Dom w Dolinie Trzech Stawów Katowice Os. Paderewskiego – Muchowiec
Katowice, Os. Paderewskiego – Muchowiec, ul. Sikorskiego 45
Luksus, komfort, wielkie miasto i przyroda za oknem. To właśnie mieszkanie w Dolinie Trzech Stawów, w sąsiedztwie kompleksu rekreacyjno-sportowego.  W tej chwili w sprzedaży jest nowy etap III, którego oddanie do użytkowanie planowane jest na wrzesień 2019 r.
Baildomb Katowice Dąb
Katowice, Dąb, ul. Złota
Nasz główny cel to przygotowanie miejsca niezwykle komfortowego, wygodnego pod każdym względem. Dzięki temu został zrealizowany budynek nietuzinkowy, idealnie pasujący pod potrzebę związaną z prawidłowym postrzeganiem domowego ogniska.
Dębowe Tarasy Katowice Śródmieście
Katowice, Śródmieście, ul. Johna Baildona 6/2
Dębowe Tarasy to osiedle zlokalizowane w śródmieściu Katowic. III Etap inwestycji został zakończony w czerwcu 2014 roku, w wyniku czego na potrzeby Klientów oddano do zamieszkania nowoczesne mieszkania w liczbie 317. Całość Dębowych Tarasów to trzy budynki mające odpowiednio: 5 kondygnacji (dwa budynki) oraz 11 kondygnacji (jeden budynek).
Informacje na temat miasta Katowice
Aktualnie w Katowicach mamy 39 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 3 różnych inwestycji.

Stolicę województwa śląskiego czyli Katowice zamieszkuje obecnie około 300 tysięcy osób, co przy powierzchni 164,64 km2 daje gęstość zaludnienia 1816,2 osób na km2. Miasto przez wieki było typowo rolnicze, dopiero XIX wiek przyniósł gwałtowny rozwój. Wynikało to z połączenia Katowic do sieci kolejowej, dzięki czemu były możliwe połączenia z Berlinem, Warszawą, Krakowem czy Wiedniem. W 1865 roku Katowice uzyskały prawa miejskie. Końcówka XIX wieku to powstanie licznych kopalni oraz hut, miasto stawało się coraz bardziej przemysłowe. Po I wojnie światowej Katowice zostały przyłączone do Polski i z uwagi na liczne możliwości zdobycia pracy, stało się miejscem do którego przybywało wiele osób. W okresie międzywojnia liczba mieszkańców gwałtowanie rosła. Na początku lat 20tych w Katowicach mieszkało ponad 50 tysięcy mieszkańców, w przed dniu wybuchu II wojny światowej miasto liczyło prawie 140 tysięcy osób. Po wojnie miasto i region stał się bardzo ważnym punktem na mapie Polski dla władz. Wszystko z uwagi na pokłady węgla znajdujące się na tym terenie. W okresie 1953-56 Katowice zmieniły nazwę na Stalinogród.

Ceny mieszkań w Katowicach
Rynek mieszkań w Katowicach charakteryzuje duża różnica średnich cen, pomiędzy nowymi lokalami, a tymi dostępnymi na rynku wtórnym. Średnia cena mieszkania z rynku pierwotnego to 4957 zł/m2, rynek pierwotny to 3395 zł/m2. Wynika to oczywiście z ogromnych różnic w standardzie nie tylko samych mieszkań ale również budynków. Na rynku wtórnym znajduje się wiele lokali zaawansowanych wiekowo, często wymagających większych remontów. Należy jednak zaznaczyć, że średnie ceny mieszkań w Katowicach są znacznie wyższe niż w całej aglomeracji śląskiej. Aglomeracja śląska (bez Katowic) to rynek pierwotny 3938 zł/m2 i 2691 zł/m2 rynek wtórny.
Jak rozkładają się ceny nowych mieszkań w Katowicach z podziałem na dzielnice? Najwięcej trzeba wyłożyć w Śródmieściu, średnia cena to 5600 z/m2. Podobnie kształtują się ceny na Osiedlu Padarewskiego-Muchowiec. Trochę taniej jest w takich miejscach jak Piotrowice czy Wełnowiec-Józefowiec, tam średnia cena to 5100 zł/m2. Poniżej 5 tysięcy za metr kwadratowy przyjdzie zapłacić w dzielnicach takich jak Ligota-Panewniki oraz Załęska Hałda-Brynów, około 4700 zł/m2.
Zupełnie inaczej kształtuje się sytuacja cenowa na rynku wtórnym. W takich miejscach jak Śródmieście czy Załęska Hałda-Brynów są oferty mieszkań w cenie od 2300-2500 zł/m2. Równocześnie w miarę nowe mieszkanie będzie kosztowało prawie 5000 zł/m2. Ceny w granicach 3000-4000 zł za metr kwadratowy spotkać można choćby na Osiedlu Tysiąclecia, Wełnowiec-Józefowiec czy Ligota-Panewniki.

Ile mieszkań oddaje się w Katowicach do użytkowania
Rok 2016 to rekord jeżeli mowa o inwestycjach mieszkaniowych oddanych do użytku. Było ich niespełna 1500 czyli liczba, której jeszcze nigdy wcześniej nie uświadczono. Ostatnie dziesięciolecie to tylko dwukrotne przekroczenie tysiąca nowych mieszkań oddanych do użytku. Rok 2014 i 1153 mieszkania oraz 2008 i 1068 mieszkań. Na drugim biegunie znajdują się lata:2011 i 2012 kiedy to oddano kolejno: 188 i 175 mieszkania. Ten okres to typowy dołek kiedy mowa o nowych inwestycjach gdyż od roku 2013 każdy kolejny to liczne wzrosty, zamykające się właśnie ubiegłorocznym rekordem.

Rynek pracy, bezrobocie w Katowicach i regionie
W Katowicach jak i całej aglomeracji śląskiej z pracą nie jest najgorzej. Bezrobocie w mieście wynosi 2.8%, natomiast w całym województwie wynosi tylko 5.7%. Również jeżeli mowa o zarobkach jest całkiem dobrze. Średnia pensja na koniec 2016 dla Katowic wynosiła 4200 zł brutto, z kolei dla województwa śląskiego było to 3700 zł brutto. Jeżeli mowa o strukturze zatrudnienia wg GUS, to najwięcej zatrudnionych jest w sektorze przemysłowym, niecałe 40%. Następnie 14% w handlu oraz 7% w budownictwie.

Największe firmy z Katowic
Na terenie Katowic swoje centrale ma kilka dużych, ogólnopolskich firm. Na pewno do takich należy spółka Tauron, z branży energetycznej, druga w Polsce po PGE. Skoro mowa o Katowicach i Śląsku to nie wolno zapominać o węglu i kopalniach. To właśnie w stolicy województwa swoją siedzibę ma Katowicki Holding Węglowy, zatrudniający w chwili obecnej około 17 tysięcy osób. GK Kopex to firma zajmująca się produkcją oraz dostawą sprzętu, urządzeń dla górnictwa. Przedsiębiorstwo naturalnie ma swoją centralę w Katowicach, podobnie jak inna wielka firma z tej branży czyli Grupa Famur. W innych sektorach na uwagę zasługuje między innymi Farmacol, jeden z największych w Polsce dystrybutorów farmaceutyków na terenie naszego kraju.

Korzystne położenie Katowic
Katowice mają doskonałą lokalizację, wystarczy spojrzeć na sieć dróg, które przebiegają i krzyżują się w okolicach miasta. W pobliskich Gliwicach znajduje się skrzyżowanie autostrad A1 (Gdańsk – granica z Czechami) oraz A4 (granica niemiecka – Wrocław – Katowice – Kraków – granica ukraińska). To także liczne drogi krajowe, pozwalające na szybkie przemieszczanie się w dowolnym kierunku w Polsce jak i do sąsiednich krajów. Drogowa Trasa Średnicowa to z kolei „miejski korytarz" pozwalający na komfortowe poruszanie się po aglomeracji śląskiej oraz do dróg wylotowych z regionu.
W niedalekich Pyrzowicach znajduje się lotnisko, które jest czwarte w Polsce pod względem liczby odprawionych pasażerów. W roku 2016 było to 3,22 miliona osób. Z Katowic można dolecieć do krajów skandynawskich, do Wielkiej Brytanii, Irlandii, takich państw jak Niemcy, Belgia, Hiszpania, Holandia, Włochy, Francja, Portugalia. Istnieją połączenia krajowe oraz wiele czarterowych, nie tylko do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych.
Katowice to również jeden z najważniejszych węzłów kolejowych w naszym kraju. Podróż koleją do większości polskich miast nie stanowi problemu, przez miasto przebiegają dwa ważne transeuropejskie korytarze transportowe: Drezno – Wrocław – Katowice – Przemyśl – Kijów – Moskwa oraz Gdynia – Warszawa – Katowice – Ostrawa – Wiedeń – Rijeka

Atrakcje Katowic – dla mieszkańców i przyjezdnych
Pierwsze skojarzenia z Katowicami i aglomeracją śląską to oczywiście jeden wielki ogromny krajobraz industrialny. Kopalnie, huty, niekończący się blokowiska. To naturalnie stereotypy czego dowodem jest choćby wiele terenów zielonych, atrakcyjnych dla lubiących bliskość przyrody, szukających ukojenia, spokoju, chcących aktywnie spędzać czas. Park Śląski i jego liczne atrakcje to ewenement na skalę europejską. Około 600 ha powierzchni i jakby nie patrzeć, zielona płuca Śląska. Zlokalizowany na granicy Katowic i Chorzowa park, podzielony na dwie strefy. Relaksu, spokoju oraz strefę rozrywki i kultury. Znajdziemy tutaj Śląski Ogród Zoologiczny czy też Wesołe Miasteczko „Legendia" gdzie jest największy, najszybszy i najdłuższy w Polsce rollercoaster. Tutaj także można odwiedzić największe i najstarsze planetarium w Polsce. Na terenie Katowic można również wypoczywać w Katowickim Parku Leśnym (teren parkowo-leśny, z licznymi ścieżkami i szlakami dla pieszych i rowerzystów) oraz w Parku Kościuszki czyli 72 ha blisko centrum miasta.
Chcąc przybliżyć sobie historię Śląska, Katowic, koniecznie należy udać się do Muzeum Śląskiego. Na miejscu liczne wystawy związane z regionem, a także pokaźny zbiór polskiego malarstwa z różnych epok.
Katowice to także liczne imprezy cykliczne. Doskonale znana i renomowana impreza muzyczna Rawa Blues Festiwal co roku gromadzi miłośników bluesa z całego świata. Do tego Off Festival czyli przegląd tego co ciekawe i świeże w muzyce popularnej. A także reaktywowany festiwal Odjazdy, który był jedną z większych imprez z muzyką rockową w latach 90.