Domy pod Leśną Skałą Zabierzów
od 126m2 do 126m2
Zabierzów, ul. Kamienna 35
Doskonała inwestycja na terenie której znajdują się 4 domy w zabudowie szeregowej oraz 8 domów w bliźniaczej zabudowie. To właśnie Domy pod Leśną Skałą. Nasze budynki wyróżniają się wśród konkurencji z uwagi na liczne, kompleksowe rozwiązania.
Osiedle Parkeko Niepołomice
Niepołomice,
Niezwykle miło jest nam przygotować dla Państwa ofertę związaną z Osiedlem PARKEKO, które znajduje się w podkrakowskich Niepołomicach. Nasza oferta to łącznie 117 domów jednorodzinnych oraz 8 mieszkań. Oferta naszej firmy to idealne połączenie nowoczesnych rozwiązań z umiejscowieniem inwestycji w doskonałej lokalizacji, w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych.
Jurajskie Wzgórze V Bibice
Bibice, ul. Leśna
Bibice to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w okolicach Krakowa. Tutaj jest wszystko co niezbędne do osiągnięcia komfortu. Jurajskie Wzgórza V zlokalizowane zostały w miejscowości Bibice, przy ul.
Wrzosowa 1 Bibice
Bibice, ul. Wrzosowa
Przedstawiamy znakomitą ofertę w miejscowości Bibice. To właśnie tutaj możecie liczyć na znakomitej jakości rozwiązanie pod nazwą WRZOSOWA 1, domy w zabudowie jednorodzinnej. Nasza inwestycja to idealny kompleks składający się z 10 domów o wielkości 89,44 m2 każdy.
Osada Kunice Kunice
Kunice,
Masz dość życia w mieście gdzie rządzi hałas, gdzie powietrze zatruwa smog, gdzie za oknem słychać tylko samochody i tramwaje. Nie jest komfortowe dla Ciebie mieszkanie wśród innych ludzi, wolisz jednak pełną samodzielność. Osada Kunice to spełnienie Twoich wszystkich marzeń, to znakomite rozwiązanie dla tych którym nie podoba się życie w wielkim mieście, miejski zgiełk ale równocześnie nie chcą przeprowadzać się na głęboką prowincję.
Anra Kraków Swoszowice
Kraków, Swoszowice, ul. Chałubińskiego
Mamy jeden główny cel kiedy mowa o naszych inwestycjach. Jest to hasło MIESZKANIE JAK DOM. Dla wszystkich którzy uważają, że nic takiego nie może mieć miejsca, prezentujemy namacalny dowód w postaci budowanych mieszkań które znajdują się w jednorodzinnych domach i do tego w zabudowie wolnostojącej lub bliźniaczej.
Informacje na temat miasta Kraków
Aktualnie w Krakowie mamy 699 ofert na sprzedaż od deweloperów z 6 różnych inwestycji.

Kraków to miasto, które ustępuje jedynie Warszawie pod względem ilości mieszkańców. W samym Krakowie, według danych z maja 2017 mieszka 765,3 tys osób. Patrząc szerzej na tzw. aglomerację krakowską, możemy mówić o liczbie osób przekraczających 1,3 mln. Aż 2313,9 osób zamieszkuje na 1 km2 miasta Kraków. Miasto posiada dość bogatą historię, a przyłączenie go do Polski odbyło się pod koniec X wieku. Dwa wieku później miasto dostaje przywilej lokacyjny, a w 1320 roku poprzez koronację w Krakowie Władysława Łokietka, staję się stolicą Polski. Naturalnie około dwieście lat wcześniej uważano Kraków za stolicę ale w czasach rozbicia dzielnicowego, było kilka takich miejsc na „mapie Polski”. XVIII wiek to zmiana statusu Krakowa i przeniesienie całkowite stolicy do Warszawy. 

 

Nieruchomości w Krakowie – domy na rynku pierwotnym i wtórnym

Średnie ceny domów na rynku pierwotnym w Krakowie nie są zbyt wysokie. Mowa tutaj o kwocie 4290 zł za metr kwadratowy. Przykładowo za nowy dom w dzielnicy Prądnik Biały trzeba zapłacić 4620 zł, natomiast w Nowej Hucie 3780 zł. Sytuacja taka jest związana przede wszystkim z uwarunkowaniami terenowymi, gruntowymi. Wiele dzielnic Krakowa jest obecnie „wyłączonych” z budownictwa domów gdyż po prostu brakuje terenów, a te nabywane przez inwestorów są przygotowane pod budownictwo bloków mieszkalnych. Według statystyk około 80% wszystkich transakcji związanych z zakupem nowych domów dochodzi w dzielnicy Podgórze. Średnia wielkość domów, które znalazły nabywców to około 140 m2.

Rynek wtórny w mieście Kraków kształtuje się następująco. Najwięcej za domy (około 140 m2) trzeba zapłacić w dzielnicach takich jak Bronowice czy Zwierzyniec, około 1 200 000 zł. Śródmieście to cena 850 000 zł, na Podgórzu średnio przyjdzie wyłożyć 650 000 zł, a najtaniej jest zakupić dom w Nowej Hucie gdzie będzie to  470 000 zł. 

 

Wielkość inwestycji budowlanych w domy w mieście Kraków

Wspomniane już wyżej uwarunkowania terenowe, gruntowe wpływają na fakt, że ze wszystkich inwestycji mieszkaniowych, te w domy to zaledwie 10% całości. W 2016 roku do użytku oddano 879 domów. Od roku 2011 oddawano w granicach 1000 domów rocznie, a jeszcze wcześniejsze lata to niecałe 700 domów rok rocznie. Sytuacja na rynku nowych domów nie będzie raczej rozwojowa,  przedsiębiorcom bardziej opłaca się inwestować środki w budowę osiedli, bloków, natomiast koszty zakupu ziemi w atrakcyjniejszych lokalizacjach Krakowa są naprawdę wysokie jak na kieszenie indywidualnych inwestorów. Ogólnopolski trend dotarł także do Krakowa gdzie po prostu nowe domy stawia się w sąsiadujących gminach. 

 

Kraków i znakomite perspektywy rozwoju zawodowego

Miasto Kraków jest jednym z lepszych miast do życia, do rozwoju kariery zawodowej. Wystarczy wspomnieć, że bezrobocie tutaj wynosi jedynie 3,3%, a w całym regionie jest nieznacznie wyższe. Miasto daje szerokie perspektywy związane z pracą zarobkową. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami mogą poszukiwać ofert pracy w przemyśle, branży IT. Dość duże zapotrzebowanie jest w branży handlowej i praktycznie przez cały rok istnieją wakaty w dziedzinie turystyki, gastronomii, wszystkim co związane z obsługą ruchu turystycznego.

W Krakowie można dobrze zarobić, średnia pensja jest o 600 złotych wyższa niż wynosi średnia krajowa. Będzie to dokładnie 4863,89 zł brutto. 

 

Znane koncerny mają swoje centrale w Krakowie

Rynek pracy w Krakowie to oczywiście multum możliwości, w tym skorzystanie z tego co oferują zlokalizowane w mieście i jego okolicach ogromne koncerny. Wystarczy wymienić tutaj choćby polską centralę jednej z największych firm paliwowych świata czyli BP. Swoją centralę w Grodzie Kraka ma firma informatyczna Comarch, oferująca między innymi oprogramowania do księgowości. W okolicach Krakowa znajdziemy również takie marki jak Can-Pack czy też Grupę Valeo produkującą części samochodowe. Do tego wiodący polski producent z branży spożywczej czyli Maspex ma swoją siedzibę w pobliskich Wadowicach. 

 

Położenie Krakowa czyli masa możliwości

Lokalizacja Krakowa przy autostradzie A4 to multum możliwości dla wielu firm jak i osób prywatnych. Autostrada ta łączy wschodnią granicę Polski z zachodnią. Do tego wystarczy kilkadziesiąt minut jazdy A4 by dostać się na autostradę A1, łączącą północną Polskę z Czechami.

Droga ekspresowa S7 łącząca Kraków z Warszawą, będąca nadal w budowie, już niedługo pozwoli na szybki transport pomiędzy byłą, a obecną stolicą Polski. Kraków jest również ważnym punktem na mapie połączeń kolejowych. Podróż do Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, a także choćby na południe do Czech czy Austrii kolejami nie będzie kłopotliwe. W samym Krakowie i regionie funkcjonuje tzw. Szybka Kolej Aglomeracji, gwarantująca sprawne przemieszczanie się po Krakowie oraz do takich miejsc jak Wieliczka, Skawina czy naturalnie lotnisko Balice. I skoro mowa o krakowskim lotnisku to warto wiedzieć, że oferuje one rejsy do większości krajów Europy Zachodniej, Południowej i Północnej. Do tego oczywiście sprawne połączenia krajowe i jako jedyne obok Okęcia, loty do USA. Lotnisko Kraków Balice jest drugim w kraju pod względem obsłużonych pasażerów, w ubiegłym roku z usług portu lotniczego skorzystało 4,9 miliona pasażerów.

Po samym Krakowie można bardzo sprawnie poruszać się poprzez sieć linii tramwajowych, na czele z Krakowskim Szybkim Tramwajem. 

 

Atrakcje Krakowa dla mieszkańców i przyjezdnych

Kraków to miasto uznawane przez wielu za idealne do życia. Nie licząc możliwości zarobkowania w przeróżnych branżach, jest tu wszystko co potrzebne do życia. Mieszkańcy cenią sobie choćby możliwość korzystania z Plantów Krakowskich czy też Krakowskich Błoni czyli parków w centrum miasta. Parki gdzie można wybrać się zarówno na rodzinny spacer jak i skorzystać z ternów do rekreacji fizycznej. Dla chcących wyjechać z miasta na łono natury czekają przepiękne szlaki, ścieżki w Parku Krajobrazowym „Dolinki Krakowskie”. Tam dodatkowo można liczyć na znakomite warunki do uprawiania wspinaczki na skałkach. 

Kraków nie byłby sobą gdyby nie liczne zabytki, gdyby nie co rusz spotkania z historią z przeróżnych epok. Wystarczy wskazać tutaj Wawel, Rynek Główny z okalającymi go budynkami. To oczywiście także liczne placówki kulturalne, jak choćby przepiękny i mający ponad sto lat Teatr im. Juliusza Słowackiego

Na stale w kalendarium Krakowa wpisały się liczne imprezy. Od 57 lat na terenie miasta odbywa się Krakowski Festiwal Filmowy gdzie pokazuje się nowości ze świata filmu dokumentalnego i animowanego oraz krótkometrażowego. Do tego Festiwal Kultury Żydowskiej czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Pod koniec wakacji w mieście odbywa się ogromny festiwal muzyczny, na który zapraszane są największe gwiazdy światowego formatu.