Ława do salonu: szklana czy drewniana?

2020-07-31

Ława do salonu to nieco większa wersja stolika kawowego. A na jaką ławę warto się zdecydować, aby była praktyczna i dobrze współgrała z wnętrzem pomieszczenia? Czy lepszym wyborem będzie ława szklana czy drewniana?

Ława do salonu: szklana czy drewniana?

Ława szklana – czy warto?

Wybierając ławę do salonu, warto zwrócić uwagę na jej wymiary, kształt, ale również materiał, z jakiego jest wykonana. Niezwykle popularne są ostatnio ławy wykonane ze szkła bądź te będące połączeniem szkła i drewna. A w jakich wnętrzach sprawdzą się takie meble pokojowe? Ławy szklane pasują do nowoczesnych aranżacji, przejrzyj na www.meblobranie.pl najmodniejsze z nich, aby się o tym przekonać. Takie modele świetnie sprawdzą się w salonach, w których są już jakieś szklane elementy, np. fronty szafek.

Eleganckie, szklane ławy posiadają hartowany blat o minimalnej grubości 5mm oraz zaokrąglonych krawędziach, dzięki czemu będą w pełni bezpieczne dla twoich dzieci. Takie meble sprawdzą się również w niewielkich salonach, szczególnie jeśli postawisz na składany model, w których jeden stolik chowa się pod drugim. Dużą popularnością cieszą się również szklane ławy na metalowych nóżkach, które pasują do wnętrz w stylu industrialnym. Takie meble są dość proste do utrzymania w czystości, wystarczy, że raz na kilka dni przetrzesz blat ręcznikiem papierowym i odrobiną płynu do szyb. Ciekawym, jednak nieco droższym modelem, będzie również solidna ława z kamienia, wyposażona w szklany, hartowany blat.

 

Ława do salonu drewniana

A dlaczego warto zdecydować się na drewnianą ławę do salonu? I co warto wiedzieć o meblach wykonanych z tego materiału? Meble drewniane są ponadczasowe i sprawdzą się w niemalże każdym wnętrzu – od rustykalnych, przez skandynawskie, aż po popularne ostatnio industrialne salony. Jasna, drewniana ława sprawi, że pokój będzie wygląda

dużo przytulniej. Z kolei do klasycznych, eleganckich salonów, warto wybierać ciemne drewno, na przykład wenge.

Dużą zaletą drewnianych mebli jest to, że zostały stworzone z naturalnych surowców. Drewno nie uwalnia żadnych szkodliwych związków, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na twoje zdrowie. Drewniana ława będzie też dobrym wyborem dla alergików, ponieważ jej cechą jest antystatycznoś

. Meble wykonane z tego materiału nie przyciągają kurzu, są też łatwe do utrzymania w czystości.

 

Jaka ława do salonu?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na drewnianą czy szklaną ławę, do wyboru będziesz miał meble o najróżniejszych kształtach i designie. Oprócz wspomnianych już chowanych stolików 2w1, ciekawym modelem okaże się ława z podnoszonym blatem. Dzięki takim meblom zyskasz dodatkowe schowki na domowe akcesoria, na przykład na podkładki pod kubek, we wnętrzu ławy możesz również schować ulubione magazyny czy książki.

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się również drewniane lub szklane ławy ufo. Są to niewielkie, okrągłe modele, na tyle lekkie, że bez problemu przeniesiesz je w dowolne miejsce w salonie. Takie stoliki również wyposażone są w liczne schowki na podstawowe akcesoria domowe.

Artykul opublikowany: 2020-07-31 / w dziale: Aranżacja wnętrz