Jakie zalety mają gotowe firany na taśmie? Sprawdzamy

2024-05-07

Nie da się ukryć, że firany to kluczowy element w aranżacji wnętrza. Bez nich pomieszczenie często wydaje się nudne i smutne. Spore znaczenie ma materiał, z którego są wykonane, ale nie można również pomijać kwestii sposobu montażu. Jakie zalety mają gotowe firany na taśmie i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jakie zalety mają gotowe firany na taśmie? Sprawdzamy

Gotowe firany na taśmie i ich największe zalety

Na gotowe firany na taśmie decydują się zazwyczaj te osoby, które chcą szybko, ładnie i bezproblemowo udekorować swoje okna. Nie da się ukryć, że tego typu firany można zawiesić w zaledwie kilka minut. Wystarczy sięgnąć po żabki czy naciągnąć je na rurkę karnisza i gotowe. Jednocześnie firany na taśmie prezentują się bardzo efektownie. Kupić je można bez wychodzenia z domu np. w e-sklepie https://szalonepromocje.pl/firany-gotowe.

Gotowe firany na taśmie to świetny wybór nie tylko do domów czy mieszkań prywatnych, ale i hoteli, pensjonatów czy obiektów użyteczności publicznej. 

Na jakie gotowe firany na taśmie warto się zdecydować?

Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku długość karnisza. Gotowe firany na taśmie muszą estetycznie i skutecznie osłaniać okno. Długość rurki mnoży się zazwyczaj przez dwa, aby w odpowiedni sposób udekorować wnękę okienną. 

Gotowe firany na taśmie mogą się między sobą różnić typami marszczenia. Modele krótsze są idealne np. do kuchni. Cechuje je duża funkcjonalność. Mniej się brudzą i trudno jest o nie przypadkowo zahaczyć. Poza tym nie przytłaczają niewielkiego pomieszczenia, a wręcz odwrotnie - optycznie je powiększają. Z kolei firany długie są oczywistym wyborem do przestronnych, eleganckich salonów. Często są bogato zdobione. 

Czy gotowe firany na taśmie są trudne do utrzymania w czystości?

Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym czy gotowe firany na taśmie są trudne do utrzymania w czystości. Sporo zależy tutaj głównie od materiału, z którego są wykonane. Poza tym raczej nie sprawiają one większych problemów w czasie prania. Trzeba jedynie pamiętać o zdjęciu żabek czy haczyków przed przystąpieniem do ich czyszczenia. Poza tym trzeba zawsze stosować się do zaleceń producenta, nie przejmując się za bardzo samą wszytą taśmą. 

Jako przykład posłużyć mogą woalowe firany na taśmie, które od wielu lat nie tracą na popularności. Są bowiem lekkie, delikatne, przewiewne i bardzo efektowne wizualnie. Zaleca się prać je w temperaturze do 30 stopni Celsjusza ręcznie lub pralce (wybierając program delikatny, jeśli tylko jest taka możliwość). Artykul opublikowany: 2024-05-07 / w dziale: Aranżacja wnętrz