Osiedle Truskawkowe  Łódź Widzew
Łódź, Widzew, ul. Gajcego
Osiedle Truskawkowe zostało zlokalizowane w starannie dobranym miejscu, gwarantującym spokój oraz ciszę przyszłym mieszkańcom. To całe osiedle to 5 segmentowców gdzie znajdować się będzie 28 domów w zabudowie szeregowej.
Informacje na temat miasta Łódź
Aktualnie w Łodzi mamy 822 oferty na sprzedaż od deweloperów z 1 różnych inwestycji.

Miasto Łódź liczy sobie 701 tysięcy mieszkańców, co jest trzecim wynikiem w kraju. Cała zaś aglomeracja łódzka, z takimi miastami jak choćby Zgierz czy Pabianice to łącznie ponad milion mieszkańców. Gęstość zaludnienia w mieście wynosi 2382,6 osób na km2. Prawa miejskie Łódź otrzymała w roku 1423, jednak prawdziwy rozwój miasta nastąpił dopiero w XIX wieku. Wtedy to, gdy miasto znajdowało się w granicach Królestwa Polskiego (pod zwierzchnictwem Rosyjskim), rozpoczęła się prawdziwa rewolucja przemysłowa. W mieście zakładano wiele fabryk, ściągali do niego przemysłowcy, wielkie firmy. Przez niecałe 100 lat, Łódź z 4 tysięcy mieszkańców rozrosła się do miasta w granicach którego żyło około pół miliona osób. Do rozpoczęcia I wojny światowej Łódź była w strefie wpływów rosyjskich, a na okres działań wojennych została przejęta przez Niemców. Rok 1918, odzyskanie przez Polskę niepodległości i naturalnie Łódź znalazła się w graniach państwa polskiego. Warto dodać, że po zakończeniu II wojny światowej w mieście zainstalowały się władze polskie i nawet rozważano aby to właśnie Łódź stała się nową stolica Polski. 

 

Rynek nieruchomości w Łodzi – domy

Domy w Łodzi są tańsze niż mieszkania gdyż średnia cena metra kwadratowego dla domów nowych to 4 414 zł, a dla domów z rynku wtórnego wynosi 3 942 zł. Wpływ na to ma oczywiście fakt, że oddaje się do użytkowania zdecydowanie mniej domów niż mieszkań, pewne tereny miasta są „wykluczone” jeżeli mowa o budowie nowych domów. Dodatkowo dość dużo inwestycji w nowe domy lokalizowanych jest choćby w miastach ościennych jak Pabianice (niższe ceny gruntów, łatwość docierania do Łodzi).

Jak kształtują się ceny w poszczególnych dzielnicach, gdzie trzeba zapłacić najwięcej, a gdzie jest najtaniej?

Na rynku pierwotnym trudno szukać nowych inwestycji w centrum czyli Śródmieściu. Najwięcej średnio przyjdzie płacić w dzielnicy Polesie, średnio 4 629 zł za metr kwadratowy. Najtańsze mieszkania są w dzielnicy Górna, cena metra to 3 449 zł.

Na rynku wtórnym domów jest jeszcze taniej i do tego istnieje możliwość zakupów w dzielnicy Śródmieście. Tam średnio za dom przyjdzie zapłacić 3 401 zł/m2. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z wieku domów, które w tej części miasta są wystawione na sprzedaż, z tym że będzie potrzeba inwestowania w renowacje, zaadaptowanie do odpowiedniego standardu. Najwięcej przyjdzie zapłacić za metr kwadratowy w dzielnicy Widzew czyli 3 825 zł, a niewiele mniej w dzielnicy Polesie – 3 774 zł/m2. 

 

Ile domów oddaje się do użytku w Łodzi?

Ostatnie dwa lata, jeżeli mowa o domach oddawanych do użytku na terenie miasta Łódź, są naprawdę dobre. Rok 2015 to 772 nowe domy, a rok 2016 przyniósł 687 domów oddanych do użytku. Poprzednie lata nie były już tak dobre, wyniki kształtowały się na poziomie 400-500 domów rocznie. Od roku 2008 nie zauważono jednak większych tąpnięć na rynku nowych inwestycji w domy, co pokazuje, że akurat ten segment nieruchomości jest tutaj stabilny. Średnia wielkość powstających domów w Łodzi wynosi 119,4 m2. 

 

Ile można zrobić w Łodzi, jak wygląda bezrobocie i rynek pracy?

Średnia płaca w Łodzi jest niższa niż w takich miastach jak Kraków czy Warszawa, jednak 4 010 zł brutto to całkiem dobry wynik. Problemem, na tle innych dużych miast, może być poziom bezrobocia. Wynosi ono 7,9% jednak nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy zarobkowej na terenie miasta czy też sąsiednich powiatów. Równocześnie patrząc na dane statystyczne odnośnie bezrobocia, to wynik 7,9% jest najniższy od roku 2009. Przemysł oraz handel z usługami i motoryzacją to wiodące branże kiedy mowa o strukturze zatrudnienia w Łodzi. Przemysł w Łodzi to około 36% wszystkich zatrudnionych, z kolei handel z usługami i motoryzacją to aż 1/4 z wszystkich osób zatrudnionych na terenie tego miasta. 

 

Największe firmy w Łodzi i regionie

Łódź przyciąga najróżniejsze firmy, a bliskie położenie autostrady A1 i A2 sprawia, że w okolicach zlokalizowanych jest cała masa najróżniejszych firm w branżach takich jak spedycja, logistyka, magazynowanie, transport. Ale przecież w samej Łodzi swoje centrale mają takie firmy jak choćby Rossmann czyli znana i największa sieć drogerii w Polsce. Łódź to także centrala firmy GK Pelion czyli wiodącej na polskim rynku firmy farmaceutycznej. Indesit, a więc producent sprzętu AGD prężnie działa w Łodzi. Warto zwrócić uwagę na to, że w Łodzi swoją siedzibę ma właściciel choćby marki Top Secret czyli firma Redan. Tym samym tradycje związane z przemysłem włókienniczym, tekstylnym są zachowane. 

 

Znakomita lokalizacja Łodzi

Łódź posiada wymarzoną lokalizację, w końcu znajduje się prawie w centralnej Polsce. Z tego właśnie powodu na północ od miasta znajduje się węzeł autostradowy gdzie łączą się autostrady A1 i A2. To oczywiście możliwość związana z szybkimi podróżami, czy to nad morze do Gdańska, do Krakowa, na Śląsk, a także oczywiście do stolicy czy też Poznania. Do Wrocławia można z kolei dostać nowoczesną drogą ekspresową S8.

Miasto posiada lotnisko. Nie może one pochwalić się bogatą siatką połączeń ale bez problemu można dostać się do Wielkiej Brytanii oraz do Irlandii. Jednak wystarczy udać się samochodem, poprzez A2 do Warszawy na lotnisko Okęcie i cały świat stoi otworem. Taka podróż zajmuje niecałe 90 minut.

Komunikacja kolejowa stoi na najwyższym poziomie. Szybkie połączenia z Warszawa, Wrocławiem. Do tego możliwość dotarcia na Śląsk czy do trójmiasta sprawiają, że ci którzy muszą podróżować koleją nie stoją na straconej pozycji. W Łodzi właśnie przymierzają się do budowy tunelu średnicowego, który połączy dwa największe dworce kolejowe – Łódź Kaliska i Łódź Fabryczna. W wyniku tego znacznie poprawi się komunikacja nie tylko w samym mieście ale i otworzą się nowe możliwości związane z tworzeniem siatki połączeń kolejowych Łódź – reszta kraju.

Od momentu otwarcia odcinka A1, który omija Łódź oraz trasy ekspresowej S8 ruch w mieście zmalał. Wszyscy, którzy do tej pory korzystali choćby z A1 w linii północ – południe musieli przejeżdżać przez miasto. Obecnie cały ten ruch został „wypchnięty” poza granice Łodzi, co odczuli mieszkańcy, zmniejszyły się korki. 

 

Liczne atrakcje na terenie Łodzi

Mieszkańcy, a także przyjezdni mogą korzystać z przeróżnych atrakcji przygotowanych na terenie Łodzi. Od najróżniejszych imprez, poprzez miejsca historyczne czy naturalnie parki gdzie można się w pełni zrelaksować. 

Łódź parkami stoi i wystarczy tylko wymienić tych kilka najbardziej znanych. Najstarszy łódzki park Park Źródliska gdzie na 17 ha można nie tylko spacerować ale i oddawać się aktywności fizycznej. W centrum miasta, na Starym Mieście znajduje się kolejny park, o powierzchni również 17 ha czyli Park Staromiejski. Dzielnica Polesie to miejsce gdzie zaś zlokalizowano największy park miasta – Park im. Józefa Piłsudskiego, znany również jako Park na Zdrowiu. To 188 ha terenów zielonych. Miłośnicy spacerów czy też rekreacji oczywiście znajdą swoje miejsce w Lesie Łagiewnickim. Przeszło 1205 ha terenów leśnych w granicach miasta. Coś naprawdę wspaniałego. 

Gdzie w Łodzi wyskoczyć na obiad, na kawę czy wieczorne spotkania ze znajomymi? Każdy ma swoje sprawdzone sposoby ale nie można przejść obojętnie obok ulicy Piotrkowskiej. Ta licząca aż 4,2 km ulica jest jedną z najdłuższych ulic handlowych na starym kontynencie. Liczne sklepy, punkty usługowe, gastronomiczne i rozrywkowe. Ta ulica to wizytówka miasta niczym starówki czy deptaki najpopularniejszych polskich miast turystycznych. 

Szukający rozrywki wśród zwierząt i roślin mają do dyspozycji przez wszystkim Miejski Ogród Zoologiczny oraz Łódzki Ogród Botaniczny. W ogrodzie botanicznym zgromadzono ponad 3500 roślin i wraz Palmiarnią jest miejscem, które na pewno warto odwiedzić. Z koli łódzkie zoo to nie innego jak 16 hektarów na których można podziwiać ponad 600 różnego rodzaju gatunków zwierząt. 

Łódź to miasto filmu, Łódź to miasto gdzie odwiedzić można między innymi muzeum animacji Se-ma-for oraz Muzeum Kinematografii. To także miejsce kojarzone z przemysłem włókienniczym dlatego obowiązkowo trzeba sprawdzić Centralne Muzeum Włókiennictwa. 

Przez cały rok w mieście Łódź można spotkać najróżniejsze imprezy kulturalne, rozrywkowe, sportowe. Miasto regularnie gości mecze siatkarskie reprezentacji Polski, które można oglądać w hali Atlas Arena. W tym miejscu również odbywają się koncerty największych gwiazd muzycznych. Ale miasto Łódź to również regularne festiwale. Festiwal Łódź Czterech Kultur czyli spotkanie w jednym miejscu tych wszystkich, którzy kochają kino, teatr, muzykę oraz literaturę. Do Łodzi zjeżdża także branża filmowa, która spotyka się w ramach festiwalu Transatlantyk Festival.