Wyślij zapytanie

preferowany termin:
preferowana godzina:
twoja oferta cenowa:
Wysyłając zapytanie akceptuję regulamin portalu
Browar Lubicz
Browar Lubicz
Browar Lubicz

Browar Lubicz

Kraków, Stare Miasto, ul. Lubicz

Opis inwestycji

Balmoral Properites przywrócił blask terenom na których jeszcze niedawno znajdowały się zabudowania browaru Goetzów. Niszczejąca infrastruktura została przemieniona w estetyczny i ciekawy kompleks, na terenie którego znajdują się mieszkania, biura i placówki usługowe. Przeprowadzenie renowacji budynków mających ponad sto lat, zachowując przy tym ich pierwotny wygląd doprowadziła do sytuacji, że uzyskano znakomity efekt. Wszystkie realizacje z I etapu nawiązują do architektury która znajduje się w tym miejscu. W chwili obecnej inwestor prowadzi kolejne etapy budowy.

Browar Lubicz to nieprzypadkowy projekt. W ramach współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, poprzez realizację w ramach rewitalizacji tej części Krakowa, zlecenie projektu MOFO Architekci powstało coś wyjątkowego. W pełni spójna, zintegrowana z otoczeniami inwestycja mieszkaniowa.

Wśród licznych budynków biurowych, handlowych, zrealizowanych w ramach adaptacji obiektów poprzemysłowych, zabytkowych wykonano budynek mieszkalny z dodatkowymi lokalami na działania komercyjne. Cała przestrzeń w ramach Browar Lubicz została dopasowana do istniejących obecnie funkcji rozwoju tej części Krakowa. Kompleksowe odnowienie pałacu Goetzów, budynki o znaczeniu historycznym takie jak Portiernia, Dawna Susznia Słodu, budynek obciągu piwa, słodownia czy Maszynownia oraz Kotłownia – wszystko to wpisuje się w znakomity krajobraz inwestycji. Kompletna renowacja spowodowała, że mamy do czynienia z powrotem do czasów ich największej świetności, a do tego nowe budynki idealnie wtapiające się w krajobraz tworzą spójną przestrzeń, pozwalając na zachowanie starego klimatu tego miejsca z wszystkimi istotnymi zabytkami.

W ramach inwestycji przewidziano, że Maszynownia oraz Kotłownia będzie przeznaczona na działalność handlową lub usługową. Słodownia to miejsce gdzie znajdzie się restauracja. Wszystkie elementy elewacji odzyskały swój początkowy wygląd, a nowo powstające będą opierały się o szklaną fasadę. W przypadku budynku Obciągu Piwa przywrócono pierwotny wygląd poprzez całkowite przeprowadzenie renowacji ścian. Portiernia uzyskała nową funkcję, którą będzie stacja transformatorowa. Z kolei Susznia Słodu stała się w chwili obecnej klatką schodową, stanowiąc integralną część budynku mieszkalnego.

Jedno jest pewne, realizacja inwestycji Browar Lubicz, wszystkie jego elementy doskonale zostaną wpisane w przestrzeń miejską, odchodząc od często spotykanego schematu tworzenia zamkniętych osiedli, kompleksów mieszkaniowych. Celem takiego planu działania przygotowane zostało niskie ogrodzenie. Dodatkowo mieszkańcom na pewno przypadnie do gustu koncepcja realizacji trzech miejskich placów. Projektanci ogromną wagę przykładali do terenów zielonych dzięki czemu aż 25% całości inwestycji zostanie zagospodarowana w tym celu.

Dodatkowe dane:

Udogodnienia:
teren ogrodzony
Powierzchnie dodatkowe:
Taras, Balkon
Typ budynku:
Blok
Liczba budynków:
6
Liczba mieszkań:
106
Liczba kondygnacji:
5

Zalety inwestycji

doskonała lokalizacja

zróżnicowane metraże mieszkań

wyjątkowa architektura i zagospodarowanie terenu

Okolica

Doskonała lokalizacja to jeden z największych atutów Browaru Lubicz. Inwestycja została zlokalizowana w centrum miasta Kraków, jedynie 800 metrów dzieli mieszkańców od Rynku i wszystkich istotnych zabytków Starego Miasta. Decydując się na spacer do Kazimierza albo na Wawel należy przeznaczyć na to około 20 minut spokojnego marszu.

Sąsiedztwem Browaru to kolejna jego zaleta, mianowicie w pobliżu znajdują się liczne, ekskluzywne hotele oraz galeria handlowa z multum sklepów. Do tego Dworzec Kraków Główny który gwarantuje szybkie skomunikowanie z największymi miastami Polski i lotniskiem Balice. Browar Lubicz to miejsce nie tylko idealne do zamieszkania ale również dające liczne możliwości związane z prowadzeniem działalności komercyjnej.
Browar Lubicz to gwarancja wysokie standardu i komfortu z uwagi na liczne atuty. Bliskość najważniejszych miejsc Krakowa takich jak Wawel, Kazimierz czy Rynek. Bliskość do licznych centrów biurowych, mnogość miejsc rekreacyjnych i terenów zielonych czyli Planty, parki oraz Ogród Botaniczny. Do tego wszyscy melomani, ludzie szukający wrażeń kulturalnych będą mieli blisko do Opery Krakowskiej, Teatru Starego czy Teatru Słowackiego. Wygoda odnośnie zakupów, liczne sklepy w Galerii Krakowskiej, a także znakomite skomunikowane z dzielnicami Krakowa.

Wyślij zapytanie

preferowany termin:
preferowana godzina:
twoja oferta cenowa:
Wysyłając zapytanie akceptuję regulamin portalu

Wyślij zapytanie

preferowany termin:
preferowana godzina:
twoja oferta cenowa:
Wysyłając zapytanie akceptuję regulamin portalu

Informacje o deweloperze

Prywatna spółka Balmoral Properties specjalizuje się w realizacji na rynku nieruchomości oraz działań deweloperskich. Została założona w 2007 roku, siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Na jej czele stoi grupa specjalistów, doświadczonych w branży deweloperskiej

Biuro sprzedaży
Adres biura:
ul. Lubicz 17A /S9, 31-503 Kraków
Godziny pracy:
pn.-pt. 09:00 – 18:00
Telefon:
12 433 03 90
Adres email:
info@browarlubicz.pl
Lokalizacja