Mapa świata na ścianie – naklejka, która Cię zaskoczy

2018-08-30

Gdy myślimy o ozdabianiu wnętrza, do głowy przychodzą nam zazwyczaj kwiatowe ornamenty, geometryczne desenie lub typograficzne akcenty. Z pewnością mapa świata nie jest naszym pierwszym skojarzeniem. Okazuje się jednak, że ten zaskakujący pomysł jest jak najbardziej trafiony, ponieważ umożliwi nam wykreowanie niepowtarzalnego wystroju. Na pewno nie będzie nudno jak w szkolnej pracowni geograficznej czy muzealnej sali. Nasze propozycje to wyprawa po najciekawszych wzorach i trendach, która zakończy się aranżacyjnym sukcesem!

Mapa świata na ścianie – naklejka, która Cię zaskoczy

zobacz na: redro.pl/naklejki/tematy/mapy/mapa-swiata/

Zacznijmy od pytania: dlaczego akurat taka naklejka. Mapa świata kojarzy nam się z pewnością ze szkolnymi czasami i zapamiętywaniem największych stolic, najdłuższych rzek i najwyższych szczytów. Chcemy jednak odczarować te skojarzenia i pokazać, że to znakomity motyw dekoracyjny, jeśli tylko spojrzymy na dobrze nam znane kontynenty z nietypowej perspektywy. Wyobraźnia ludzka nie zna przecież granic, dlatego puśćmy wodze naszej fantazji i zafundujmy sobie dekorację, która zapiera dech w piersiach swoją formą i pomysłowością. Czy istotne jest, w jakim stylu urządziliśmy mieszkanie? Tak, ponieważ ścienna ozdoba powinna być dopasowana do estetyki. Jednak bez względu na to, czy postawiliśmy na nowoczesny, czy tradycyjny wygląd, bez trudu znajdziemy pasujący wzór. Czy istnieje więc uniwersalna naklejka? Mapa świata na każdym wzorze prezentuje się inaczej i właśnie ta różnorodność powoduje, że każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie. 

Dekoracja, która przyciąga uwagę  

Naszą pierwszą propozycją jest wyrazista i przyciągająca oko naklejka. Mapa świata, choć kojarzy nam się z wizerunkiem krain geograficznych, oznaczanych zazwyczaj na żółto, pomarańczowo lub zielono, może przyjmować zupełnie inne barwy i to każde, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Miłośnikom oryginalnych i odważnych aranżacji z pewnością spodoba się wzór przypominający malarskie dzieło sztuki. Jak prezentuje się taka naklejka? Kontynenty to nie lądy o ściśle wytyczonych granicach, lecz plamy kolorowej farby, która została swobodnie wylana na białą powierzchnię. Odcienie się przenikają, tworząc piękne, barwne refleksy. Inną propozycją jest przedstawienie inspirowane ulicznym graffiti. Tutaj dodatkowy efekt gwarantuje nam imitacja ceglanego muru, który najpierw został pomalowany na biało, a następnie pokryty geograficznym wzorem. W jakich wnętrzach sprawdzi się taka naklejka ścienna? Mapa w intensywnych kolorach ożywi minimalistyczne bądź industrialne mieszkanie i sprawi, że przestrzeń zyska unikalny akcent dekoracyjny. A jeśli szukamy czegoś o wyrazistej formie, ale w stonowanym kolorze, to znakomitym rozwiązaniem są kontynenty usypane z ziaren palonej kawy. 

naklejka mapa świata

Minimalizm, który wiele zmienia 

Minimalizm to doskonały dowód na to, że naprawdę nie trzeba wiele, by osiągnąć spektakularne rezultaty w dziedzinie aranżacji wnętrz. Jeśli chcemy odświeżyć dotychczasowy wygląd mieszkania, nie zmieniając jednak całkowicie stworzonego przed laty wystroju, znakomitym pomysłem jest efektowna, ale jednocześnie wyważona naklejka na ścianę. Mapa świata konturowa, czyli taka, która składa się jedynie z granic poszczególnych kontynentów, to strzał w dziesiątkę. Wybierzmy wzór, na którym lądy zostały zaprezentowane w intensywnie turkusowym kolorze, i cieszmy się barwnym akcentem, który ożywi nasz niewyróżniający się do tej pory pokój. Jeśli natomiast chcemy zachować stonowaną kolorystykę we wnętrzu, idealnym pomysłem jest czarno-białe przedstawienie utrzymane w steampunkowym klimacie. Jest to mapa świata złożona tylko i wyłącznie z mniejszych i większych zębatych kół – takich, jakie możemy znaleźć na przykład w zegarkach. Jesteśmy przekonani, że taka dekoracja zachwyci nie tylko miłośników techniki.  

Ozdoba, którą pokochają dzieci

Mówiąc o przedstawieniach, które przywodzą na myśl szkolne czasy, nie sposób nie wspomnieć o pomysłach na aranżację dziecięcego pokoju. Jako ostatnia w naszym zestawieniu pojawia się bajkowa naklejka na ścianę. Mapa świata dla dzieci to idealny przykład dekoracji, która może pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale także dydaktyczną. Co mamy na myśli? Zabawnie, kolorowo i przyjaźnie zaprezentowane kontynenty będą pretekstem do tego, by nasza pociecha się czegoś nauczyła. Wystarczy, że wybierzemy wzór, na którym znajdują się malutkie sylwetki zwierzaków typowych dla danego regionu. W ten sposób szkrab zapamięta, że w Australii mieszkają misie koala i kangury, a w Afryce słonie i zebry. W przypadku nieco większych dzieci możemy sięgnąć po wzór, na którym lądy składają się z nazw poszczególnych krajów, zapisanych kolorowymi literami. Ozdoba ściany może być także związana z zainteresowaniami naszego malucha – jeśli kocha muzykę, sięgnijmy po naklejkę z mapą, która składa się z najprzeróżniejszych instrumentów muzycznych.

naklejka do pokoju dziecka

zobacz na: Redro.pl

Im bardziej zaskakująca ozdoba pojawi się w naszym mieszkaniu, tym ciekawszy efekt uda nam się uzyskać i znakomitym przykładem jest geograficzna naklejka ścienna. Mapa, zaprezentowana w nietypowy sposób, to oryginalny pomysł, żeby ożywić dotychczasową aranżację. Wybierzmy więc wzór, który pasuje do naszego wnętrza, i cieszmy się zupełnie nową jakością wystroju.  

Artykul opublikowany: 2018-08-30 / w dziale: Aranżacja wnętrz