Kontenery i pawilony gastronomiczne - idealny sposób na własny bar lub stołówkę

2020-10-04

Każdego roku, na rynku gastronomicznym pojawiają się kolejni młodzi przedsiębiorcy, pragnący spełnić swoje marzenie o własnym barze bądź lodziarni. Nie da się bowiem ukryć, że klienci zawsze są skłonni do sprawdzania nowych miejsc, pojawiających się w okolicy. Wiele osób zakładających firmy nierzadko styka się jednak z podstawowym problemem, jakim jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Wybudowanie nawet niewielkiego obiektu wiąże się z ogromnymi kosztami, szczególnie w przypadkach, gdy zależy nam na otworzeniu lokalu w popularnym miejscu. Niewiele lepiej prezentuje się kwestia wynajmu obiektu już istniejącego, ponieważ także i tutaj ceny wciąż rosną. Idealną alternatywą są tu nowoczesne kontenery gastronomiczne. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego rozwiązanie to jest naprawdę korzystne dla wszystkich młodych przedsiębiorców.

Kontenery i pawilony gastronomiczne - idealny sposób na własny bar lub stołówkę

Niskie koszty inwestycji

Bardzo często zdarza się, że mamy ciekawy pomysł na wystrój naszego lokalu, chcąc nawiązać chociażby do popularnego motywu obecnego w popkulturze, lecz nasze ograniczone fundusze uniemożliwiają nam pełną realizację tego pomysłu. Wysokiej jakości pawilon gastronomiczny pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, ponieważ nie musimy martwić się tu o koszty, związane z czynszem bądź budownictwem. Same kontenery również odznaczają się niezwykle przystępnymi cenami, zaś szeroki wybór dostępnych metraży sprawi, że nie będziemy musieli zmuszać się do zakupu obiektu zbyt małego lub dużego.

Atrakcyjna prezencja

Klienci, jak wielu z nas zapewne doskonale wie, zwracają w dużej mierze uwagę na szyldy oraz ogólny wygląd lokali. Ciekawa, charakterystyczna estetyka naszego obiektu sprawi przy tym, że odwiedzające nas osoby będą w stanie opisać nasz bar znajomym podczas ewentualnych rekomendacji. Mówiąc krótko – oryginalność to klucz do zdobycia sporej popularności. Z tego też powodu, współcześni producenci zadbali o to, aby oferowane przez nich kontenery i pawilony gastronomiczne odznaczały się przyjemną dla oka estetyką.

Nie da się bowiem ukryć, że mało kto lubi jeść w zamkniętym, pozbawionym okien pomieszczeniu, w którym jedyne źródło światła stanowią lampy sufitowe. Nowoczesne pawilony, dostępne chociażby w ofercie polskiej firmy Pawilony-Kioski, zostały wyposażone w estetyczne, duże okna, nadające ich wnętrzom niezbędnej przytulności. Na uwagę zasługują tu również stylowe wykończenia, którymi odznacza się część dostępnych modeli. W połączeniu z naszymi oryginalnymi pomysłami na wystrój, pomogą nam one w nadaniu lokalowi wyjątkowego klimatu. Współczesne kontenery gastronomiczne to także szeroka gama wariantów kolorystycznych, umożliwiających wpasowanie obiektu w okolicę.

Wyposażenie obiektów przenośnych

Zakup kontenera lub pawilonu przeznaczonego na kawiarnię czy bistro wcale nie musi wiązać się z ponoszeniem dodatkowych kosztów, związanych z wyposażeniem. Oczywiste jest, że zarówno klienci, jak i nasi pracownicy powinni mieć możliwość skorzystania z klimatyzacji, zaś sam obiekt musi posiadać stabilne źródło zasilania. Nie bez znaczenia są tu też kwestie bezpieczeństwa, związane chociażby z zabezpieczeniem lokalu przed włamaniem. Okna i drzwi powinny być bowiem zabezpieczone specjalnymi roletami, zaś zamki – odporne na próby wyważenia.

Pawilony gastronomiczne, opracowane i wyprodukowane przez wiodące firmy, posiadają wszystkie niezbędne rozwiązania, dzięki czemu nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na ich montaż. Na zlecenie klienta, producenci kontenerów są w stanie zaimplementować instalacje klimatyzacyjne czy ściany działowe. Dzięki temu, możemy mieć stuprocentową pewność, że nabyty przez nas obiekt będzie tak samo estetyczny, co zgodny ze wszystkimi normami sanitarno-epidemiologicznymi.

Nie tylko dla początkujących

Nowoczesny pawilon gastronomiczny stanowi również ciekawe rozwiązanie dla istniejących już sieci kawiarni bądź restauracji. Ponieważ koszty wynajmu nie należą do najtańszych, taki przenośny obiekt umożliwi nam proste otworzenie kolejnego lokalu, na przykład w małych miejscowościach lub mniej popularnych miejscach w dużych miastach, mieszczących się z dala od centrum. A ponieważ kontener czy pawilon możemy później przenieść w inne miejsce, rozwiązanie to sprawdzi się idealnie nawet w przypadkach, w których planujemy później wynająć duży lokal w danej okolicy. Kontener można wówczas wykorzystać do pozyskiwania klientów w innym regionie.

Artykul opublikowany: 2020-10-04 / w dziale: Nieruchomości komercyjne