Mieszkanie w Hiszpanii: jak kupić, ile kosztuje? Czy warto?

2020-01-15

Możliwość przeprowadzania się z jednego kraju Unii Europejskiej do innego skusiła najpierw wielu pracowników fizycznych i umysłowych do szukania swojej nowej ojczyzny. Wielu rodaków zmieniło pracę i opuściło swoje domy na rzecz krajów skandynawskich, wysp brytyjskich czy Beneluksu. Dzisiaj jednak coraz więcej osób zastanawia się nad zamieszkaniem w nieco bardziej przyjaznym klimacie. Mieszkania na sprzedaż w Hiszpanii, zwłaszcza w rejonach turystycznych, jak Alicante i ościenne miejscowości, kuszą nie tylko ceną, ale także wspaniałą wizją zdrowej, lekkiej kuchni oraz słońcem, które na hiszpańskim niebie gości przez 320 dni w roku. Czy ceny mieszkań i domów w Hiszpanii są na tyle atrakcyjne, by na gorącym wybrzeżu mógł zamieszkać niejeden Polak?

Mieszkanie w Hiszpanii: jak kupić, ile kosztuje? Czy warto?

Nieruchomości w Hiszpanii - spełnienie marzeń o wypoczynku

Nie da się ukryć, że Polski klimat wciąż daje się we znaki. Nawet latem pogoda bywa niestabilna, a temperatura wody w Bałtyku rzadko osiąga temperaturę 20 stopni. Inaczej zupełnie jest na wybrzeżu Hiszpanii, gdzie przez większość roku panuje przynajmniej ciepła wiosna i kąpieli w morzu można zażywać od wiosny do jesieni. Hiszpania słynie także z lekkiego jedzenia opartego na owocach morza, warzywach i owocach, smakowitych winach, wielowiekowych zabytków, a przede wszystkim z przyjaznych, pogodnych mieszkańców, przy których udziela się każdemu radość życia.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków, nie zawsze zamożnych, szuka nieruchomości na wschodnim wybrzeżu kontynentalnej Hiszpanii. Na popyt z kolei reagują hiszpańscy inwestorzy, przede wszystkim deweloperzy, którzy wznoszą nowoczesne kompleksy mieszkaniowe. Z okien apartamentów, mieszkań i domów widać często plażę i błękitną wodę.

Gdzie leży Alicante?

Alicante to znane polskim turystom miasto na wybrzeżu Costa Blanca. Z Polski bezpośrednio latają samoloty do Alicante z Poznania, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Modlina, a ceny za bilet lotniczy w obie strony zaczynają się od 200 zł. To naprawdę nie jest cena zaporowa nawet dla nie najbogatszych turystów  z Polski i umożliwia często podróżowanie na hiszpańskie wybrzeże.

Słoneczne Alicante, stolica malowniczego “Białego Wybrzeża” Costa Blanca to nie tylko plaże i tawerny z tapas. To także Explanada de España - symbol Alicante, szeroka, długa na 500 metrów promenada, która ciągnie się wzdłuż portu. To symbol tego miasta. Promenada powstawać zaczęła w drugiej połowie XX wieku według projektu architekta Jose Guardiola Pico. Dzisiaj służy spacerowiczom i widnieje na wielu pocztówkach i zdjęciach nie tylko z Alicante, ale też z całej Hiszpanii.

W pobliżu znaleźć można pełen luksusowych jachtów Puerto Marina, plażę Playa del Postiguet i górę Monte Benacantil. Widać z niej także zamek Santa Barbara. Wielowiekowa historia Hiszpanii sprawiła, że architektura tutejszych miast to oryginalna mieszanka kultury chrześcijańskiej i muzułmańskiej. 

../media/art/243/alicante.jpg

Nieruchomości w Alicante — dlaczego warto kupować?

W Alicante mieszka około 330 tys. mieszkańców, ale w sezonie urlopowym przyjeżdża do miasta aż 750 tys. kolejnych osób. Przyciągają ich długie, piaszczyste plaże, ciepło, słońce i zabytki. Alicante od wiosny do jesieni jest mekką sportów wodnych, kąpieli słonecznych oraz morskich, pysznej kuchni i zwiedzania. Alicante jest więc miastem idealnym na urlop, ale także… świetnym miejscem, by spędzić w nim znaczną część swojego życia. Te wszystkie zalety przekonują zainteresowanych kupnem hiszpańskiej nieruchomości, by sfinalizować realizację marzeń o wiecznym lecie.

Jednocześnie ceny mieszkań i domów w Hiszpanii nie są na tyle wysokie, by stanowiły barierę. Porównując koszt zakupu mieszkania w dużym polskim mieście, może okazać się, że nieruchomość w Hiszpanii dostępna jest za podobne pieniądze, ale jednak daje o wiele więcej możliwości — od wynajmu mieszkania turystom, przez własny apartament na wakacje, aż po zabezpieczenie przyszłości i emeryturę w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody i łagodnym klimacie. Jeśli więc nowe mieszkanie w Alicante o powierzchni ponad 50 m/kw kosztuje od 100 000 euro, a apartament 86 m/kw niecałe 130 000 euro, warto zapoznać się z aspektami prawnymi zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Oferta mieszkań i domów na sprzedaż w hiszpańskim Alicante:  https://nieruchomoscialicante.pl/

../media/art/243/costablancadomynasprzedaz.jpg

Jak wykorzystać swoją nieruchomość w Alicante?

Wielu właścicieli mieszkań w Hiszpanii, decyduje się na mieszkanie w Polsce, a apartament czy dom stanowi pewną inwestycję. Atrakcyjna nieruchomość w Hiszpanii, zwłaszcza na wybrzeżu, może być świetną bazą dla turystów. Można więc wynajmować lokal w Hiszpanii swoim znajomym i przyjaciołom, można też dołączyć do któregoś ze znanych portali rezerwacyjnych. Dzięki nim można online wynajmować mieszkanie turystom z każdego zakątka świata.

Takie mieszkania w Alicante są więc znakomitym źródłem dochodu pasywnego. W hiszpańskiej nieruchomości można także samemu mieszkać w czasie wakacji, nie płacąc za hotel czy apartament. Osoby, które pracują zdalnie, mogą zamieszkać w nim na stałe lub na większość część roku. Pamiętając o tym, że koszty życia w Hiszpanii są tylko trochę wyższe od tych w Polsce, na hiszpańskim wybrzeżu można też spędzić swoją emeryturę. Hiszpański klimat jest wyjątkowo sprzyjający samopoczuciu osób starszych.

Odwiedź biuro nieruchomości z ofertą z Hiszpanii

Jeśli odległość, jaka dzieli Polskę od Hiszpanii oraz ceny nie stanowią problemu dla polskiego inwestora, to może nią być język czy nieznajomość prawa związanego z zakupem nieruchomości za granicą. Dlatego warto zwrócić się do polskiego biura nieruchomości oferującego domy, apartamenty i mieszkania na sprzedaż w Hiszpanii (https://nieruchomoscialicante.pl/). Specjaliści zajmujący się pośredniczeniem w sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii nie tylko znajdą apartament zgodny z oczekiwaniami i możliwościami finansowymi klienta, ale także ułatwią całą procedurę zakupu, gwarantując, że transakcja będzie bezpieczna i przebiegnie pomyślnie.

Specjalistyczne biuro nieruchomości nadzoruje proces transakcji, bazując na doświadczeniu pracowników obsługi klienta, prawników, a nawet doradcy podatkowego. To biuro umożliwia pozyskanie Numeru Identyfikacyjnego Obcokrajowca, który niezbędny jest do zakupu nieruchomości w Hiszpanii i otwarcia rachunku bankowego w hiszpańskim banku, służącego do przelewów. Dba też o zachowanie procedur, dzięki którym cały proces trwa krótko, nawet jeśli wiąże się z koniecznością pozyskania kredytu na zakup mieszkania w Hiszpanii. Co ciekawe, w Hiszpanii uzyskanie kredytu bywa łatwiejsze i szybsze niż w Polsce, a z pomocą agencji nieruchomości jest jeszcze prostsze. Zwykle formalności trwają tydzień!

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com oraz https://nieruchomoscialicante.pl/

Artykul opublikowany: 2020-01-15 / w dziale: Inwestowanie