniowej do domu warto zwrócić uwagę na parametry takie jak: ciśnienie, waga oraz temperaturę dopływu. Istotnymi elementami tego sprzętu są także końcówki myjki, odpowiednio długi wąż oraz pojemnik na detergent.
Pierwszym bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest maksymalne ciśnienie generowane przez myjkę. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalnego ciśnienia nie będzie się wykorzystywać przez cały czas, a tylko i wyłącznie w określonych przypadkach.
Myjka wysokociśnieniowa o maksymalnym ciśnieniu około 130 bar zalecana jest do codziennych zastosowań oraz mycia auta. Z kolei narzędzie to z ciśnieniem powyżej 130 bar idealnie nadaje się do czyszczenia wytrzymałych powierzchni. Warto zawsze wybrać taki model, który posiada możliwość regulacji ciśnienia.


Myjka wysokociśnieniowa - temperatura dopływu

Bardzo ważnym parametrem w tym urządzeniu jest także maksymalna temperatura dopływu. Brzmi to może zbyt skomplikowanie, ale chodzi tu o temperaturę wody, która wylatuje z myjki. W przypadku większości sprzedawanych myjek wysokociśnieniowych z podgrzewaną temperaturą wody wynosi ona od 40 do 60 stopni Celsjusza. Co prawda różnica jest stosunkowo niewielka, niemniej w praktyce przekłada się to na efektywność mycia.


Myjka o odpowiedniej długości węża

Kolejnym ważnym aspektem na który należy zwrócić uwagę jest długość węża. Może wydawać się, ze to mało istotny szczegół, ale w praktyce jest to ważny czynnik, przekładający się na komfort pracy. Tanie myjki posiadają długość węża około 5 metrów, ale warto zawsze wyposażyć się w nieco droższy model posiadający wąż o długości kilkunastu metrów. Warto jednak sprawdzić w tym wypadku czy wąż jest nawijany na bęben, bowiem w przypadku jego braku korzystanie z niego będzie bardzo niewygodne.


Istotne akcesoria do myjek wysokociśnieniowych

Dobrze jest jeżeli kupiona myjka wysokociśnieniowa posiada w zestawie duży wybór końcówek do poszczególnych zastosowań domowych. Podstawową końcówką w tym urządzeniu jest lanca oraz dysza rotacyjna, która umożliwia skierowanie strumienia wody nadaną powierzchnię pod odpowiednim kątem. Na wyposażeniu tego sprzętu powinny także znajdować się szczotki i pianownice służące do likwidowania poszczególnych zabrudzeń.

Artykul opublikowany: 2021-01-29 / w dziale: