Jakie rolety warto wybrać?

2022-03-25

Szukasz odpowiednich rolet do swojego domu i mieszkania? Które rozwiązania będą najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. W niniejszym artykule omówimy kilka najpopularniejszych opcji. Zapraszamy do lektury. 

  1. Czy warto kupić rolety zewnętrzne?
  2. Czym wyróżniają się żaluzje drewniane i aluminiowe?

Rolety pełnią wiele funkcji. Dziś do najważniejszych zalicza się nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także skuteczną ochronę przed słońcem czy zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku zimą. Oczywiście, aby uzyskać niektóre parametry, należy wybrać odpowiedni rodzaj rolet. Jakie zatem rozwiązania warto kupić? Czym wyróżniają się rolety zewnętrzne? Jaka jest różnica między żaluzjami drewnianymi a aluminiowymi? Kiedy postawić na rolety materiałowe? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Jakie rolety warto wybrać?

Czy warto kupić rolety zewnętrzne?

Aktualnie rolety zewnętrzne cieszą się ogromną popularnością. Dostępne na www.roletyalu.pl różnorodne warianty wyróżniają się świetną trwałością i skutecznością, jeśli chodzi o utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach zimową porą czy chronienie wnętrza przed ciepłymi promieniami słonecznymi latem. W ofercie znajdziesz także specjalne rozwiązania, które gwarantują doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem. Jakie rolety zewnętrzne kupić?

Wśród modeli zewnętrznych wyróżnia się przede wszystkim rolety natynkowe, podtynkowe i antywłamaniowe. Te pierwsze sprawdzą się w sytuacji, gdy mamy już ukończony dom i nie planujemy żadnego dodatkowego remontu. Skrzynkę na roletę montuje się na elewacji lub w okiennej wnęce. Instalacja jest nie tylko prosta, ale i nie wymaga żadnej ingerencji w stan budynku. Jeśli jesteś zainteresowany roletami natynkowymi, do wyboru masz rozwiązania z różnymi typami skrzynek – prostokątną, półokrągłą lub ściętą (pod kątem 45 stopni). 

Rolety podtynkowe doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy zachować minimalistyczny wygląd elewacji. Opcję tę poleca się jednak wybierać w momencie budowy domu lub jeśli masz w planach przeprowadzić remont elewacji. Dlaczego? Ponieważ skrzynkę montuje się w nadprożu, natomiast prowadnice w okiennej wnęce. 

Antywłamaniowe rolety to świetne rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa. Modele te różnią się od wyżej wspomnianych nie tylko funkcją, ale i konstrukcją. Pancerz rolety zbudowany jest z odpowiednio zaprojektowanych profili, które utrudniają włamanie się do środka potencjalnym złodziejom. Dodatkowo rolety wyposaża się w specjalne prowadnice, dzięki którym podważenie czy demontaż pancerza jest niemożliwy do przeprowadzenia. 

Wśród rolet zewnętrznych na uwagę zasługują także rolety z moskitierą. Te zaawansowane produkty doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy zależy nam na optymalnej ochronie termicznej i izolacji termicznej. Rolety z moskitierą gwarantują również prywatność. Do zalet tego rodzaju rozwiązania zalicza się także dodatkowy element, a mianowicie siatkę, którą montuje się w celu zabezpieczenia domu przed insektami i różnego rodzaju owadami. 

Czym wyróżniają się żaluzje drewniane i aluminiowe?

Zainteresowały Cię żaluzje drewniane lub aluminiowe? Czym wyróżniają się oba rozwiązania? Żaluzje drewniane zapewniają każdemu wnętrzu nieco eleganckiego wyglądu. Nierzadko również wizualnie ocieplają całą aranżację. Gwarantują świetną ochronę przed promieniami słonecznymi, a optymalne odstępy między lamelami natomiast sprawiają, że do wnętrza dociera stosowna ilość światła. Żaluzje drewniane dostępne na roletyalu.pl charakteryzują się również wysoką trwałością, skuteczną odpornością na promieniowanie UV, naturalnym wyglądem i elegancją. Można zamontować je w sposób bezinwazyjny i sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Zatem bez względu na to, czy Twój salon, sypialnia czy domowe biuro zaaranżowane zostało w stylu klasycznym, skandynawskim, nowojorskim, industrialnym czy boho, żaluzje drewniane idealnie wkomponują się w całość.

Żaluzje aluminiowe poleca się przede wszystkim wnętrzom minimalistycznym, nowoczesnym oraz industrialnym. Sporą popularnością cieszą się rozwiązania w kolorze beżowym, białym, brązowym czy srebrnym. Można montować je na kilka sposobów, na przykład do ściany lub sufitu, na przyszybowe listwy lub między listwy przyszybowe, a także bezinwazyjnie. Do zalet żaluzji aluminiowych zalicza się możliwość bezproblemowej regulacji w przypadku zaciemnienia pomieszczenia, gwarancję optymalnej cyrkulacji powietrza oraz skuteczną ochronę przed nagrzewaniem.

Producent rolet zewnętrznych ma w ofercie rolety antywłamaniowe, tradycyjne rolety okienne, rolety rzymskie i wiele innych rozwiązań. Można tu również kupić bramy garażowe oraz kraty rolowane, które zwiększają bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z montażem, to może też zapytać o montaż rolet i różnego rodzaju osłon okiennych. Dzięki temu żaluzje wewnętrzne i osłony okienne zostaną prawidłowo zamontowane, co przełoży się na trwałość i niezawodność. Dobre rolety wewnętrzne kupuje się raz na wiele lat, więc warto postawić na porządne rozwiązania.

Artykul opublikowany: 2022-03-25 / w dziale: Porady