Łóżka tapicerowane czy drewniane? Jakie łóżko wybrać do sypialni?

2019-04-15

Wybór łóżka do sypialni nie jest łatwym zadaniem. Trzeba kierować się nie tylko jego funkcjonalnością, wygodą, wymiarami, ale także i stylem, w jakim został wykonany. Dlatego dziś chcielibyśmy porównać dwa najpopularniejsze typy łóżek: drewniane i tapicerowane. Jakie są ich zalety, a jakie ograniczenia? Sprawdzamy.

Łóżka tapicerowane czy drewniane? Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Łóżka drewniane do sypialni

Łóżka drewniane to jeden z najczęstszych wyborów do sypialni. Są one funkcjonalne, wytrzymałe, można je znaleźć w różnych wersjach. Choć drewno posiada bardziej surowy wygląd, to w praktyce sprawdza się we większości aranżacji. Dodatkowo poprzez wybór odpowiednich tekstyliów, takich jak ozdobne poduszki i narzuty, można sprawić, że całość nabiera przytulnego charakteru.

Drewniane łóżka do sypialni, choć droższe, są wydatkiem na lata - ich największą zaletą jest to, że są wytrzymałe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że różnią się między sobą rodzajem drewna, z jakiego zostały wykonane i niektóre gatunki mogą być mniej, a inne bardziej trwałe.

Te zalety są dość oczywiste, dlatego przejdźmy do mniej znanych korzyści z zakupu takiego modelu. Warto pamiętać o tym, że drewno posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie osadzają się na nim nadmierne ilości kurzu. A jeśli już tak się stanie, to łatwo jest się go pozbyć – wystarczy przetrzeć mebel wilgotną ściereczką.

Ponadto mogą posiadać różne schowki, wnęki. Łóżka drewniane z pojemnikiem znajdziesz na Homebook.pl, gdzie od razu porównasz ich ceny. Bo musisz wiedzieć, że największą wadą tych modeli jest ich koszt zakupu – są one po prostu droższe. Ponadto konieczna może okazać się regularna konserwacja, co wymaga zakupu dodatkowych preparatów. O ile to zazwyczaj nie jest problemem, to już pamiętanie o nakładaniu tych środków jest trudniejsze...

Łóżka sypialniane tapicerowane

W sklepach znajdziesz też łóżka tapicerowane. Czym się różnią? Tym, że ich stelaż posiada dodatkowe obicie wykonane z miękkich tkanin. Może to być welur, alcantara, plusz czy szenil. Dzięki temu wszystkie ostre krawędzie zostają złagodzone, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania tych mebli (pomyśleć powinni o tym rodzice posiadający małe dzieci).

Ponadto łóżka tapicerowane są miękkie, nadają pomieszczeniu przytulnego charakteru. Można znaleźć je w różnych wersjach kolorystycznych, a dodatkowe pikowania sprawiają, że wyglądają elegancko, luksusowo.

Nie są jednak pozbawione wad. Nie będą pasować do każdego wnętrza, ponadto są mniej trwałe, co wynika z ich dużej podatności na przetarcia i zadrapania. Trzeba pamiętać też, że obicie zbiera kurz, nie jest więc to dobre rozwiązanie dla alergików.

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Jak widzisz, zarówno tapicerowane, jak i drewniane łóżka do sypialni mają swoje wady i zalety. To, co okaże się lepszym wyborem, zależy głównie od tego, jakie są Twoje oczekiwania i co będzie pasować do wnętrza. Pamiętaj, żeby kierować się przede wszystkim komfortem użytkowania.

Dlatego zanim się na cokolwiek zdecydujesz, sprawdź, co oferują Ci różne sklepy meblowe i porównaj dostępne modele pod każdym kątem. Nie obawiaj się też zamawiać łóżka w internecie, ponieważ zawsze masz możliwość jego zwrotu.

Artykul opublikowany: 2019-04-15 / w dziale: Aranżacja wnętrz