Listwa karniszowa - jak ją prawidłowo zamontować?

2019-12-16

Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania w swojej przestrzeni domowej jak chociażby listwa karniszowa. Z pewnością u niektórych może pojawić się tutaj pytanie o to, w jaki sposób dokonać prawidłowego montażu tego elementu. Zanim przystąpimy do działania, musimy wiedzieć, jak się za nie zabrać.

  1. Wybór listwy karniszowej

  2. Montaż listwy karniszowej

  3. Listwy karniszowe w urządzaniu wnętrz

Listwa karniszowa - jak ją prawidłowo zamontować?

Wybór listwy karniszowej

Listwa karniszowa jest to element wystroju, który - jak sama nazwa wskazuje - pozwala nam na zamaskowanie karnisza. Niejednokrotnie takie produkty stanowią ciekawe urozmaicenie wnętrza i są atrakcyjne estetycznie. Taki asortyment znaleźć można w wielu miejscach. Jednym z przykładów może być tutaj strona internetowa https://sztukatura.pl/pl/menu/listwy-karniszowe-101.html. Kiedy wybieramy listwy karniszowe do naszej przestrzeni, bez wątpienia musimy wziąć pod uwagę całokształt aranżacji. W urządzaniu wnętrz bardzo ważne jest to, aby wszystkie elementy ze sobą w jakiś sposób współgrały.

Montaż listwy karniszowej

Jeśli już zdecydujemy się na określony model listwy karniszowej, pojawia się kwestia montażu. Musi być od odpowiednio wykonany. Nie jest to szczególnie skomplikowane przedsięwzięcie, niemniej jednak trzeba je potraktować z należytą starannością. Choć listwy karniszowe mogą być montowane samodzielnie, jeśli mamy wątpliwości co do naszych kompetencji w tym zakresie, możemy poprosić o pomoc fachowców. Do montażu takich elementów wykorzystuje się klej do sztukaterii wewnętrznej. Na samym początku musimy dokonać adekwatnych pomiarów, sprawdzić stan techniczny miejsc, w których chcemy montować listwy oraz oznaczyć, gdzie dokładnie chcemy tego dokonać. Później natomiast przychodzi już czas na klejenie. Na koniec zaś należy usunąć pozostałości kleju z niepożądanych punktów. Trzeba pamiętać, aby odpowiednio długo przytrzymać listwę podczas klejenia. Do łączenia listew wykorzystywany jest natomiast specjalistyczny klej do łączenia.

Listwy karniszowe w urządzaniu wnętrz

Listwy karniszowe mogą się świetnie sprawdzić w różnego rodzaju przestrzeniach. Wiele modeli listew jest białych i przeznaczonych do późniejszego pomalowania na dowolny kolor. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem omawianego elementu do wystroju posiadanego wnętrza. Estetyczne maskowanie karnisza jest w dzisiejszych czasach zabiegiem aranżacyjnym cieszącym się sporą popularnością. Choć może wydawać się, że jest to szczegół, może on mieć duże znaczenie dla całokształtu kompozycji wystroju.

Artykul opublikowany: 2019-12-16 / w dziale: Aranżacja wnętrz