Lazury do drewna OSMO - kiedy stosujemy?

2020-07-29

Każde drewno, niezależnie od jakości i wytrzymałości potrzebuje stosowania zabiegów impregnacyjnych. Do niedawna najbardziej popularnym sposobem zabezpieczania powierzchni drewnianych było lakierowanie. Jednakże, ostatnimi czasy to olejowanie drewna wiedzie prym jeśli chodzi o sposoby konserwacji i ochrony drewna.

Lazury do drewna OSMO - kiedy stosujemy?

Po co olejować drewno?

Dobry olej dzięki swoim właściwościom szybko wniknie w drewno i wzmocni go od wewnątrz. Preparaty wysokiej jakości zapewniają skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oddziałującymi na drewno. Deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne nie uszkodzi w widoczny sposób struktury drewna. Sam zabieg olejowania nie jest szczególnie trudny i nie wymaga zbyt dużych umiejętności manualnych. Olej wystarczy rozprowadzać po drewnie za pomocą pędzla lub wałka. Zwróćmy uwagę na dokładność, bo bardzo istotne jest to żeby nie pominąć żadnego fragmentu. Po pokryciu całego elementu olejem należy zebrać nadmiar preparatu szmatką. Czynność powtarzamy kilkukrotnie, do momentu aż nasze drewno zbierze odpowiednią ilość oleju. Warto pamiętać, że proces schnięcia zajmuje około 10 godzin.  

Olej do drewna - zalety i zastosowanie

Olejowanie jak każdy inny sposób konserwacji ma szereg zalet. Bardzo ważne jest to, że wygląd drewna pozostaje nienaruszony i naturalny. Zabieg olejowania jest dość łatwy do przeprowadzenia w domowych warunkach i nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu. Dobrej klasy oleje są wykonywane z naturalnych składników, dzięki czemu dzieci i alergicy mogą bez przeszkód korzystać z mebli olejowanych. Preparaty do takich zabiegów nie są zbyt drogie, a efekty utrzymują się przez długi czas. Oleje do drewna sprawdzają w zabezpieczaniu praktycznie każdego rodzaju drewna, oczywiście jeśli dbamy o regularność zabiegów odświeżających. Dzięki tego typu specyfikom można konserwować drewno zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Spełniają swoje zadania również jako impregnat do mebli ogrodowych, płotów lub altanek. 

Lazury do drewna OSMO

Firma OSMO (osmo lasur) jest wiodącym producentem olejów do drewna na rynku. Produkowane przez nich lazury to efekt połączonych naturalnych olejów roślinnych. Dzięki innowacyjnej formule produkty OSMO gwarantują lazurę i gruntowanie w jednej powłoce. Lazury charakteryzują się uniwersalnością. Mogą być stosowane w różnych nietypowych miejscach, takich jak: fasady, podbitki lub wiaty. Dzięki mieszance naturalnych olejów zaimpregnowany w ten sposób element jest odporny na działanie pleśni, glonów i grzybów. Dodatkowo lazura OSMO głęboko wnika w strukturę drewna, jednocześnie zachowując elastyczność i zdrowy wygląd. Dzięki mieszance naturalnych olejów roślinnych po zabiegu olejowania pozostaje mikroporowata powłoka redukująca pęcznienie i kurczenie drewna. Odpowiednio nałożona lazura nie pęka i nie odpryskuje nawet wtedy gdy jest narażona na wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych lub promieni słonecznych.

osmo lasur

Czy warto olejować drewno?

Jeżeli dobrze wybierzemy preparat i wykonamy zabieg zgodnie z instrukcją to możemy być spokojni o końcowy efekt. Olejowanie nie bez przyczyny powoli wypiera lakierowanie drewna. Ten sposób impregnacji ma znaczącą przewagę nad innymi w postaci estetyki. Wnika głęboko w strukturę drewna dzięki czemu końcowy efekt wygląda niezwykle efektywnie i naturalnie. Pamiętajmy jednak żeby kupować tylko sprawdzone specyfiki o uznanej marce, takie jak lazury OSMO. Jeśli spełnimy wszystkie powyższe czynniki z pewnością będziemy zachwyceni końcowym efektem olejowania.

Lazury do drewna OSMO

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat olejów do drewna i ich zastosowania, zapraszamy na witrynę naszego Partnera: Timber Market.

Artykul opublikowany: 2020-07-29 / w dziale: Budownictwo