Jodełka znowu w modzie - poznajcie piękne parkiety ułożone w jodełkę

2019-06-17

Parkiet w jodełkę to jedna z najbardziej eleganckich i wyrazistych podłóg drewnianych, która obecnie wraca w wielkim stylu do aranżacyjnych łask. Po parkiet w jodełkę sięgają współcześni projektanci wnętrz, tworząc przestrzeń, w której klasyczne piękno łączy się naturalnie z nowoczesnymi meblami i dodatkami.

Jodełka znowu w modzie - poznajcie piękne parkiety ułożone w jodełkę

Kaczkan to przedsiębiorstwo, które od ponad 30 lat działa w branży drzewnej i proponuje najwyższej jakości podłogi drewniane, które w pełni zaspokajają oczekiwania współczesnego człowieka. Trwałość i solidność oraz niezwykle efektowny design parkietów dwuwarstwowych w jodełkę sprawia, że cieszy się ona rosnącą popularnością. 

Jodełka dwuwarstwowa

Parkiety dwuwarstwowe to innowacyjna propozycja przedsiębiorstwa Kaczkan. Klepki wykonane z dwóch warstw i całkowicie wykończone na etapie produkcji umożliwiają ekspresowy i bezproblemowy montaż podłogi, która nadaje się do użytkowania bezpośrednio po zakończeniu pracy. Łatwiej już być nie może! Dodatkowo, dzięki dwóm warstwom i solidnemu klejowi - parkiet jest zdecydowanie trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie może być odświeżany tak samo, jak klasyczna podłoga drewniana (poprzez cyklinowanie i lakierowanie lub olejowanie). Ponadto parkiet dwuwarstwowy świetnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym - jest cieńszy, więc lepiej przepuszcza ciepło, będąc równocześnie mniej narażonym na wysychanie i pękanie. 

Dwa oblicza nowoczesnej jodełki

Firma Kaczkan przygotowała dla swoich najbardziej wymagających Klientów cztery kolekcje parkietu dwuwarstwowego. Każda z nich to gwarancja doskonałej jakości, ponadczasowej elegancji i unikatowych wybarwień uzyskanych w toku lakierowania lub olejowania. Kolekcja Jodełka, oparta na innowacyjnej technologii proParkietu, dostępna jest w dwóch odsłonach: jodełki francuskiej i jodełki węgierskiej. Parkiety wykonane są ze specjalnie wyselekcjonowanych desek dębu europejskiego i dostępne w wielu opcjach kolorystycznych, co maksymalnie ułatwia dopasowanie podłogi do wnętrza oraz indywidualnych preferencji Klientów. 

Jodełka francuska

Klepki parkietowe jodełki francuskiej przycięte są pod kątem 45 stopni. Taki sposób dopasowywania pojedynczych klepek pozwala na stworzenie eleganckiej i lekkiej w odbiorze podłogi, która może być umiarkowanie dynamicznym tłem dla wielu aranżacji i stylów. Jodełka francuska firmy Kaczkan dostępna jest w wielu wybarwieniach - jasnych i ciemnych, z wyraźnie widocznym rysunkiem oraz wykończeniem satynowym / matowym lub błyszczącym. Oryginalny efekt we wnętrzu uzyskamy montując podłogę skomponowaną z klepek o różnych wybarwieniach - taki parkiet będzie przyciągał oko i dodawał wnętrzu wyjątkowego charakteru. 

Jodełka węgierska

Klepki parkietowe jodełki węgierskiej są przycięte pod kątem 22,5 stopnia, co daje możliwość stworzenia podłogi w charakterystycznym, zygzakowatym wzorem. Efekt? Parkiet dynamiczny, w zależności od wybranego wybarwienia - grający pierwsze lub drugie skrzypce we wnętrzu. Podłoga w jodełkę węgierską firmy Kaczkan zdecydowanie przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę, dodaje wnętrzu charakteru i wymaga zachowania umiaru w aranżacji wnętrza (minimalizm jak najbardziej wskazany!). Jodełka węgierska na bazie proParkietu dostępna jest w szerokiej gamie wybarwień i wykończeń. 

Rozmiary i wykończenia w kolekcji Jodełka

Klepki jodełki francuskiej i węgierskiej przygotowane przez firmę Kaczkan na bazie parkietu dwuwarstwowego dostępne są w dwóch szerokościach: 90 i 120 mm oraz  w długościach: 610 i 880 mm. Grubość pojedynczej klepki wynosi 10 mm oraz 14 mm, z których 4 - 6 mm to górna warstwa szlachetna, wykonana z drewna dębu europejskiego, a pozostałe kilka milimetrów to warstwa dolna, wykonana z wysokiej jakości podkładu liściastego.

W ramach kolekcji Jodełka możemy zamówić parkiet w dowolnym kolorze z kolekcji Colours od the World i Colours od the Nature - to w sumie kilkanaście ekskluzywnych wybarwień uzyskanych za pomocą kolorowych lakierów UV lub kolorowych olejów naturalnych. Ponadto deski mogą posiadać oryginalną strukturę, dzięki specjalistycznej obróbce mechanicznej (fazowaniu lub strukturyzowaniu). 

Artykul opublikowany: 2019-06-17 / w dziale: Porady