Kamień naturalny we wnętrzach – jak go wykorzystać?

2019-09-16

Planując urządzenie domu lub mieszkania, z pewnością zastanawiasz się, jakie wybrać elementy wykończeniowe. Propozycji jest wiele – malowanie ścian, tapety, płytki, panele, boazeria. Jednak zdecydowanie najbardziej szlachetnym ze wszystkich jest kamień naturalny. Rozważasz, czy umieścić go w swoich wnętrzach? W takim razie poznaj nasze inspiracje!

Kamień naturalny we wnętrzach – jak go wykorzystać?

Kamień naturalny w salonie

Salon powinien być najbardziej reprezentatywnym miejscem domu. Zapraszasz do niego gości, urządzasz w nim przyjęcia, spędzasz czas z bliskimi albo oddajesz się chwilom relaksu. Tworząc aranżację tego pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę funkcjonalność oraz upodobania estetyczne domowników. W salonie powinny znaleźć się: wygodny wypoczynek, stół lub ława, krzesła i efektowne meble. Możesz tam również ulokować kominek, bibliotekę albo sprzęt audiowizualny. Zanim jednak to uczynisz, warto rozważyć, jak będą wyglądały podłoga oraz ściany.

Jeśli planujesz ogrzewanie podłogowe, doskonale sprawdzą się płytki kamienne – szczególnie granitowe oraz trawertynowe, które jako posadzka długo zachowują swoją nienaganną kondycję. Pokrycie ścienne możesz wykonać z ulubionych kamieni, np. marmuru, który jest szlachetnym materiałem wykończeniowym i nadaje wnętrzom wyjątkowej klasy i elegancji. Jeśli natomiast chcesz ulokować w salonie kominek, warto zastanowić się nad jego obudową z onyksu. W związku z tym, że kamień jest transparentny, przebijające światło pięknie podkreśli całą aranżację.

Zastosowanie kamienia naturalnego w kuchni

Bez względu na to, czy kuchnia jest samodzielna, czy połączona z salonem, najważniejsze jest, aby była praktyczna. W niej nie tylko się gotuje, ale też często spożywa posiłki i spędza czas z bliskimi. Uznawana jest za serce domu, dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. Dużym uznaniem, z uwagi na funkcjonalność, cieszą się kamienie naturalne jako materiał wykończeniowy. Ich pielęgnacja i czyszczenie są łatwe, wyróżniają się małą nasiąkliwością i dodatkowo pięknie się prezentują. Z nich możesz wykonać posadzki i pokrycia ścienne, ale też blaty kuchenne czy nawet zlew. Hurtownia kamienia naturalnego RR Granity oprócz płytek oferuje także slaby kamienne, z których kamieniarze tworzą piękne kompozycje. Warto więc rozważyć tę opcję, a zyskasz pewność, że Twoja kuchnia będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. 

Wykończenie łazienki kamieniem naturalnym

Łazienka powinna być miejscem intymnym, przestronnym i komfortowym. Urządzając ją, należy zastosować praktyczne materiały, by pod wpływem wysokiej temperatury, wilgoci oraz wody nie ulegały destrukcji. Świetnie w tym celu sprawdzi się kamień naturalny, a szczególnie granit. Odpowiednio zaimpregnowany jest właściwie nienasiąkliwy i zda on egzamin na podłodze, ścianach czy blacie w łazience. Z kolei miłośnicy marmuru nie boją się umieścić tego kamienia również w swojej łazience – ze slabów tworzą wanny, umywalki, a nawet umieszczają płytki pod prysznicem. W miejscach, które są mniej narażone na działanie wody, dużą popularnością cieszy się ozdobny onyks, np. na ścianach lub jako podświetlana podstawa pod umywalkę.

Podsumowując, kamień naturalny znajduje zastosowanie właściwie w każdym wnętrzu. Wystarczy poszukać inspiracji i znaleźć rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania. Zyskasz wówczas wykończenie, które przez długi czas zachowa swój świetny wygląd!

Artykul opublikowany: 2019-09-16 / w dziale: Aranżacja wnętrz