Nowe Ogrody Lublin Węglinek
Lublin, Węglinek, ul. Kryształowa 10
Grupa Sanitex przygotowuje dla Was inwestycję Nowe Ogrody. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, działamy w niej od ćwierć wieku. Jako Generalny Wykonawca jesteśmy doskonale znani na lubelskim rynku co przejawia się licznymi wyróżnieniami i nagrodami branżowymi.
Osiedle Leonówka Lublin Sławinek
Lublin, Sławinek, ul. Relaksowa
Idealne nowe mieszkania tylko na osiedlu Leonówka. Znakomite położenie w dzielnicy gdzie panuje cisza i spokój. Leonówka znajduje się w dzielnicy Botanik, to północne rejony Lublina.
Słoneczne Ogrody Etap II Lublin Bronowice
Lublin, Bronowice, ul. Dr. M. Majdanka / Wrońska
Słoneczne Ogrody to osiedle składające się z 8 budynków mieszkalnych. Ich realizacja została podzielona na kilka etapów. Cała inwestycja zlokalizowana jest w obrębie ulic Wrońska, Lotnicza, Droga Męczenników Majdanka, co wskazuje na znakomitą lokalizację.
Osiedle Zielone Zacisze Lublin Ponikwoda
Lublin, Ponikwoda, ul. Strzeszewskiego 17
Zielone Zacisze to nowoczesność i komfort. Położenie nad zielonym wąwozem, sąsiedztwo ogródków działkowych. Mieszkania od 24 do 74 m2, nasłonecznione oraz posiadają optymalne rozwiązania funkcjonalności.
Osiedle Foksal Lublin Tatary
Lublin, Tatary, ul. Firlejowska
Osiedle Foksal znajduje się w Lublinie przy ulicy Firlejowskiej. Projekt i realizacja to przygotowanie wszystkiego w oparciu o nowoczesne rozwiązania architektoniczne, a zlokalizowanie wszystkiego w spokojnej dzielnicy doskonale skomunikowanej z innymi miejscami w Lublinie pozwala cieszyć się z ciszy i spokoju , a równocześnie docierać szybko do centrum miasta.
Technobeton Nowy Świat Lublin Dziesiąta
Lublin, Dziesiąta, ul. Nowy Świat i Kunickiego
Nowy Świat to inwestycja w ramach której będzie zrealizowanych łącznie sześć budynków, a każdy z nich będzie posiadał 4 kondygnacje. Łącznie da to 258 mieszkań o metrażach od 27,11 do 62,59 m2. Mieszkania posiadać będą 1, 2, 3-pokoje.
Informacje na temat miasta Lublin
Aktualnie w Lublinie mamy 254 oferty nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 6 różnych inwestycji.

Lublin to miasto wojewódzkie, w którego granicach mieszka 340,5 tysięcy osób. Daje to gęstość zaludnienia 2310 osób na kilometr kwadratowy. Miasto Lublin jest największe ze wszystkich polskich miast na wschód od Wisły.

Lublin uzyskał prawa miejskie w 1317 roku i od tego momentu był dość ważnym miejscem jeżeli mowa o polskiej historii, miał znaczenie dla kolejnych władców. W XVI wieku to tutaj zawarto Unię Lubelską, to tutaj książę pruski składał hołd polskiemu królowi. Po rozbiorach Polski miasto trawiło pod panowanie Austriaków, by następnie, w drugiej dekadzie XIX wieku trafić pod zwierzchnictwo Rosjan. Był jednym z pierwszych polskich miast wyzwolonych w trakcie II wojny światowej, tutaj w sierpniu 1944 zawiązał się PKWN, organizujący polskie władze mające odbudowywać kraj po wojnie. 

 

Rynek pierwotny i wtórny mieszkań w Lublinie

Średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym wynosi 5 211 zł/m2, a na rynku wtórnym 5 167 zł/m2. Z danych wynika, że najdroższe są mieszkania małe, do 40 metrów. Z kolei najtaniej wychodzi metr kwadratowy mieszkań, których łączna powierzchnia wynosi 60 metrów i więcej.

Nie ma wyraźnych różnic w cenach mieszkań w zależności od ich zlokalizowania. Najtaniej można dostać mieszkanie w dzielnicy Ponikwoda gdzie oferty zaczynają się już od 4 291 zł/m2, z kolei w dzielnicy Sławin metr kosztuje 4 400 zł. Takie miejsca jak Wrotków czy Czuby to ceny mieszkań zaczynających się od 4 700 zł/m2 i to właściwie najtańsze mieszkania w tych dzielnicach.

Na rynku wtórnym ceny kształtują się podobnie, jednak należy mieć na uwadze, że można znaleźć lokale w miejscach gdzie praktycznie nie pojawiają się nowe inwestycje budowlane. Przykład Starego Miasta jest najlepszy. Oczywiście, mieszkania w tym miejscu są wiekowe, to i metr kwadratowy kosztuje o wiele więcej niż wynosi średnia dla Lublina, a i należy ponieść nakłady na remont. Jednak chcąc zamieszkać w prestiżowej strefie miasta należy liczyć się ze znacznie większymi kosztami kupna i wydatków na aranżację wnętrz. 

 

Ile buduje się mieszkań w Lublinie?

Lublin zajmuje obecne ósme miejsce wśród ilości inwestycji mieszkaniowych oddawanych do użytku. Rok 2016 zamknął się w łącznej liczbie 1473 nowych inwestycji przekazanych kupującym. Doskonały wynik gdyż patrząc wstecz, to magiczna liczba 1400 mieszkań oddanych do użytkowania została przekroczona tylko dwukrotnie: 2013 rok i 1448 nowych mieszkań oraz 2008 i aż 1582 nowe mieszkania. W mieście zdarzały się lata „chude” gdy przykładowo w 2014 i 2011 przekazano mniej niż 800 nowych mieszkań do zamieszkania.

Należy oczywiście brać pod uwagę, że z uwagi na pewne kwestie ekonomiczne czy też geograficzne, w mieście Lublin nie będzie nagle wysypu nowych mieszkań. Pewnej granicy miasto nie przekroczy, nie dorówna największym ośrodkom miejskim w kraju. 

 

Lubelski rynek pracy

Lublin może pochwalić się dość niskim bezrobociem. Stopa bezrobocia w mieście wynosi obecnie 6,6%. Co prawda to około 2 razy więcej niż w największych polskich miastach ale jednak wciąż mniej niż wynosi średnia stopa bezrobocia w Polsce. Pracując w Lublinie można liczyć na całkiem dobre wynagrodzenie, wynosi ono obecnie 4 169,38 zł brutto czyli podobnie jak średnia krajowa. W mieście struktura zatrudnienia oparta jest na dwóch dziedzinach. Najwięcej zatrudnionych jest w przemyśle (w tym spożywczym) i to 33% wszystkich pracujących, z kolei na drugim miejscu znajduje się handel z usługami i motoryzacją. Tutaj mowa o 23% z wszystkich zatrudnionych. Pozostałe branże nie przekraczają progu 10%. 

 

Duże i znane firmy operujące w Lublinie i regionie

Lublin oraz region lubelski to miejsce gdzie zlokalizowanych jest kilka firm, które są znane nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami. Należy tutaj wymienić choćby Pol-Skone czyli producenta najróżniejszego rodzaju drzwi. Drzwi dobrej jakości, znane nie tylko w naszym kraju. W mieście zlokalizowana jest centrala Herbapol, która zajmuje się przetwórstwem ziół, wytwarza produkty spożywcze, preparaty lecznicze oraz kosmetyki. Lubelski Węgiel Bogdanka czyli kopalnia węgla w pobliskiej Bogdance to kilka tysięcy etatów. Należy jeszcze wspomnieć o spółce Empera, która jest właścicielem między innymi sieci sklepów spożywczych Stokrotka, a także o browarze lubelskim gdzie produkowana jest znana w całym kraju Perła. 

 

Lokalizacja Lublina i korzyści z tego wynikające

Przez Lublin przebiegają drogi krajowe, takie jak S19 Białystok – Rzeszów oraz S12 z Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Ukrainą, a także S17 z Warszawy, przez Zamość, do Kijowa. Ciągła rozbudowa S17 sprawi, że podróże do Warszawy będą naprawdę komfortowe oraz szybkie. Dodatkowo rząd planuje kompleksową budowę S19, która jest częścią szlaku „Via Carpatia” (trasa od Litwy do Grecji przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Lublin to także ważny węzeł kolejowy, przez miasto przebiega trasa kolejowa z Warszawy na Ukrainę. Z miasta można bezpośrednio dostać się koleją nie tylko do największych polskich miast ale również do Kijowa.

Port lotniczy Lublin, zlokalizowany 10 km od centrum, w Świdniku oferuje możliwość przelotów na trasach europejskich (do Skandynawii, na Wyspy Brytyjskie czy też do Niemiec, Holandii czy Włoch, a także na Ukrainę) oraz wybór połączeń czarterowych, przelotów organizowanych przez biura podróży choćby do Grecji, Izraela czy Bułgarii. Lotnisko w roku 2016 obsłużyło łącznie 377,6 tysięcy pasażerów. 

 

Atrakcje Lublina i okolicy

Lublin może poszczycić się wieloma zabytkami. Na jego terenie znajdują się również miejsca idealne do rekreacji czy wypoczynku.

Stare Miasto z licznymi zabytkami to miejsce niezwykle przepiękne, zadbane. Na terenie Starego Miasta znajduje się między innymi Zamek w Lublinie, które początki datowane są na XII wiek. Ta część miasta to również plac Łokietka, rynek. Z miejsc historycznych, wartych zobaczenia w Lublinie jest również Pałac Czartoryskich czy też Lubelska Trasa Podziemna.

Miłośnicy rekreacji czy po prostu spokojnych spacerów w otoczeniu zieleni mogą odwiedzić Park Ludowy. Ten park, zlokalizowany w centrum miasta to blisko 23 ha terenów zielonych. W centrum znajduje się także Ogród Saski, czyli miejsce wpisane do rejestru zabytków, powstałe w 1837 roku. To około 12 ha, które każdego dnia chętnie odwiedzają mieszkańcy Lublina oraz goście. Poleca się także odwiedziny Poleskiego Parku Narodowego. Park położony około 40 km od miasta. To prawie 100 km2 powierzchni i blisko 78 km szlaków turystycznych. Na jego terenie znajdują się liczne bagna, torfowiska oraz bogactwo flory i fauny.

Stare Miasto to nie tylko ciekawe zabytki, to również niezwykle klimatyczne knajpki, miejsca gdzie można odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, zasiedzieć się godzinami.

W Lublinie odbywają się liczne imprezy cykliczne, a na pewno należy wspomnieć o dwóch najbardziej znanych. Jedna z nich to „Carnival Sztukmistrzów” czyli w skrócie festiwal sztuki nowego cyrku i teatru. Rok rocznie w mieście odbywa się również Jarmark Jagielloński. To impreza handlowa i kulturalna, której początki sięgają XV wieku.