Jaki akryl do mieszkania?

2022-01-03

Akryl to najpopularniejszy na polskim rynku budowlanym środek do uszczelniania. W sklepach dostępny jest w wielu różnych rodzajach, z których każdy znajduje inne zastosowanie. W większość z nich nie warto zaopatrywać się „na wszelki wypadek”, nie kupujmy ich więc na zapas, jeśli nie planujemy w najbliższym czasie gruntowego remontu mieszkania. Tylko jeden z nich dobrze mieć zawsze pod ręką, ponieważ prędzej czy później z pewnością się przyda do drobnych prac naprawczych.

Jaki akryl do mieszkania?

Jaki akryl najczęściej przydaje się w mieszkaniu?

Z wszystkich akryli budowlanych dostępnych na polskim rynku konsumenci najchętniej wybierają akryl wygładzający. Służy on, jak sama nazwa wskazuje, do wygładzania powierzchni o porowatej strukturze lub posiadającej ubytki. Stosuje się go na przykład do wypełniania luk w tynkach na ścianach i sufitach. Niektóre akryle wygładzające nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych, można więc przy ich użyciu wyrównywać i uszczelniać również elewacje budynków.

Kiedy warto sięgnąć po akryl wygładzający?

Akryl wygładzający przydaje się przede wszystkim podczas remontów w mieszkaniu, ale może okazać się nieocenioną pomocą także w nagłej sytuacji, gdy na ścianie lub suficie nieoczekiwanie dojdzie do pęknięcia lub ukruszenia tynku. Takie wypadki zdarzają się chociażby podczas nieumiejętnego montażu dekoracji – wystarczy chwila nieuwagi, by zniszczyć ładną i gładką powierzchnię. Przy pomocy akrylu wygładzającego łatwo i szybko zamaskujemy powstałe w ten sposób nieestetyczne szpary i ubytki.

Jaki akryl wygładzający kupić?

Akryl wygładzający cechuje się wysoką efektywnością i solidnością, ale tylko wtedy, gdy jest to produkt dobrej, renomowanej marki. Dlatego polecamy sięgać po akryle marek takich jak Soudal czy Tytan. Charakteryzują się one wysokimi parametrami technicznymi, dzięki czemu zapewniają ekstremalną przyczepność do podłoża i dużą odporność na zniszczenia, a co za tym idzie, również wieloletnią trwałość. Taki akryl dobrze mieć w mieszkaniu na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, a już na pewno warto się w niego zaopatrzyć przed zbliżającym się remontem.

Artykul opublikowany: 2022-01-03 / w dziale: Budownictwo