Nowoczesne meblościanki

2018-12-14

Współczesne modułowe systemy meblowe, którymi urządzamy przestrzeń salonu tylko nazwą związane są w modnymi w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia meblościankami. W tamtym czasie zestawy były pomysłem projektantów na urządzanie mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Miało być nowocześnie, designersko i funkcjonalnie, bo w niewielkich przestrzeniach można było zmieścić wszystko.

Nowoczesne meblościanki

Z pomysłu na oryginalne rozwiązania jednak nic nie wyszło i socrealizm sprawił, że niemal we wszystkich mieszkaniach znalazły się bardzo podobne meblościanki, które zbudowały całe ściany. Dlatego właśnie wraz ze zmianą systemu zaczęły się w salonach i pokojach młodzieżowych pojawiać zupełnie inne rozwiązania. W szeregu różnych inspiracji nowoczesne meblościanki zaczęły czerpać z trendów skandynawskich oraz minimalistycznych. W pewien sposób nadały również nowe znaczenie meblom, a biel, czerń, grafit i kolor drewna zdominowały stylistykę.

Nowoczesna meblościanka Modica

Nowoczesna meblościanka biała Lauren

Nowoczesne meblościanki do salonu

Meble w salonie pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale muszą być również funkcjonalne. Dlatego właśnie nowoczesne meblościanki z oferty https://www.furnival.pl/mebloscianki,10,kategoria w taki sposób wykorzystują przestrzeń, aby zmieścić wiele rzeczy, a z drugiej strony nie przytłoczyć wnętrza. Do tego celu wykorzystują szereg komód z szufladami, szafek, witryn czy półek, które można w dowolny sposób ze sobą zestawiać. A to doskonały pomysł na stworzenie przyjaznej i nowoczesnej aranżacji, która będzie się wpisywać w nasz tryb życia. Dlatego właśnie meblościanki w salonie bardzo często stają się ciekawymi centrami multimedialnymi. Poza przestrzenią na telewizor w praktycznych szafkach RTV można pomieścić cały sprzęt grający, konsole do gier czy też inne elementy służące rozrywce i nauce. Rewelacyjnie wpisują się również w charakter otwartej przestrzeni, którą uzyskuje się poprzez połączenie pokoju dziennego z kuchnią i jadalnią.

Nowoczesna meblościanka Alvo

Meblościanki na wysoki połysk

Niezwykła popularnością cieszą się meble z połyskiem. Bardzo często są to białe propozycje, które optycznie powiększają przestrzeń. Takie rozwiązanie rewelacyjnie wpisuje się w popularne minimalistyczne trendy. Poza tym meblościanki na wysoki połysk prezentują się niezwykle elegancko, a atrakcyjności mogą dodawać im na przykład ascetyczne uchwyty, podświetlane LED-ami witryny czy też kontrastujące wykończenie w kolorze szlachetnego drewna. Takie propozycje fantastycznie wypełniają przestrzeń i sprawiają, że staje się ona bardzo otwarta. Dodatkowo, niektóre modele meblościanek z oferty furnival.pl wykorzystują wzory, które dzielą przestrzeń lub też takie, które nadają całości efekt 3D - przypominają wtedy fale lub piaski pustyni. Takie rozwiązanie uwypukla niezwykły charakter i podkreśla klasę wykończenia. Meblościanki w ciekawy sposób wykorzystują światło dzienne oraz sztuczne i są dedykowane zarówno niewielkim, jak i dużym wnętrzom. Stają się również rewelacyjnym tłem dla kompletu wypoczynkowego, innych dodatków czy mebli.

Nowoczesna meblościanka Blade

Czarne meblościanki

Od kilku lat zauważalna jest moda na meblościanki w kolorze czarnym. Szczególnie zestawy wykończone na wysoki połysk podkreślają niezwykle elegancki charakter wnętrza. Jest to niezwykle oryginalny pomysł, który wbrew pozorom nie zmniejsza optycznie przestrzeni i pozwala za pomocą światła czy dodatków wykreować nowoczesną przestrzeń. Coraz częściej takie rozwiązanie związane jest z tworzeniem miejsca pod multimedia, które jest czasem wręcz futurystyczne i sprawia, że podświetlane witryny, diody urządzeń czy też inne elementy prezentują się bardzo nowocześnie. Przy wykorzystaniu połysku lub też faktur czy listew LED można stworzyć rewelacyjny i bardzo charakterystyczny design. Takie połączenie to propozycja szczególnie dla odważnych ludzi, którzy lubią wychodzić poza szablon i zaskakiwać.

Nowoczesna meblościanka Modern

Białe meblościanki

Wszechobecny minimalizm zaznaczył swoje wyraźne odbicie także w stylistyce mebli. Przede wszystkim modne stały się meblościanki w kolorze białym zarówno te z wykończeniem matowym, jak i o wysokim połysku. Rozwiązanie to optycznie powiększa przestrzeń i czyni ją ascetyczną – o ile zrezygnujemy z nadmiaru dodatków. Takie meble idealnie współgrają z nowoczesnym oświetleniem w witrynach, jak i z elementami w kolorze drewna, które często pojawiają się na korpusach czy też na wieńcach. Takie inspiracje stylem skandynawskim, korzystanie z prostych brył, ascetycznych wykończeń i delikatnych uchwytów pozwalają tworzyć przestrzeń otwartą, estetyczną i funkcjonalną, ponieważ w pojemnych szafkach, komodach i szufladach bez problemu pomieścimy wszystkie niezbędne rzeczy.

Nowoczesna meblościanka Vine

Artykul opublikowany: 2018-12-14 / w dziale: Aranżacja wnętrz