Apartamenty Drewnowska 43 Łódź Śródmieście
Łódź, Śródmieście, ul. Drewnowska 43
Apartamenty Drewnowska 43 to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą zamieszkać w centrum i w pełni korzystać z miejskich udogodnień. Projektowane mieszkania będą miały zróżnicowane metraże oraz układy od jednego do czterech pokoi. Każde z mieszkań, niezależnie od powierzchni, posiadać będzie balkon lub loggię tworzące spójną, nowoczesną elewację.
Osiedle Primo Łódź Śródmieście
Łódź, Śródmieście, ul. Lindleya / Węglowa
Osiedle Primo zaprojektowaliśmy z myślą o ludziach kreatywnych, kształtujących klimat dynamicznie rozwijającego się miasta. Właśnie dlatego priorytetem było dla nas stworzenie miejsca nowoczesnego, ale w naturalny sposób komponującego się z otoczeniem.
Murapol Widzew Łódź Widzew
Łódź, Widzew, ul. Sobolowa
Inwestycja przygotowana w sąsiedztwie parku Widzewskiego. Z tego miejsca wystarczy kilka minut by dotrzeć do centrum Łodzi. Mieszkania w ramach inwestycji posiadają tarasy lub balkony, a do tego są one niezwykle funkcjonalnie zaprojektowane.
Osiedle Marmurowe Łódź Widzew
Łódź, Widzew, ul. Beskidzka 134
Osiedle Marmurowe to 60 apartamentów mających powierzchnię w przedziale 50-120 m2. Wszystkie apartamenty zostały rozlokowane w 12 budynkach. Cały teren inwestycji to w sumie 1,6ha.
Osiedle Opolczyka Łódź Widzew
Łódź, Widzew, ul. Ks. Wł. Opolczyka
Osiedle Opolczyka to kolejna inwestycja CEM-MIX. Jest ona kontynuacją realizacji pod nazwą „Mieszkania Hetmańska”. Na całość złoży się 9 budynków o łącznej ilości 280 mieszkań.
Wille Jana Łódź Górna
od 48m2 do 135m2
Łódź, Górna, ul. Paradna 43/45
Wille Jana to jedna z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych powstających w Łodzi. Kompleks mieszkalny w skład w którego wchodzi siedem budynków apartamentowych o kameralnej prezencji. Całość realizowana jest przy ul.
Tobaco Park Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Kopernika
Tobaco Park czyli nowoczesne budownictwo które zostało zlokalizowano w Łodzi, przy ulicy Kopernika. Inwestycja została idealnie wpleciona w istniejącą zabudową z XIX wieku, w obiekty które przeszły rewitalizację czyli Łódzka Wytwórnia Papierosów - Fabryka Wyrobów Wełnianych Karola Kretschmera oraz Polskiego Monopolu Tytoniowego.
Osiedle Tatrzańska Łódź Widzew
Łódź, Widzew, ul. Częstochowska
Co charakteryzuje Osiedle Tatrzańska. Mianowicie znakomite połączenie nowoczesnej architektury oraz zdecydowanie się na klasyczną estetykę, która mimo upływu lat się nie starzeje. Cała inwestycja to trzy budynki gdzie każdy z nich posiadać będzie po 5 pięter.
Panoramika Łódź Widzew
Łódź, Widzew, ul. Bartoka
Firma BUDOMAL realizuje inwestycję Panoramika. Wyjątkowość w wielu względach stawia tę inwestycję mieszkaniową jako jedną z ciekawych w mieście Łódź. Niebanalna architektura w połączeniu z zastosowaniem najnowocześniejszych trendów sprawią, że miejsce to staje się popularne wśród szukających nowych mieszkań.
Mieszkania Struga Point Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Andrzeja Struga 49-51
Struga Point, projekty przygotowany przez Emerald Development to budynek posiadający siedem kondygnacji. Oprócz 67 mieszkań w budynku znajdować się będą lokale handlowe oraz usługowe, a także garaż podziemny. Różnorodność metrażu mieszkań pozwala na dobór oferty pod swoje potrzeby.
Osiedle Nowe Złotno Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Traktorowa 18
Nowe Złotno to największy projekt który przygotowała Grupa PROFIT Development. Dla naszych nowych Klientów przygotowano 171 mieszkań w ramach realizacji III etapu inwestycji. .
Ewelin Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Obywatelska 110
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną inwestycją realizowaną przez firmę REAL DEVELOPMENT GROUP pod adresem Łódź, ul. Obywatelska 110C. .
Nowe Sady Łódź Śródmieście
Łódź, Śródmieście, ul. Nowe Sady 86
Budynek przygotowany w ramach inwestycji Obywatelska cechuje się schodkowym układem dzięki czemu w różnych miejscach posiada różną liczbę kondygnacji (od III do V kondygnacji). Dodatkowo w ramach budynku wykonano podpiwniczenie gdzie znajduje się garaż wielostanowiskowi jak również pomieszczenia gospodarcze dla mieszkańców. .
Gdańska 141 Łódź Śródmieście
Łódź, Śródmieście, ul. Gdańska 141
GDAŃSKA 141 to siódmy projekt mieszkaniowy, realizowany w Łodzi przez renomowanego dewelopera- Grupa PROFIT Development. Całość składa się z jednego budynku wielorodzinnego, gdzie znajduje się 7 kondygnacji. Wszystko podzielone zostało na trzy klatki schodowe, a łączna liczba mieszkań w tej inwestycji to 135.
City Park Łódź Śródmieście
Łódź, Śródmieście, ul. Żeligowskiego 43
Inwestycja City Park to połączenie znakomitej lokalizacji przy ul. Żeligowskiego w centrum miasta z licznymi terenami zielonymi w sąsiedztwie. .
Julianów Park Łódź Bałuty
od 59m2 do 64m2
Łódź, Bałuty, ul. Przedwiośnie 27
Ofertę naszej inwestycji Julianów Park kierujemy do wszystkich tych którzy cenią sobie znakomity komfort mieszkań, bliskość centrum wielkiego miasta ale równocześnie chcieliby by poczuć ciszę, bliskość natury. Julianów Park to najwyższe standardy, to sprostanie oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Z uwagi na lokalizacją niezwykle oryginalne miejsce do zamieszkania.
Nowe Sady - etap II Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Obywatelska 100
„Nowe Sady” to kolejna już inwestycja przygotowana przez renomowaną firmę GETMAR na terenie miasta Łódź. Przygotowany budynek mieszkalny, mający 6 kondygnacji naziemnych oraz oczywiście nowoczesną kondygnację podziemną gdzie mieszkańcy będą mogli pozostawić swój samochód w garażu.
Wirowa Park Łódź Górna
Łódź, Górna, Piotrkowska 71/14
Wirowa Park to znakomita inwestycja która zlokalizowana została w Łodzi, w jej południowej części, w pobliżu parku im. 1-go Maja. W okolicy również rzeka Ner, las Ruda-Popioły oraz Stawy Stefańskiego.
Mirabelkowa Aleja Apartamenty Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Podchorążych 49
Czas wolny w wielkimi mieście. Relaks po godzinach pracy. Przekonaj się że to możliwe, sprawdź zalety Mirabelkowej Alei, nie jesteś skazany na przesiadywanie w czterech ścianach i patrzenie się w telewizor.
Apartamenty Zdrowie Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Srebrzyńska 42
Apartamenty Zdrowie to niezwykle oryginalna inwestycja w Łodzi. Apartamentowiec znajduje się przy ulicy Srebrzystej, w dzielnicy Polesie. W jego sąsiedztwie znajduje się Park na Zdrowiu czyli fantastyczne miejsce, najpiękniejszy park w tym mieście.
Długosza 4 Łódź Polesie
Łódź, Polesie, ul. Długosza 4
Długosza 4 to adres najnowszej inwestycji przygotowanej przez renomowaną firmę WALKO. To miejsce znajduje się blisko centrum czy łódzkiej Manufaktury (10 min. piechotą).
Villa Romanów Łódź Łódź Bałuty
Łódź, Bałuty, ul. Romanowska 55
Osiedle Villa Romanów to przygotowanie 7 budynków gdzie każdy z nich posiadać będzie 5 pięter oraz naturalnie przygotowanie okolicznego terenu dla potrzeb przyszłych mieszkańców. Budynki zostały tak zaprojektowane, że całościowo tworzą spójną architektoniczną formę. .
Nova Lipova Łódź Polesie
od 4 307 zł/m2
od 41m2 do 87m2
Łódź, Polesie, między ulicami: Lipową i Pogonowskiego.
Nova Lipova to nowoczesny kompleks mieszkaniowy dedykowany osobom, które cenią sobie wygodę, atrakcyjną lokalizację oraz funkcjonalne rozwiązania w zasięgu ręki. To idealne miejsce zarówno dla młodych, aktywnych ludzi poszukujących mieszkania w pobliżu tętniącego życiem centrum miasta, jak również dla tych, dla których ważne są: komfort, bezpieczeństwo i odrobina relaksu na co dzień. .
Informacje na temat miasta Łódź
Aktualnie w Łodzi mamy 822 oferty nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 23 różnych inwestycji.

Łódź czyli trzecie w Polsce miasto pod względem ludności. Obecnie mieszka w nim 701 tysięcy ludzi, więcej zamieszkuje jedynie w Warszawie i Krakowie. Taki wynik daje gęstość zaludnienia 2382,6 osób na km2. Pabianice, Zgierz i inne okoliczne miejscowości tworzą z Łodzią tzw. aglomerację łódzką. Cały ten rejon zamieszkuje ponad milion osób. Łódź otrzymała prawa miejskie w 1423 roku, jednak przez wieki w mieście dominowało rolnictwo. Dopiero wiek XIX to impuls w postaci rozwoju przemysłu. Znakomite warunki naturalne oraz prawne spowodowały, że od drugiej dekady XIX wieku do miasta zaczynali napływać przemysłowcy, zakładano liczne fabryki. Dowodem szybkiego rozwoju miasta jest zmiana liczby jego mieszkańców. Z 4 tysięcy w roku 1830 do 40 tysięcy w roku 1865. Na początku XX wieku w mieście mieszkało około 500 tysięcy ludzi. W trakcie zaborów miasto znajdowało się w Królestwie Polskim, tzw. Kongresówce, nad którą zwierzchnictwo mieli Rosjanie. Na czas I wojny światowej Łódź trafiła pod władanie Niemiec. Dopiero rok 1918 przynosi miastu wyzwolenie i znajduje się ona w polskich granicach. Przez pewien okres po zakończeniu II wojny światowej miasto Łódź, z uwagi na ogromne zniszczenia Warszawy, było siedzibą władz polskich. Zastanawiano się nawet nad tym aby na stałe tutaj ulokować stolicę Polski. 

 

Rynek nieruchomości w Łodzi – mieszkania

Ceny mieszkań w Łodzi są niezwykle zróżnicowane, rozpiętość cenowa w każdej dzielnic jest naprawdę spora i to zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym należy spodziewać się średniej ceny 4 900 zł za metr kwadratowy, rynek pierwotny to już niższe koszty czyli 4 025 zł za metr kwadratowy.

Wybór lokalizacji przy zakupie nowego mieszkania, nie jest aż tak kluczowym wyznacznikiem jak choćby w innych miastach typu Warszawa. Istotne okazuje się znalezienie odpowiedniej ceny, wielkości i standardu mieszkania. Również w przeciwieństwie do innych miast, mieszkania zlokalizowane w Śródmieściu nie są zbyt popularne, a wpływ ma na to między innymi mała ilość nowych inwestycji, a wiele nieruchomości z rynku wtórnego nie doczekała się jeszcze rewitalizacji. Nowe mieszkania w Śródmieściu średnio kosztują 5 728 zł/m2, a te użytkowane, często dość wiekowe, wymagają wyłożenia 4 621 zł/m2. Jak przedstawiają się ceny w innych dzielnicach miasta? Nie ma ogromnych różnic pomiędzy dzielnicami, tak jak choćby w Krakowie czy Gdańsku. Metr kwadratowy nowego lokum na Polesiu kosztuje 5 344 zł, a na Widzewie średnio już tylko 4 547 zł. Jednakże na rynku wtórnym, kupno mieszkania na Widzewie wymaga wyłożenia średnio 4 811 zł za metr kwadratowy, z kolei na Bałutach metr będzie kosztował 4 246 zł.

Trzeba sobie zdać sprawę jednak, że w większości dzielnic można kupić mieszkanie w cenie niższej niż 4 000 zł za metr jak i w okolicach 6 000 zł. Po prostu wszystko zależy nie tylko od standardu mieszkania ale i otoczenia, udogodnień zarówno na terenie osiedla jak i w najbliższej okolicy. 

 

Ile mieszkań powstaje w Łodzi?

Rok 2016 w Łodzi zamknął się liczbą 1379 mieszkań oddanych do użytku. To dość dobry wynik jeżeli porówna się poprzednie lata. Tylko raz, w 2012 roku liczba oddanych do użytkowania inwestycji mieszkaniowych przekroczyła 2 tysiące i było to dokładnie 2040 mieszkań. Najmniej nowych mieszkań przekazano w 2011 – 795 mieszkań. Jak wynika z danych i statystyk, średni metraż mieszkań oddawanych do użytku w Łodzi równa się obecnie 57,2 metrów kwadratowych

 

Średnie pensje i struktura zatrudnienia w mieście Łódź

Biorąc pod uwagę średnią pensję jaką płacą w Łodzi, to równa się ona 4 010 zł. To niewiele mniej niż wynosi średnia krajowa. Trzeba jednak zaznaczyć, że w porównaniu do innych wielkich miast w Polsce, taka średnia jest niższa niż choćby we Wrocławiu czy Gdańsku. Równocześnie stopa bezrobocia w mieście wynosi 7,9% czyli bezrobocie jest wyższe niż w innych miastach o zbliżonej wielkości. Trzeba jednak zaznaczyć, że taka stopa bezrobocia jest najniższa od 7 lat, a na rynku pracy znajduje się wiele ofert.

Jak wygląda struktura zatrudnienia, w jakich branżach pracuje najwięcej osób na terenie Łodzi? Przeważa przemysł, który angażuje aż 36,5% osób mających zatrudnienie. Na drugim miejscu jest handel, z usługami i motoryzacją z wynikiem 25,6%. Pozostałe branże nie przekraczają 10%. 

 

Najwięksi pracodawcy w Łodzi i okolicy

Szukając informacji o wielkich firmach mających swoje siedziby w Łodzi lub okolicach i zatrudniających duże ilości osób, należy na pewno wspomnieć o GK Pelion. To firma farmaceutyczna, zbudowana od podstaw przez Polaków, zatrudniająca obecnie kilka tysięcy osób. Inną wielką firmą, mającą swoją centralę w Łodzi jest Rossmann czyli największa sieć drogerii w naszym kraju. Polska centrala znanego producenta sprzętu AGD Indesit znajduje się również w Łodzi. Łódź nie zapomina o swoich korzeniach związanych z przemysłem włókienniczym i dzięki temu w mieście Łódź ma swoją siedzibę Redan, producent i dystrybutor odzieży, działający choćby pod takimi markami jak choćby Top Secret. Należy również pamiętać, że blisko Łodzi znajduje się Stryków czyli miejsce gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2. To właśnie na terenie Strykowa znajdują się liczne centra logistyczne, magazyny, wiele firm z branż logistycznych i transportowych. 

 

Atuty Łodzi z tytułu lokalizacji

Łódź znajduje się w centralnej Polsce, co sprawia że ma dość wysoki potencjał. Rozwój infrastruktury drogowej związany z oddaniem do użytku autostrady A1 i A2, które krzyżują się obok Łodzi. Podróż do stolicy, Poznania, Niemiec, a także na północ czy południe Polski jest bardzo szybka i komfortowa. Do tego oddanie do użytkowania S8 pozwala bardzo sprawnie docierać do Wrocławia. W wyniku tego w okolicach Łodzi znajdują się liczne centra dystrybucyjne, logistyczne, ogromne tereny magazynowe, a nieruchomości pod tego typu inwestycje cieszą się powodzeniem inwestorów.

Sieć komunikacji kolejowej również jest znakomicie rozwinięta. Szybkie połączenia ze stolicą, możliwości wyboru połączeń z największymi miastami w Polsce. Dodatkowo w samym mieście ma zostać usprawniona komunikacja kolejowa w momencie kiedy zostanie zakończona inwestycja w kolej średnicową, czyli połączenie tunelem stacji Łódź Kaliska i Łódź Fabryczna.

Łódzkie lotnisko stale obsługuje połączenia do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Jednak dzięki dogodnym połączeniom kolejowym czy drogowym, dojazd do warszawskiego Okęcia jest bezproblemowy, zajmuje około 80 minut.

Samo poruszanie się po Łodzi nie sprawia większych problemów. Skuteczna rozbudowa siatki połączeń drogowych to łatwe docieranie do wielu punktów w mieście. Dodatkowo udało się „wyrzucić” tranzyt z miasta, poprzez niedawne oddanie do użytku odcinka A1 oraz S8, co oczywiście znacznie poprawiło sytuację drogową w Łodzi.

Łódź posiada również ogromny atut z tytułu niewykorzystanej do końca przestrzeni w centrum miasta, a dokładniej znajduje się tam wciąż wiele dawnych fabryk, które tylko czekają na rewitalizację i ich nowe wykorzystanie. 

 

Atrakcje Łodzi i okolic

Miasto Łódź kusi najróżniejszymi atrakcjami. Jest ono nieodłącznie kojarzone z polską szkołą filmową oraz przemysłem włókienniczym i dlatego osoby, które pragną bliżej zapoznać się z tą tematyką mogą odwiedzić choćby Muzeum Kinematografii czy też skorzystać z ciekawej oferty muzeum animacji czyli Muzeum Se-ma-for. W dawnej Białej Fabryce Geyera znajduje się zaś niezwykle interesujące Centralne Muzeum Włókiennictwa. 

Do ciekawych miejsc na terenie Łodzi na pewno należy Miejski Ogród Zoologiczny, który został założony 79 lat temu. Miejsce to może pochwalić się posiadaniem prawie 700 gatunków zwierząt, a całość zajmuje ponad 16 hektarów. To jedyne polskie zoo, w którym są zagrożone wyginięciem lwy azjatyckie. Warto także odwiedzić Łódzki Ogród Botaniczny gdzie zgromadzono łącznie ponad 3500 roślin. 

Centrum miasta to naturalnie ulica Piotrkowska. To ewenement w skali europejskiej jeżeli mowa o ulicach handlowych. Jest ona jedną z najdłuższych ulic tego typu w Europie, ma długość 4,2 km. Ulica na której rozsiane są liczne sklepy, kawiarenki, puby czy restauracje. Piotrkowska jest dla Łodzi tym samym czym dla Warszawy starówka, a dla Sopotu Monciak. 

Dla miłośników długich spacerów, osób kochających aktywność fizyczną w różnym wydaniu czekają na terenie Łodzi liczne parki. Warto wskazać na pewno największy miejski park, zlokalizowany w dzielnicy Polesie. Park na Zdrowiu, inaczej Park im. Józefa Piłsudskiego zajmuje łącznie 188 ha. W centrum miasta zlokalizowana dwa mniejsze parki, niezwykle popularne wśród miejscowych czyli Park Staromiejski na Starym Mieście oraz najstarszy park miejski czyli Park Źródliska. Oba mają po około 17 ha. 

Ewenementem w skali kraju jest łódzki Las Łagiewnicki. To kompleks leśny o powierzchni 1205 ha  w granicach miasta. Miejsce gdzie można korzystać z licznych szlaków, miejsce idealne na spacery, bieganie, jazdę na rowerze czy weekendowe pikniki. 

W mieście Łodzi odbywa się wiele ciekawych imprez cyklicznych, zarówno muzycznych, filmowych jak i artystycznych. Na pewno coraz większą renomę zdobywa międzynarodowy festiwal filmu, muzyki i idei „Transatlantyk Festival”, którego pomysłodawcą jest Jan A.P. Kaczmarek. Na uwagę zasługuje również prestiżowy Festiwal Łódź Czterech Kultur, który jest spadkobiercą Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. To festiwal łączący w sobie film, muzykę, literaturę, teatr oraz sztuki wizualne.

Cyklicznie różnego rodzaju imprezy muzyczne oraz sportowe odbywają się w łódzkiej hali Atlas Arena. Koncerty największych gwiazd muzyki światowej czy też najbardziej prestiżowe mecze siatkarskie to tylko część eventów jakie gościła ta miejska hala.