Meble w lofcie – jak urządzić industrialne mieszkanie?

2019-08-07

Na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt surowe, ale wystarczy chociaż na moment w nim pozostać, aby odczuć jego niepowtarzalny klimat. Kusi oryginalnością. Wyróżnia się niesztampowymi dodatkami. Jest zawsze na topie. Loft, czyli industrialne cztery kąty. Jeśli przytulność w rozumieniu starodawnych dywanów i krystalicznie białych firanek to zdecydowanie nie Twoja broszka, bez dwóch zdań powinieneś przeczytać niniejszy tekst.

Meble w lofcie – jak urządzić industrialne mieszkanie?

Nowoczesne stylizowane na stare

Celowe postarzanie wnętrza tak, aby prezentowało się jak dawna hala produkcyjna, pustostan, niegdyś funkcjonujący magazyn, czy opustoszała fabryka to jeden z najważniejszych i najchętniej stosowanych zabiegów designerskich w mieszkaniach typu loft. Industrialny, czyli inaczej mówiąc przemysłowy – tak w wielkim skrócie prezentuje się minimalistyczny wystrój, który od paru lat jest jednym z dominujących sposobów dekorowania wnętrz domowego użytku. Główną cechą loftów jest to, iż każdy element ich wyposażenia okazuje się odpowiednio do siebie pasującą częścią jednej wielkiej układanki, przy czym wszelkie pojedyncze elementy składowe czerpane są z zupełnie innych źródeł. Co mamy na myśli? Zwolennicy prawdziwie industrialnego stylu sięgają po rozliczne inspiracje- chętnie zaopatrzą się w rekomendowanych sklepach meblowych typu Boconcept, ale również zajrzą na strych, czy do piwnicy babci, skąd potrafią wyłonić istne cudeńka dekoracyjne. Industrializm polega na ciekawym łączeniu bardzo oryginalnych nowości z wiekowymi starociami. Pokoje loftowego mieszkania są nietuzinkowo urządzane, lecz w żadnym stopniu nie przekłada się to na ich niepraktyczność.

Dobór wyposażenia

Meble we wnętrzach typowo industrialnych są niesamowicie ciekawie aranżowane, a mianowicie łączą w sobie dwie najważniejsze cechy – z jednej strony są niesztampowe, z drugiej natomiast bardzo funkcjonalne i użyteczne. Doskonale sprawdzają się zarówno, jako niepospolita ozdoba salonu, czy sypialni, ale także znakomicie przydają się w codziennym wykorzystaniu. Typowy industrialny mebel jest prosty konstrukcyjnie. Przeważnie ma kształt geometryczny – zero fikuśnych form jak przykładowo w stylu glamour. Niemniej jednak to właśnie w tej prostocie tkwi cały urok industrializmu. Dodatkowo, warto również wspomnieć o niebanalnych materiałach produkcyjnych, z jakich tworzone są meble do loftów. Przeważnie są to drewno ale w wersji mocno postarzanej, metal- często celowo zardzewiały, pręty, druty, skóra. Meble industrialne mają służyć do tego, do czego z założenia służą określone elementy meblowe, a przy tym cieszyć oko i wzbudzać ciekawość swym niebanalnym projektem i wykonaniem.

Artykul opublikowany: 2019-08-07 / w dziale: Aranżacja wnętrz