Jakie korzyści przyniesie Ci montaż żagla tarasowego?

2019-03-04

Parasole ogrodowe, tak chętnie wykorzystywane podczas upałów mają swoje zalety, ale ich wadą jest przede wszystkim niewielka powierzchnia i łatwość, z jaką nawet niewielkie podmuchy wiatru mogą je przewrócić. Dla bardziej wymagających użytkowników ogrodu lepszym rozwiązaniem będzie żagiel tarasowy.

Jakie korzyści przyniesie Ci montaż żagla tarasowego?

Żagiel tarasowy to konstrukcja dość prosta. Są one funkcjonalne, ale również tanie i estetyczne. Ich głównym zadaniem jest chronienie nas przed nadmiarem promieni słonecznych, ale mogą też stanowić ochronę przed deszczem. Są jednocześnie dużo tańsze niż popularne markizy.

Żagle tarasowe są wykonane z materiałów wodoodpornych. Co więcej, w odróżnieniu od tradycyjnych dużych parasoli, proces ich czyszczenia jest bardzo prosty. Nie musimy nawet przemywać ich gąbką. Można je bowiem uprać w większej pralce. Bardzo łatwo się je montuje. Można je przyczepić do ściany domu, podbitki dachowej, drzewa, altany, pergoli, słupka ogrodzeniowego. W ostateczności możemy też nabyć szczególny palik, do którego przywiążemy żagiel tarasowy. Dzięki ich popularności, producenci prześcigają się w oferowaniu na rynku kolejnych modeli żagli tarasowych. Możemy tu wybierać swobodnie wersje kolorystyczne, dzięki czemu cała konstrukcja zostanie dopasowana do elewacji budynku oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Sprzedawane są także w różnych wielkościach. Zatem bez problemu wybierzemy model, który spełniać będzie wszystkie nasze oczekiwania. Ostatecznie żagiel tarasowy nie jest drogi, zwłaszcza jeśli porównamy jego cenę do innych urządzeń, których cel jest podobny. Sam żagiel można już bowiem kupić od dwustu złotych w górę.

Żagiel tarasowy to mobilne zadaszenia, które nie są montowane na stale. Możemy wybrać je do ogrodu, a kolejno przenieść na działkę rekreacyjną, używając w tym celu walizki dołączonej do zestawu. Materiał jak wspomnieliśmy, jest wodoodporny, ale też charakteryzuje się odpornością na działalność promieniowania słonecznego. Dodatkowo żagiel odpowiednio zainstalowany skutecznie ochroni nas przed deszczem i pozwoli cieszyć się ogrodem także w te dni, kiedy pogoda pozostawia wiele do życzenia. Co więcej osłona, jaką daję żagiel, nie musi dotyczyć tylko nas. Jego powierzchnia jest na tyle duża, że spokojnie zasłoni on meble ogrodowe czy deski tarasowe, które pod wpływem działania promieni słonecznych płowieją i w ostatecznym rozrachunku, ulegają uszkodzeniu lub nawet zniszczeniu.

Sam żagiel tarasowy jest niezwykle prosty w montażu. Nie musimy tutaj wydawać pieniędzy na specjalną ekipę montującą, bo wszystkie czynności jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie. Dzięki temu są fantastyczną alternatywą dla drogich szklanych bądź drewnianych zadaszeń, markiz czy parasoli. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ich zamontowania podnosi estetyczne walory mieszkania z ogrodem czy działki. Podobnie jak dużo bardziej skomplikowane i czasochłonne w montażu pergole, także żagiel tarasowy może wręcz podnieść w sposób nieznaczny, subiektywnie wartość całej posiadłości. Montując go, mamy ostatecznie pewność, że bez względu na pogodę, skupić będziemy mogli się na wypoczynku w ogrodzie.

Sprawdź również: https://grako.pl/kat/do-ogrodu/zagle-tarasowe/

Artykul opublikowany: 2019-03-04 / w dziale: Budownictwo