Nowe inwestycje - kierunek Warszawa

2021-10-29

Stolica działa na deweloperów jak magnes. To tutaj najchętniej inwestuje branża mieszkaniowa. Warszawa niezmiennie od lat przyciąga wielu nowych mieszkańców,  skuszonych perspektywą lepszego życia.

Do miasta przybywają nowi pracownicy, turyści oraz z uwagi na urozmaiconą ofertę edukacyjną- studenci. Szerokim wachlarzem propozycji dysponuje pierwotny rynek nieruchomości. Wśród nich znajdują się mieszkania o bardzo zróżnicowanym metrażu oraz domy zlokalizowane najczęściej na obrzeżach miasta lub w podwarszawskich miejscowościach. 

Nowe inwestycje - kierunek Warszawa

Kim są inwestorzy?

Firmy deweloperskie, które prowadzą nowe inwestycje w Warszawie, najczęściej mają ugruntowaną i stabilną sytuację na rynku. Swój kapitał lokują w sprawdzone i solidne materiały, cieszą się zaufaniem klientów i portali zajmujących się promocją deweloperów, takich jak mapymieszkaniowe.pl

Nowi inwestorzy z kolei najczęściej proponują nowoczesne rozwiązania, kusząc interesantów świeżością i innowacyjnością. Szukając domu czy mieszkania warto zapoznać się z obszerną ofertą pierwotnego rynku nieruchomości. Swoje miejsce znajdą na nim osoby pragnące mieszkać w centrum stolicy i te, które marzą o ciszy, spokoju i kontakcie z naturą.

 

Dlaczego warto inwestować w stolicy? 

Warszawa to miejsce, które kojarzy się z wieloma perspektywami, luksusem czy po prostu  dostatnim życiem. 

Stolica to zdecydowanie najlepsze miejsce do inwestycji, zwłaszcza na pierwotnym rynku nieruchomości. Wśród różnorodnej oferty firm deweloperskich znajdują się liczne propozycje mieszkań o wysokich standardach w ścisłym centrum, oraz domy ulokowane pod Warszawą lub na jej obrzeżach. Sprawna komunikacja łącząca centrum miasta z okolicznymi miejscowościami powoduje, że przemieszczanie jest szybkie, łatwe i przyjemne. Stolica oprócz licznych pracowników i studentów przyciąga również turystów. To właśnie oni najczęściej korzystają z wynajmu krótko i długoterminowego. Nowe inwestycje w Warszawie dotyczą w sporej części zakupu nieruchomości pod wynajem.

 

Najbardziej obiecujące inwestycje

Duże zainteresowanie wynajmem mieszkań w Warszawie wykazują studenci. W stolicy znajduje się wiele uczelni wyższych - publicznych i prywatnych,  oraz ośrodków naukowych. Największą popularnością cieszy się Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska. Warszawscy studenci po ukończeniu edukacji mogą liczyć na zdobycie dobrze płatnej, stabilnej i ciekawej posady. Wiele ośrodków uniwersyteckich współpracuje z przedsiębiorstwami, które otwierają drzwi do kariery absolwentom uczelni. Liczne grono studentów ma znaczny wpływ na szybki rozwój rynku mieszkaniowego pod wynajem. Wśród nich największą popularnością cieszą się mieszkania i apartamenty dwupokojowe o powierzchni ok. 40 m2. Takie lokum pozwala na wykorzystanie go w kilku wariantach, jest idealne dla pary, singla czy dwójki znajomych. Dodatkowym atutem jest duży balkon.

            Warszawski rynek nieruchomości stanowi ewenement na skalę całego kraju. W mieście sprzedawane jest co czwarte nowe mieszkanie. Zainteresowanie nieruchomościami z rynku pierwotnego jest ogromne. Z opublikowanego przez portal RynekPierwotny.pl raportu wynika, że inwestorom udało się w I kwartale 2021 roku sprzedać dwa razy więcej lokali niż w II kwartale w roku poprzednim. Rekordowa liczba sprzedaży na rynku nieruchomości zdecydowanie zachęca do lokowania kapitału w nowe inwestycje w Warszawie.

        Najbardziej znani deweloperzy  w Warszawie 

Firma Deweloperska

Ilość inwestycji w sprzedaży

Ilość nieruchomości w sprzedaży

Dom Development S.A.

22

730

Ronson Development Sp. Zo.o.

15

483

Echo Investment S.A.

11

826

Murapol S.A.

28

3156

ATAL S.A.

27

1750

Robyg S.A.

19

471

Develia

14

939

Novisa Development Sp. Zo.o. Sp. J.

11

120

PROFIT Development

11

609

Mota- Engil Real Estate Management Sp. Zo.o.

10

266

Cordia Polska

9

481

Prestige

7

214

PROFBUD

7

109

Spravia

7

243

Victoria Dom S.A.

7

630

ECO Classic Sp. Zo.o.

6

53

J.W. Construction Holding S.A.

6

366

Kalter Nieruchomości Sp. Zo.o.

6

93

PORT PRASKI

6

197

 

Skanska Residential Development Poland Sp. Zo.o.

6

298

Strus Development Sp. Zo.o.

6

113

YIT Development Sp. Zo.o.

6

307

Acatom Sp. Zo.o. Sp. k.

5

280

Glif Sp. Zo.o.

5

33

 

Artykul opublikowany: 2021-10-29 / w dziale: Inwestowanie