Garden Lane Kraków Krowodrza
Kraków, Krowodrza, ul. Buszka
Garden Lane jest miejscem wyjątkowym jeżeli mowa o nowych inwestycjach mieszkaniowych w Krakowie. Przygotowanie inwestycji z myślą o osobach które cenią sobie wysoki standard. W ramach Garden Lane czeka na was 69 apartamentów o powierzchni od 35 do 150 m2.
Słoneczne Miasteczko Kraków Bieżanów-Prokocim
Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul. Braci Czeczów/Opalowa
Słoneczne Miasteczko jest inwestycją przygotowaną w Krakowie, w Dzielnicy XII Bieżanów - Prokocim. . .
Apartamenty Przy Parku Wieliczka
Wieliczka, ul. Kościuszki
Apartamenty Przy Parku to połączenie funkcjonalności i nowoczesności. Apartamenty znajdują się w znakomitym miejscu, bliskość lasu, widok na przepiękny park, w najbardziej prestiżowej części Wieliczki, ze znakomitymi możliwościami do Krakowa.
Królewskie Tarasy Wieliczka
Wieliczka,
Królewskie Tarasy to kameralne osiedle znajdujące się w Wieliczce. To miejsce idealne, cisza, spokój ale równocześnie bliskość wielkiego Krakowa. Inwestycja zlokalizowana w sąsiedztwie przepięknego parku, różnorodność w wyborze powierzchni mieszkań oraz podziemny garaż.
Murapol Garbarnia Kraków Podgórze
Kraków, Podgórze, ul. Rydlówka
Zaledwie 8 minut od Starego Miasta, liczne parki i tereny rekreacyjne w sąsiedztwie osiedla oraz metraże mieszkań dopasowane do potrzeb odbiorców to właśnie Murapol Garbarnia. . .
Murapol Bieńczycka Kraków Bieńczyce
Kraków, Bieńczyce, ul. Bieńczycka
Niezwykle nowoczesny budynek gdzie znajdują się w pełni funkcjonalne mieszkania. Osiedle położone w znakomitym miejscu dzięki czemu dojazd do centrum Krakowa nie stanowi żadnego problemu. Bogata oferta mieszkaniowa, szeroka rozpiętość metraży, a także podziemny garaż czyli propozycja Murapol Bieńczycka.
Murapol Poznańska Kraków Krowodrza
Kraków, Krowodrza, ul. Poznańska
Doskonała inwestycja która znajduje się tylko 2 km od Dworca Głównego i Rynku oraz licznych parków. Murapol Poznańska to naturalnie różnorodna oferta mieszkań, od kawalerek po kilku pokojowe. .
Jurajskie Zacisze Modlniczka
Modlniczka,
Komfortowe osiedle wykonane w ramach najwyższych standardów to właśnie Jurajskie Zacisze. Nasza inwestycja wyróżnia się spośród wielu innych z uwagi na najlepsze innowacje wprowadzone w projekcie. Do realizacji wykończenia wykorzystaliśmy między innymi szkło, drewno, kamień czy też opracowaliśmy perfekcyjną koncepcję architektoniczną która łączy w sobie tradycję i nowoczesność.
ul. Dobrego Pasterza/Bohomolca Kraków Prądnik Czerwony
Kraków, Prądnik Czerwony, ul. Dobrego Pasterza/Bohomolca
Możemy bez obaw, z pełnym przekonaniem zaprezentować Państwu naszą doskonałą inwestycję, zlokalizowaną u zbiegu ulic Dobrego Pasterza oraz Bohomolca. To znakomite miejsc do zamieszkania w Krakowie. Nasz projekt to nowoczesne rozwiązania gwarantujące w pełni funkcjonalne osiedle, grodzone, pozwalające w pełni spełnić marzenia o własnych czterech kątach.
Apartamenty Wielicka Kraków Bieżanów-Prokocim
Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul. Wielicka
Apartamenty Wielicka to miejsce idealne, stworzony z myślą o wszystkich tych którzy liczą na znakomity komfort w miejscu zamieszkania. Kameralny zakątek w wielkim mieście. Miejsce odpoczynku, relaksu, pozwalające uciec od zgiełku wielkiego miasta.
Słoneczny Zakątek Kraków Dębniki
Kraków, Dębniki, ul. Bułgarska
Cały budynek posiadać będzie 8 kondygnacji, z czego 6 pięter przeznaczonych zostanie na mieszkania, a kondygnacja -1 na parking podziemny. Parter budynku będzie oferował 8 mieszkań gdzie każde będzie posiadało prywatny ogródek. Do tego na parterze 4 lokale usługowo-handlowe o powierzchnia w granicach 88-272 m2.
Nowe Bochenka Kraków Podgórze Duchackie
Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Bochenka
Szukasz inwestycji mieszkaniowej na dobry początek. Nowe Bochenka to miejsce w którym każdy się odnajdzie. Cisza i spokój, a do tego bliskość najważniejszych miejsc w Krakowie poprzez znakomitą infrastrukturę komunikacyjną.
Ruczaj Park Kraków Podgórze
Kraków, Podgórze, ul. Kapelanka
Ogólnopolski deweloper, zarządzany przez Skarbiec czyli fundusz nieruchomości przygotowuje pierwszą inwestycję mieszkaniową w Krakowie o nazwie Ruczaj Park Kraków. . .
Garden Residence Kraków Podgórze Duchackie
Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Przemysłowa 4
Jedna dekada to czas który w zupełności wystarczył aby zaniedbana, pofabryczna część Krakowa stała się obecnie niezwykle modnym i komfortowym miejscem do zamieszkania, przepięknym zakątkiem w tym wielkim mieście. Zalety tej lokalizacji, nad brzegiem Wisły, w okolicy Podgórza oraz Kazimierza dostrzegli nie tylko inwestorzy osiedla ale również włodarze miasta Kraków. Dzięki temu powstał znakomity Program Rewitalizacji i Aktywizacji Poprzemysłowego Obszaru Zabłocie.
Osiedle Młodopolskie Kraków Prądnik Biały
Kraków, Prądnik Biały, ul. Stawowa
Osiedle Małopolskie składa się z dwóch kameralnych budynków, każdy posiada po cztery kondygnacje. Doskonała lokalizacja w nowoczesnej dzielnic Krakowa to dodatkowy atut. Doskonale zaprojektowane budynki które łączą w sobie nowoczesność doskonale spajają się z sąsiedztwem.
Chopina 9 Kraków Krowodrza
Kraków, Krowodrza, ul. Chopina 9
W pobliżu Parku Krakowskiego, przy ulicy Chopina realizowany jest apartamentowiec o najwyższym standardzie wykonania, który nosi nazwę Chopina 9. Wyjątkowo prestiżowa inwestycja która przeznaczona jest dla wszystkich ceniących sobie jakość, elegancję, a także poszukujących w wielkim mieście miejsca cichego i spokojnego. .
Osiedle Europejskie Kraków Dębniki
Kraków, Dębniki, ul. Bobrzyńskiego 37
Od ponad dekady realizowana jest w Krakowie ogromna inwestycja pod nazwą Osiedle Europejskie. Doskonała i ciekawa zabudowa, do tego niezwykle nowoczesna architektura, a także najwyższy standard wykończenia wszystkich detali na osiedlu to gwarancja zadowolenia obecnych mieszkańców jak i tych przyszłych.
Cordia Cystersów Garden Kraków Grzegórzki
Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 20
„Cordia Cystersów Garden” jest inwestycją w każdym calu starannie zaprojektowaną, cechuje się innowacyjnością oraz nowoczesnością. Osiedle to jest idealnym miejscem dla różnych grup społecznych, zarówno dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych, wszystkich tych którzy cenią sobie ciszę i spokój mimo iż mieszkają w wielkim mieście. Pierwsze przekazanie obiektów mieszkalnych do zamieszkania nastąpić ma na koniec 2016 roku.
ul. Fr. Bohomolca/Jancarza Kraków Mistrzejowice
Kraków, Mistrzejowice, ul. Fr. Bohomolca/Jancarza
Budynek mieszkalny mający 10 pięter to nasza znakomita inwestycja, przeprowadzona w Krakowie, przy ulicy Bohomolca. Projektując ją mieliśmy na uwadze zróżnicowane zapotrzebowanie osób szukających nowych mieszkań, o odpowiednich rozmiarach i standardzie.
Dobrego Pasterza 52 Kraków Prądnik Czerwony
Kraków, Prądnik Czerwony, ul. Dobrego Pasterza 52
Prądnik Czerwony to dzielnica Krakowa w której znajduje się inwestycja Dobrego Pasterza 52. Taka lokalizacja powoduje, że można korzystać ze znakomitych rozwiązań komunikacyjnych. Komunikacja miejska to gwarant szybkiego dojazdu w inne miejsca miasta, a bliskość alei 29 Listopada będzie pozwalało na komfortowe podróżowanie po mieście samochodem.
Prądnik Nowy Kraków Prądnik Biały
Kraków, Prądnik Biały, ul. Pachońskiego
Osiedle Prądnik Nowy, w Krakowie przy ul. Pachońskiego to niezwykle starannie zaprojektowane budynki, w których to znajdą się mieszkania funkcjonalne i wygodne. Do dyspozycji mieszkańców będą również liczne miejsca parkingowe.
Bronowickie Ogrody Kraków Bronowice
od 48m2 do 95m2
Kraków, Bronowice, ul. Sosnowiecka 30
Dlaczego Bronowickie Ogrody to inwestycja inna niż wszystkie. Mianowicie mamy tutaj do czynienia z niezwykle ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, połączeniem nowoczesności z tradycją miejsca gdzie znajdować się będzie Osiedle. Pełna funkcjonalność plus nawiązanie projektów do dawnych chat bronowickich dało znakomite wyniki pracowni architektonicznych.
Malwy Kraków Podgórze Duchackie
Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Bochenka 14a
Malwy to inwestycja firmy Bryks w której znajdują się mieszkania o najwyższym standardzie. Budynek jest w pełni zabezpieczony poprzez profesjonalnie przygotowane ogrodzenie. Na terenie Malwy znajdują się mieszkania o różnorodnym metrażu, od 36 do 85 m2.
Osiedle Harmonia Kraków Dębniki
Kraków, Dębniki, ul. Bartla
Zapraszamy wszystkich ceniących sobie komfort i wysoki standard do zamieszkania w południowych dzielnicach Krakowa, a dokładniej na ulicę Bartla gdzie znajdować się będzie Osiedle Harmonia. Nasza oferta przygotowana została z myślą o różnych odbiorcach, zarówno tych którzy pragną zamieszkać w spokojnym otoczeniu jak i osobach inwestujących w rynek nieruchomości. .
Informacje na temat miasta Kraków
Aktualnie w Krakowie mamy 699 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 24 różnych inwestycji.

Kraków, drugie miasto w Polsce co do ilości zamieszkujących je osób. Kraków to 765,3 tys ludzi, a według różnych kryteriów określających aglomerację krakowską, można mówić o łącznej liczbie ponad 1,3 miliona osób. Statystycznie rzecz ujmując, jeden kilometr kwadratowy zamieszkuje w Krakowie 2313,9 osób. Pierwsze ślady osadnictwa na terenie dzisiejszego Krakowa pochodzą sprzed dziesiątek tysięcy lat przed naszą erą. Gród został włączony do Polski pod koniec X wieku. Kraków w 1257 otrzymuje przywilej lokacyjny. 1320 to koronacja w Krakowie Władysława Łokietka i od tego momentu, aż do 1734 to Katedra Wawelska będzie miejscem koronowania królów polskich, równocześnie miasto staje się stolicą Polski. Formalnie stolicą Kraków jest do 1795 r.

 

Rynek nieruchomości w mieście Kraków

Kraków jest w czołówce jeżeli mowa o średniej cenie jaką należy zapłacić za metr kwadratowy mieszkania, zarówno kiedy mowa o rynku wtórnym jak i rynku pierwotnym. Na rynku wtórnym średnia cena metra kwadratowego wynosi 6015 zł, w przypadku rynku pierwotnego to 6340 zł. W obu przypadkach najchętniej kupowane są mieszkania o powierzchni około 50 m2.

Nie jest niczym dziwnym, że w zależności od dzielnicy, im bliżej centrum, Starego Miasta tym ceny nieruchomości rosną. Najtaniej z kolei jest w dzielnicy Nowa Huta oraz sąsiednich. Wynika to naturalnie z otoczenia, a także standardu budowanych nieruchomości.

Chcąc zakupić nowe mieszkanie na Starym Mieście trzeba wyłożyć 14 000 zł za metr kwadratowy. „Trochę taniej” jest w dzielnicy Zwierzyniec, gdzie średnia cena metra kwadratowego wynosi 9 600 zł, a z kolei w dzielnicy Grzegórzki metr to koszt 8 000 zł. Szukając najtańszych mieszkań na rynku pierwotnym, cena metra kwadratowego nie przekroczy 6 000 zł. Przykładowo nowe mieszkanie w dzielnicy Swoszowicze można nabyć już od 5 000 zł/m2. W Nowej Hucie średnia cena wynosi 5 700 zł/m2.

Ceny mieszkań na rynku wtórnym kształtują się trochę niżej niż na pierwotnym, bo na Starym Mieście można nabyć mieszkania w cenie 7 900 zł/m2, a w dzielnicy Zwierzyniec średnio zapłaci się 7 200 zł/m2. Najtaniej jest obecnie w Nowej Hucie oraz dzielnicy Bieńczyce, gdzie średnie ceny mieszkań wahają się w przedziale 4700-4900 zł za metr kwadratowy. 

 

Ile nowych mieszkań przybywa w Krakowie?

W mieście Kraków rok rocznie powstaje kilka tysięcy mieszkań. Według danych statystycznych, rok 2016 zamknął się w liczbie 8550 oddanych do użytkowania mieszkań. Jednak na koniec ubiegłego roku na rynku pierwotnym znajdowało się łącznie 10500 mieszkań. Liczba oddanych do użytkowania mieszkań to 90% wszystkich inwestycji mieszkaniowych w tym mieście. Od dobrych trzech lat w Krakowie oddaje się do użytku około 8000 mieszkań, co jest wynikiem doskonałym patrząc w skali kraju. To również znakomita informacja dla branży, że jest to miejsce stabilne i poradziło sobie z kryzysem z lat 2010 i 2011 kiedy to oddano po niecałe 4000 mieszkań do użytkowania. 

 

Kraków czyli miasto dla każdego

Kraków to nie tylko ogromna ilość mieszkań oddawanych każdego roku do użytkowania. Osiedli budowanych w jego różnych częściach, często w przepięknym sąsiedztwie. To miasto, które gwarantuje wiele możliwości, począwszy od rozwoju zawodowego, poprzez zdobywanie edukacji na prestiżowych uczelniach czy też po prostu jest znakomitym miejscem do wypoczynku.

 

Bezrobocie w Krakowie, w maju 2017 wynosiło zaledwie 3,3%, a średnie zarobki oferowane przez pracodawców wynoszą 4863,89 zł. To około 600 zł więcej niż wynosi średnia krajowa. Najwięcej zatrudnienia można znajdować w takich działach jak handel oraz motoryzacja- 29% oraz przemyśle 24%. Płace są zróżnicowane, co jednak nie dziwi, bo wiele zależy nie tylko od branży ale i umiejętności, doświadczenia i oczywiście zajmowanego stanowiska. Średnio w przemyśle można zarobić 5593 zł, z kolei praca w handlu daje średnią zarobków miesięcznych w wysokości 3795,91 zł.

 

Jakie znane firmy działają w Krakowie i okolicach?

Kraków to nie stolica ale w samym mieście oraz jego okolicach znajdują się centralne wielkich przedsiębiorstw, w których zatrudnienie liczone jest w tysiącach. Znana nie tylko w Polsce informatyczna firma Comarch ma swoją centralę w Krakowie, podobnie jak spółka paliwowa BP Polska. W Krakowie oraz w okolicznych miastach znajdziemy także takie przedsiębiorstwa jak Grupa Valeo czyli producent części samochodowych o światowej renomie, Philip Morris z branży tytoniowej, Can-Pack produkujący opakowania metalowe. W pobliskich Wadowicach ma swoją siedzibę Polska spółka o międzynarodowym zasięgu czyli Maspex. To producent różnego rodzaju napojów, choćby znanego Kubusia czy też różnego rodzaju produktów spożywczych. 

 

Kraków i znakomita lokalizacja

Stwierdzenie, że z Krakowa wszędzie jest blisko nie będzie nadużyciem. Położenie w południowej Polsce ale przy autostradzie A4, sprawia, że dotarcie do granicy ukraińskiej czy niemieckiej jest bardzo szybkie. A4 około 100 km od Krakowa łączy się z A1 czyli podróż na północ kraju jest obecnie bardzo komfortowa. Dodatkowo cały czas trwają prace nad kolejnymi odcinkami trasy S7, co pozwoli na szybkie podróże samochodem do Warszawy przez Kielce.

Kraków Balice to drugie, po warszawskim Okęciu lotnisko w Polsce. Lotnisko w ubiegłym roku obsłużyło prawie 5 milionów pasażerów i jako jedyne z portów regionalnych w kraju posiada bezpośrednie połączenia z USA. Lipiec 2017 to przywrócenie po siedmiu latach połączenia do Chicago.

Kraków posiada rozbudowaną siatkę połączeń kolejowych, w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracji, a także kiedy mowa o połączeniach między regionami czy też do krajów sąsiednich.

Przemieszczanie się po samym Krakowie nie sprawia większych problemów. Co prawda w godzinach szczytu można natknąć się na korki ale Krakowski Szybki Tramwaj i prawie 100 km sieci tramwajowej pozwala na wygodne i sprawne poruszanie się po dawnej stolicy Polski. 

 

W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie

Kraków otwiera się przed różnymi potrzebami. To miejsce gdzie stali mieszkańcy mogą korzystać z ciekawych miejsc, wielu rozrywek, uczestniczyć w cyklicznych imprezach kulturalnych. To również miejsce, które tłumnie odwiedzają turyści z całego świata. Wszak obok Warszawy to najchętniej odwiedzane przez turystów miasto w Polsce. Ciekawych i godnych uwagi atrakcji w Grodzie Kraka jest cała masa dlatego na początek warto wymienić te najważniejsze. 

Krakowskie Błonia, a także Planty Krakowskie czyli parki w środku wielkiego miasta. Planty Krakowskie to 21 hektarów okalających Stare Miasto. Ścisłe centrum, miejsce do odpoczynku, do rekreacji. Troszkę dalej od centrum znajduje się aż 48 ha Krakowskich Błoń. Kto szuka czegoś poza granicami miasta może udać się do Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”. Na 20 686 ha znajduje się wiele szlaków, ścieżek oraz z uwagi na ukształtowanie terenu, liczne skałki do wspinania. 

Kraków to także wiele placówek teatralnych, na czele z Teatrem im. Juliusza Słowackiego, który powstał pod koniec XIX wieku. Teatr ten to nie tylko wysoki poziom wystawianych sztuk teatralnych ale również przepiękna architektura budynku. W Krakowie znajduje się także Narodowy Teatr Stary

Stałe, cykliczne imprezy kulturalne w Krakowie od lat przyciągają rzesze gości. Festiwal Kultury Żydowskiej czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Do tego Krakowski Festiwal Filmowy, który w roku 2017 miał już swoją 57 edycję. 

Nie można oczywiście zapominać o licznych zabytkach. Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim czy też dzielnica żydowska – Kazimierz.